آگهی
راهنمای خرید

خرید بهترین کفش کوهنوردی ایرانی قیمت مناسب

از وقتی که کفش های کوهنوردی برند خارجی افزایش قیمت داشت و افراد کیفیت و قیمت کفش کوهنوردی ایرانی مشاهده کردند هر روز به محبوبیت آن اضافه می شود. همیشه نگرانی که بابت خرید کالا ایرانی داریم کیفیت آن است. در این مقاله سعی کردیم بهترین برند هایی کتانی کوهنوردی ایرانی را به شما معرفی کنیم. همچنین در انتها بهترین مدل های این سری کفش را به شما معرفی کنیم.

۳ مورد از محبوب ترین برند های کفش کوهنوردی ایرانی

 برند کفش کوهنوردی ایرانی

البته به جز ۳ مورد که در زیر به آن اشاره شد کفش کوهنوردی هستند که محبوبیتشان رو به افزایش است مثل ، نسیم ، کفش کوهنوردی قارتال ، سیم پا و تن تاک.

۱ – کفش کوهنوردی ایرانی برند لاوان

گروه تولیدی لاوان با بنیان‌گذاری برادران کشوری (رحیم کشوری، رسول کشوری و اسماعیل کشوری)، ابتدا در سال ۱۳۶۸ با نام «کفش کشوری» شکل گرفت و در سال ۱۳۸۰ با پشتوانه معنوی عشق به طبیعت و تولید محصولات باکیفیت در زمینه کفش‌های کوه‌نوردی و سنگ‌نوردی اقدام به تحقیق‌های گسترده کرد. نتیجه این تلاش‌های پی‌در‌پی تولید نخستین کفش سنگ‌نوردی با نام آرین در سال ۱۳۸۱ بود.

در سال ۱۳۸۵ با موفقیت در تولید محصولات متعدد برای دستیابی به بازارهای جهان به «گروه تولیدی لاوان» تغییر نام یافت. ارائه پویایی در طراحی ، کیفیت در تولید و خدمات و رضایتمندی اساس «گروه تولیدی لاوان» است. لاوان هم‌اکنون تولیدکننده مدرن کفش‌های کوه‌نوردی و سنگ‌نوردی در ایران است که مراحل ساخت و تولید کفش‌ها درجهت ارتقای کیفیت محصولات به کمک دستگاه‌های پیشرفته و تهیه مواد اولیه از بهترین شرکت‌های صاحب‌نام جهان و هم‌گام با دانش روز انجام می‌گیرد.

در این بین رسول کشوری از ۱۷ سالگی به علاقه فراوان خود به سنگ نوردی پی برد و سال ها با تمرین و پشتکار در بالاترین سطح سنگ نوردی ورزشی و دیواره نوردی ایران تجربه اندوخت که همراه با قهرمانی و شرکت در دوره های بین المللی بود. او با آموزش قهرمانان در پیشرفت سنگ نوردی ایران همراه با دیگر عاشقان کوهستان  تاثیرگذار بوده است.

یکی از دغدغه های رسول کشوری مانند سایر کوه نوردان ایرانی، تهیه وسایل کوه نوردی و سنگ نوردی بوده است. از این رو از سال ۱۳۸۰ او با بهره از تجربیات قبلی در مورد تولید کفش و همچنین ورزش سنگ نوردی، تحقیق تخصصی درباره تولید کفش سنگ نوردی  را با بررسی محصولات خارجی و روش های تولید مدرن آغاز کرد. این امر منجر به تولید نخستین کفش سنگ نوردی گروه تولیدی کشوری با عنوان آرین در سال ۱۳۸۱ شد.

تحول و پویایی در طراحی، کیفیت تولید و خدمات  پس از فروش همواره در دستور کار گروه تولیدی لاوان قرار دارد نگاهی مختصر به روند گروه تولیدی لاوان :

  • سال ۱۳۶۰ – ورود به صنعت کفش ایران
  • سال ۱۳۶۸ – تاسیس گروه تولیدی کشوری
  • سال ۱۳۸۰ – آغاز تحقیق تخصصی درباره کفش سنگ نوردی
  • سال ۱۳۸۱ – تولید نخستین مدل کفش سنگ نوردی با نام آرین
  • سال ۱۳۸۵ – تولید نخستین مدل کفش کوه نوردی با نام آیس ترک
  • سال ۱۳۸۶ – تولید نخستین مدل کفش  کوه نوردی فنی با امکان نصب کرامپون
  • سال ۱۳۸۶ – تولید مدل های کفش کوه پیمایی و راه پیمایی
  • سال ۱۳۸۸ – توسعه شبکه توزیع و فروش در ایران
  • سال ۱۳۸۹ – راه اندازی سایت جامع تبلیغ و اطلاع رسانی

۲ – کفش کوهنوردی ایرانی برند کوهسار

گروه صنعتی کفش کوهسار در سال ۱۳۷۵ تاسیس و به تدریج تا سال ۱۳۸۵ به مرحله تولید صنعتی رسید. این گروه با توجه به نیاز هموطنان ارجمند در زمینه تولید انواع کفشهای چرمی کوهنوردی و کویرنوردی، با استفاده از جدیدترین طرحها و نیز با به کارگیری دستگاهها و تکنولوژی روز دنیا و اکیپ اجرایی کار آزموده و با همکاری و بهره گیری از دانش فنی متخصصین شرکتهای ایتالیایی، چینی و ترکیه ای و با استفاده از مرغوبترین و استانداردترین مواد اولیه و ساخت مایه های داخلی و خارجی و نیز تولید کرد.

همچنین استفاده از چرم واترپروف جهت تولید کفشهای مقاوم در برابر آب برای اولین بار در ایران توسط گروه تولیدی کفش کوهسار و همچنین به واسطه کنترل دقیق کیفی در هر مرحله از تولید توانسته توان کیفی خود را به سطح مطلوب و قابل رقابت با نمونه های مشابه خارجی برساند.

این گروه تولیدی در جهت پیشبرد اهداف خویش در خصوص رضایتمندی مصرف کنندگان گرامی ، با استفاده از قالب های استاندارد و طبی و با در نظر گرفتن فرم و شکل پا و ساختار بدن انسان دامنه فعالیت خود را با تولید انواع کفشهای چرمی مجلسی راحتی و اسپورت گسترش داده است.

۳ – کفش کوهنوردی سهند

یکی از پیشکسوتان کوهنوردی تبریز که از کودکی به ورزش کوهنوردی گام گذاشته و با توجه به کمبود امکانات و لوازم همیشه جزو نام آوران کوهنوردی بوده اند آقای جلیل مجملی می باشند. ایشان از آن زمان با سختیهایی که در صعود داشته اند مخصوصا صعودهای زمستانی که باعث یج زدگی انگشتان و اعضادر بعضی افراد منجر به قطع انگشتان پا در اثر یخ زدگی می شد ودردسرهای فراوانی را برای یک کوهنورد به وجود می آورد تلاش کرده اند تا بتوانند در جهت تولید کفش کوهنوردی گامی بردارند.

سختیهای فراوانی در این مسیر بود چون نه تجهیزاتی در جهت تولید بود نه موادی در خور توجهی اما با پشتکار، ایشان توانستند از چرم طبیعی و لوازمی که از لحاظ استقامت و رطوبت کارایی بهتری داشته باشند به صورت دست دوز از سال ۱۳۶۵ شروع به تولید کفش کوهنوردی کردند که در آن زمان تولید یک جفت کفش حدود ۴ تا ۵ روز زمان لازم داشت تا ساخته شود اما با استقبال همنوردان و دوستان ، ایشان تلاش مظاعفی در جهت بهبود کیفیت و تولید انبوه انجام دادند که توانستند در سال ۱۳۷۰ کفش کوهنوردی با نام تجاری سهند را روانه بازار نمایند و تا این زمان این کفش با تنوع و انواع مختلف تولید و روانه بازار می شود.

ویژگی کتانی کوهنوردی ایرانی خوب

کفش کوهنوردی ایرانی لاوان

رویه : در سری کفش کوهنوردی کیفیت رویه و قابلیت گردش هوا بسیار مهم است. بهتر است که رویه کفش ضد آب باشد مخصوصاً برای مناطقی که قرار است در برف حرکت کنید.

زیره : یکی از قسمت های بسیار مهم کفش کوهنوردی قسمت زیره آن می باشد ، اولا که زیر باید در برابر ضربات وارده مقاوم و ضد شوک باشد. حتماً باید دارای لژ یا عاج باشد تا در سطوح صاف لغزنده لیز نخورید.

وزن مناسب : درست است که سری کفش کوهنوردی نسبت به دیگر کفش ها وزن زیادی دارند اما این بدان معنا نیست که باید آنقدر سنگین باشند که با مقداری کوهنوردی شخص را خسته کنند.

استفاده از لایه های ضد شوک : این مورد بیشتر در سر کفش‌های کوهنوردی خارجی استفاده می شود اما برخی از مدل های ایرانی نیز از لایه میانی ضد شوک استفاده می کنند. این لایه سبب می شود فرد دیرتر خسته شود.

آستر نرم : اگر در پوشش داخلی کفش (آستر) از بالشتک و پارچه نرم استفاده شود شخص احساس راحتی بیشتری می کنند.

پرفروشترین کفش های کوهنوردی مارک تو دیجی کالا ببین

زبانه بالشتک مانند : چنانچه زبان کفش از بالشتک درست شده باشد علاوه بر محافظت کردن از قسمت روی پا ، باعث راحتی شخص می شود.

ایمنی و امنیت : یک کفش کوهنوردی در درجه اول باید ایمنی پای شخص را تامین کند. به طور کلی سه نوع کفش کوهنوردی ساق بلند ، متوسط و کوتاه وجود دارد. اگر کوه مد نظر شما پر از صخره های تیز  و مسیر پپر ییچ و خم است توصیه می شود از کفش کوهنوردی ساق بلند استفاده کنید. بهتر است کفش دارای لایه محافظتی از پنجه پا نیز باشد.

سایز مناسب : از آنجا که هنگام کوهنوردی و فعالیت بدنی پا متورم میشود هرگز کفش کیپ پای خود نخرید پیشنهاد می شود از کفش با نیم سایز بزرگتر استفاده کنید.

هشدار خرید کفش تقلبیدر لیست زیر می توانید انواع کفش کوهنوردی را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا