آگهی
تکنولوژی و تجهیزات دیجیتالی

خرید انواع لنز دوربین (محبوب ها) با قیمت مناسب

از لنز به عنوان چشم دوربین یاد می‌شود که می‌تواند پرتوهای نور ورودی را به صورت منظم دریافت کند. شاید تصور کنید دوربین بدون لنز نمی‌تواند تصاویر را به خوبی ثبت کند و اما باید بدانید که تصاویری که دوربین بدون لنز به ثبت می‌رساند به هیچ عنوان وضوح کافی را نخواهند داشت. لنز دوربین خود از تعداد بسیار زیادی عدسی تشکیل شده‌ است که کیفیت، جنس و … عدسی به کار رفته می‌تواند قیمت لنز را رقم بزند. شما برای فعالیت‌های عکاسی خود نه تنها به دوربین ، بلکه به انواع لنز دوربین نیز نیاز دارید. در ادامه این مطلب سعی می‌کنیم شما را با انواع لنز دوربین به خوبی آشنا کنیم تا بتوانید یک انتخاب درست داشته باشید.

معرفی انواع لنز دوربین

انواع لنز دوربین عالی

لنز دوربین موجود در بازار دارای ویژگی‌های متعددی می‌باشد که آنها را از هم متمایز می‌کند. برای اینکه بتوانید بهترین آنها را خریداری کنید، ابتدا باید انواع لنز دوربین را به خوبی بشناسید. سپس بر اساس نیاز خود هر یک از آنها را خریداری کرده و برای ماموریت‌های عکاسی استفاده کنید.

لنز استاندارد (نرمال)

فاصله کانونی این نوع لنز ثابت و بین ۵۰ تا ۱۰۰میلیمتر می‌باشد. ازنظر پرسپکتیو اگر بخواهیم این نوع لنز را بررسی کنیم باید بگوییم دیدی برابر چشم انسان داراست. برای مثال شما یک لنز ۵۰میلیمتری برای دوربینی با فیلم ۳۵میلیمتری نوعی از لنزهای استاندارد به شمارمی‌رود. اگر می‌خواهید برای عکاسی پرتره لنزی را خریداری کنید ، لازم است فاصله کانونی انتخابی شما ۸۵ و یا ۱۰۰میلیمتر باشد.

دقت داشته باشید این نوع لنز در صورتی که دریچه دیافراگم باز باشد می‌تواند جزئیات را تا حد بسیار زیادی نمایش دهد.

لنز واید

انواع لنز دوربین کانن

این نوع لنزها با نام لنز زاویه گسترده نیز شناخته می‌شود که فاصله کانونی آن بین ۱۰تا ۴۲میلیمتر می‌باشد. دقت کنید با کمک این نوع لنزها می‌توانید عکس‌هایی با فاصله دید بیشتری را بگیرید. این نوع لنزها بیشتر برای عکاسی از مناظر و یا عکس‌های دسته‌ جمعی استفاده می‌شود. برای اینکه کمترین جزئیات به کار رفته در عکس را از دست ندهید ، زاویه باز این لنزها به شدت تاثیرگذار خواهد بود.

لنز تله فوتو

از دیگر انواع لنزدوربین می‌توان به تله فوتو اشاره‌کرد که فاصله کانونی بین ۱۰۰ تا ۸۰۰ میلیمتر را دارا می‌باشد. اگر می‌خواهید از راه دور عکاسی خود را انجام دهید ، این نوع لنز بهترین انتخاب برای شماست. به صورت کلی از لنز تله فوتو بیشتر در عکاسی حیات وحش و مستندسازی‌ها استفاده می‌شود. با کمک این نوع لنزها می‌توانید به راحتی روی سوژه مورد نظر فوکوس کرده و از آن عکاسی کنید.

دقت کنید همین ویژگی‌های مربوط به انواع لنز دوربین سبب شد تا در ابتدای مطلب بگوییم قبل از خرید حتما نیاز خود را بررسی کنید.

لنز زوم

از پرکاربردترین انواع لنزدوربین می‌توان به نمونه‌های زوم اشاره‌کرد که به دلیل فاصله کانونی متغیر طرفداران بسیار زیادی دارد. دقت کنید با کمک این نوع لنزها می‌توانید تغییر زاویه خوبی را از یک لنز واید تا نمونه فوتو داشته باشید. بدین ترتیب می‌توانید هنگام عکاسی ترکیب‌بندی راحت‌تری را پیش رو داشته باشید. اگر می‌خواهید برای خرید این نوع لنزها اقدام کنید ، باید دریچه دیافراگم به کار رفته در آن را به دقت بررسی کنید.

دقت داشته باشید در ساخت این نوع لنزها از قطعات بسیار زیادی استفاده شده‌ است که توان کافی را برای بازکردن دریچه دیافراگم ندارد.

لنز چشم ماهی

انواع لنز دوربین اورجینال

ازجمله انواع لنزهای خاص موجود در بازار می‌توان به نمونه چشم ماهی اشاره‌ کرد که زاویه عریضی دارد. این لنز می‌تواند به راحتی خطوط صاف را به منحنی تبدیل کند و بدین ترتیب عکس‌های عریضی به وجود می‌آید. فاصله کانونی این لنز بین۷ تا ۱۶میلیمتر متغیر است که با کمک آن می‌توانید عکس‌های محدب ، دورانی ، بیضوی و… بگیرید.

ماکرو

از دیگر انواع لنزدوربین می‌توان به نمونه‌های ماکرو اشاره‌ کرد که از آنها برای عکاسی کلوزآپ و ماکرو استفاده می‌شود. فاصله کانونی این نوع لنز بین ۵۰ تا ۲۰۰ میلمتر می‌باشد که به راحتی می‌توانید روی سوژه فوکوس داشته باشید. لنزهای ماکرو به راحتی می‌توانند تصاویر بسیار بزرگی را از سوژه‌های کوچک به ثبت برسانند.

تیلت شیفت

 

این نوع لنزها با عنوان لنزهای با زاویه متغیر نیز شناخته می‌شود که مناسب موقعیت‌هایی است که پرسپکتیو محدودیت دارد. لازم است بدانید این نوع لنزها نمی‌تواند حلقه‌های نور را به صورت دیجیتالی به اجرا درآورند. به صورت کلی درباره این نوع لنز باید بگوییم می‌توانید با کمک آن از بناهایی با معماری خاص عکسبرداری کنید.

پایاساز تصویر

از انواع لنزدوربین موجود در بازار که می‌توانید با کمک آن لرزش‌های دوربین را به صورت کامل تصحیح کنید، نمونه پایاساز می‌باشد. دقت داشته باشید در بسیاری از مواقع مجبور خواهید شد به علت کمبود نور سرعت شاتر را بالاتر ببرید، دراین موقعیت باید لرزش‌ها به کلی حذف شود به همین دلیل نیز نیازاست از لنز پایاسازتصویر استفاده کنید.

معرفی انواع برند تولید کننده لنز دوربین

برندهای بسیار زیادی در زمینه تولید این محصول فعالیت دارند که مسلما در هنگام خرید آنها دچار سر درگمی خواهیدشد. به همین علت بهتراست با بهترین برند تولیدکننده لنز دوربین آشنا شوید.

نیکون

از برترین برندهای تولیدکننده انواع لنزدوربین می‌توان به برند نیکون اشاره کرد که فعالیت خود را از سال ۱۹۱۷ آغاز کرده‌ است. این برند لنزهای بسیار زیادی را وارد بازار می‌کند که شما می‌توانید با بررسی ویژگی هر یک و نیاز خود آنها را خریداری کنید.

کانن

چشمی کانن

یکی از برترین تولیدکنندگن لنز دوربین ، برند کانن می‌باشد که برای اولین بار فعالیت خود را در این حوزه از سال ۱۹۳۳ آغاز‌ کرده‌ است. لنزهای تولیدی کانن دارای کیفیت بسیار بالایی هستند که شما می‌توانید بسته به نیاز خود آنها را خریداری کنید. امروزه با نوسانات قیمت ارز خیلی نمی‌توانیم درباره قیمت لنز دوربین کانن صحبت کنیم. اما لازم است بدانید کیفیت و بازدهی این محصول ارزش هزینه کردن را دارد.

لایکا

از دیگر برندهایی که در حوزه تولید انواع لنز دوربین فعالیت می‌کند، برند لایکا نام دارد. این برند برای اولین بار در سال ۱۹۱۳ فعالیت خود را آغاز کرده‌ است و جز حرفه‌ای‌ترین برندهای لنز محسوب می‌شود. دقت داشته باشید محصولات این برند برای اطمینان از کیفیت به صورت دستی تولید می‌شوند. از معروفترین محصولات این برند لنزهای سری M هستند که می‌توانید آنها را روی بسیاری از محصولات برند پاناسونیک به راحتی ببینید.

برای خرید بهترین لنزدوربین موجود در بازار ابتدا باید انواع آنها را به خوبی بشناسید. درنهایت با بررسی ویژگی‌های محصول و درنظرگرفتن نیاز خود آنها را خریداری کنید. اگر در کنار لنز خوب بدنبال دوریبن عکاسی با کیفیت هستید پیشنهاد می شود مقاله بهترین دوربین عکاسی مطالعه فرمایید.

هشدار خرید کفش تقلبیهشدار : مراقب لنز دوربین بی کیفیت و  تقلبی باشید ، زیرا از نظر ظاهری دقیقا مشابه اصلی هستند اما از نظر ساختاری بی کیفیت هستند. ممکن است حتی بعد از خرید هم متوجه این موضوع نشوید. برای جلوگیری از این مورد و برای اینکه خیالتان از این بابت راحت باشد پیشنهاد می شود از لیست زیر خرید کنید که گارانتی اصالت کالا دارد و در صورت عدم رضایت آن را مرجوع کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا