آگهی
راهنمای خرید

خرید بهترین کفش بچگانه ارزان همراه با قیمت مناسب

کفش بچگانه را اکثرا می شود هم برای دختر یا پسر دلبندتان استفاده کنید (البته مدل های خاصی کفش بچگانه دخترانه وجود دارد که مختص دختر ها می باشد). کفش های بچگانه پسرانه یا دخترانه همانند کفش بزرگسالان در مدل های مختلف و برای اهداف مختلف ساخته می شود (مثل پیاده روی و دویدن و غیره). در انتخاب این کفش ها دانستن یکسری نکات به شما کمک زیادی خواهد کرد.

از آنجا که پای کودک شما در حال رشد است و پوستش بسیار حساس ، باید یک کفش ایده آل بخرید ، کفش بی کیفیت ممکن است در حرکت صحیح کودک اختلال ایجاد کند و صدمات زیادی وارد کند. این کفش ها با رویه های مختلف از جمله پلاستیک ، الیاف مصنوعی ، چرم و پارچه موجود است که بهتر است متناسب فصل کفش بخرید.

نکته مهم : بهتر است برای کودک یک تا دو سال نیم هر پنج ماه کفش بخرید زیرا پا کودک در حال رشد است و از هر کفش با سایز مشابه فقط یک جفت بخرید که از پای کودک تنگ نشود. از ۳ تا ۷ سال می توند این زمان خیلی بیشتر باشد.

ویژگی کفش بچگانه ایده آل

کفش بچگانه

وجود محافظ پنجه (Toe Box) : این مورد در همه کفش ها موجود نیست اما اگر کفشی این ویژگی را داشته باشد در برابر ضربه از انگشتان پا حفظت می کند. این مورد برای پسرها و در کل بچه هایی که پر جنب و جوشش هستند بسیار واجب است.

سایز مناسب نه دقیق : کفشی که می خرید نباید کیپ پای کودک باشد بلکه باید از طریفن و جلوی کفش ۶ تا ۱۰ میلی متر فضا داشته باشد. موقع پوشاندن کفش نوک کفش به آرامی فشار دهید باید فاصله ای میان انگشت شست پا (مثلا چند سانت) و نوک کفش وجود داشته باشد.

قابلیت تنفش و عدم جذب رطوبت : در فصل های گرم حتما از جوراب نازک و کفش که رویه منفذ دار است استفاده کنید تا پای کودک شما عرق نکند و رطوبت خود را از دست بدهد.

بندی نباشد : از کفش های چسبی یا زیپی استفاده کنید که براحتی باز و بسته می شود.

کیفیت جنس کفش : اگر بودجه مالی شما اجازه میدهد از کفش های برند ایرانی یا خارجی استفاده کنید که کیفیت بالایی دارند و از خرید کفش هایی با رویه و زیره خشک خودداری کنید.

عدم استفاده از کفش چند منظوره : این مورد بیشتر در مورد برند های خارجی (مثل اسکیچرز و سایر برندها) صدق می کند کفش راحتی با کفش دویدن از نظر ساختار متفاوت است و از خرید کفش هایی که ادعا می کنند برای همه فعالیت ها مناسب است اجتناب کنید.

زیره کفش : زیره باید منعطف باشد و صاف نباشد در اصلاح باید دارای لژ یا شیار باشد تا از زمین خوردن کودک شما در مکان صاف جلوگیری کند.

[irp]

چراغدار بودن : برای کودکان ۱ تا ۲ سال داشتن چراغ در کفش بسیار لذت بخش است.

جنس رویه : جنس رویه برای فصل گرم بهتر است منفذ دار یا پارچه ای باشد و در زمستان می توانید از رویه چرم استفاده کنید.

برجستگی در وسط کفش یا طبی بودن : اگر برای قوس کف پا ، کفش مقدار برجستگی در وسط داشته باشد بسیار عالی است.

وزن : کفش خردسال باید سبک باشد.

انعطاف بالا : کفش کودک باید منعطف باشد از خرید کفش های غیر منعطف اجتناب کنید.

دوام بالا : اگر کفش از مواد درجه یک باشد کیفیت و ماندگاری بالایی خواهد داشت پس خرید یک کفش با کیفیت با قیمت بالاتر به صرفه تر از خرید تعداد زیادی کفش بی کیفیت است.

آستر با تودوزی مناسب : به پوشش داخلی کفش آستر می گویند باید آستر بسیار نرم باشد چون در تماس مستقیم با پوست پا می باشد همچنین تو دوزی و دور دوزی بگونه ای نباشد که به پا آسیب بزند.

نکات مهم قبل از خرید کفش کودک

  • بوسیله این مقاله می توانید پای کودک خود را اندازه بگیرید لازم به ذکر است که کفش تنگ یا خیلی گشاد نخرید.
  • کفش خشک و بی کیفیت نخرید.
  • به جنس رویه کفش دقت کنید و متناسب با سردی یا گرم اقدام به خرید کنید.
  • سعی کنید کفش بندی نخرید.
  • پای کودک بین ۱ تا ۲ سال در حال رشد است هر چند ماه یک کفش بخرید.
  • کفش با جوراب امتحان کنید.
  • سعی کنید کفش دخترانه پاشنه دار نباشد اگر هم بود پاشنه زیاد بلند نباشد.
  • وقتی کفش را کودک می پوشد باید بین پشت کفش (یقه) و پشت پا چند میلی متر فضا وجود داشته باشد.

هشدار خرید کفش تقلبی  در لیست زیر می توانید انواع دمپایی انگشتی را مشاهده فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا