محصولات ورزشی و سفر

خرید بهترین اجاق گاز سفری با کیفیت + قیمت مناسب

یکی از وسایل مهم و کاربردی که می‌توانید در سفر از آن کمک بگیرید ، اجاق گاز سفری می‌باشد. این وسیله به شما کمک می‌کند تا بتوانید در هر شرایط و زمانی آشپزی کنید. اندازه این محصول بسیار کوچک است به همین علت نیز می‌توانید به راحتی آن را در مکان‌های مختلفی نظیر صندوق عقب خودرو قرار دهید. بدین ترتیب هر زمان که تمایل داشتید می‌توانید با کمک آن انواع غذاهای گرم را تهیه و نوش‌ جان کنید. در این مطلب سعی می‌کنیم اطلاعات کاملی را درباره بهترین اجاق گاز سفری به شما ارائه کنیم. دقت داشته باشید چون می‌خواهید این محصول را با خود به گشت و گذار ببرید ، در صورت خراب شدن آن دسترسی خاصی به تعمیرکار نخواهید داشت همین موضوع نیز سبب می‌شود تا در خرید بهترین اجاق گاز سفری نهایت دقت را به خرج دهید. در این مطلب سعی می‌کنیم اطلاعات کاملی را درباره خرید این محصول به شما ارائه کنیم.

راهنمای خرید بهترین اجاق گاز سفری

بهترین اجاق گاز سفری ایمن

اجاق گاز سفری موجود در بازار تنوع بسیار زیادی دارند که هر یک نیز ویژگی‌های خاص خود را دارا می‌باشد. در این بخش سعی می‌کنیم ویژگی‌های بهترین اجاق گاز سفری را بررسی کنیم. همراه ما باشید تا بتوانید بهترین محصول را خریداری کنید.

نوع اجاق

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید درهنگام خرید بهترین اجاق گاز سفری در نظر داشته باشید ، نوع آن است. دقت داشته باشید انواع اجاق‌های مسافرتی از لحاظ نوع سوخت با هم تفاوت دارند. در ادامه انواع سوخت‌های مربوط به آن را بررسی می‌کنیم.

چوب سوز

یکی از انواع مدل‌های اجاق گاز سفری موجود در بازار نمونه‌های چوب سوز است که با کمک چوب و علف روشن می‌شود. این مدل اجاق گازها از زمان‌های بسیاردور مورد استفاده قرار گرفته است و البته هنوز هم بسیاری از گردشگران از آن استفاده می‌کنند. البته امروزه نمونه‌های جدیدی وارد بازار شده ‌است که جای اجاق‌های چوب سوز را گرفته‌اند.

سوخت جامد

بهترین اجاق گاز سفری پیک نیکی

یکی دیگر از انواع اجاق گاز سفری موجود در بازار نمونه‌هایی با سوخت جامد هستند که با کمک یک قرص جامد کار می‌کنند. کارکرد این دستگاه به صورتی است که باید قرص را درون آن قرار داده تا روشن شود. البته دقت کنید این نوع سوخت بوی خاصی دارد که ممکن است در هنگام استفاده روی اجاق لکه‌هایی ایجادشود. یکی از نکات بسیار مهمی که لازم است درباره این نوع اجاق‌ها بدانید این است که سوخت جامد نمی‌تواند حرارت کافی را برای تهیه غذا به شما ارائه کند.

همین موضوع نیز سبب می‌شود تا این نمونه‌ها جز بهترین اجاق گاز سفری قرار نگیرند.

الکلی

از پرطرفدارترین اجاق گازهای موجود در بازار می‌توان به نمونه‌های الکلی اشاره کرد که بسیاری از گردشگران از آن استفاده می‌کنند. الکل جز سوخت‌های بسیار ارزان محسوب می‌شود که از لحاظ اقتصادی نیز بسیار به صرفه است به همین دلیل نیز این نوع اجاق طرفداران بسیار زیادی دارد و جز بهترین اجاق گاز سفری دسته‌ بندی می‌شود.

البته اگر قصد خرید این نوع اجاق را دارید ، باید بدانید نمونه‌های الکلی اشتعال پذیری بسیار بالایی دارند به همین دلیل نیز گرم کردن غذا با کمک آن کاری زمان بر خواهدبود.

مشاهده پرفروشترین اجاق گاز سفری در دیجیکالا

سوخت مایع

این نوع اجاق‌ها با کمک بنزیین و یا گازوئیل کار می‌کنند که می‌توانید با کمک آن در کمترین زمان ممکن غذای مورد نظر خود را آماده کنید. این نوع اجاق‌ها جز بهترین اجاق گاز سفری محسوب می‌شوند که دما و شعله بسیار مناسبی برای پخت غذا دارند. به همین دلیل نیز پیشنهاد می‌کنیم اگر قصدخرید یک اجاق گاز سفری را دارید، حتما این گزینه را خریداری کنید.

مخزنی

این نوع اجاق خود به دو دسته دیگر تقسیم می‌شود که در یکی از آنها مخزن اصلی در زیر گاز قراردارد و در نمونه دیگر با کمک لوله و اتصالات مخزن به گاز متصل می‌شود. سوخت این نوع گازها معمولا کپسول‌های پروپان می‌باشد.

ویژگی ها

از دیگر نکات مهمی که باید برای خرید بهترین اجاق گاز سفری در نظر داشته باشید ، ویژگی‌های این محصول می‌باشد. برای مثال باید بررسی کنید که این محصول می‌تواند مواد غذایی را در چه مدت زمانی آماده کند و یا اینکه آب را در چه زمانی به جوش خواهد آورد؟ همه این موارد از نکاتی است که باید برای خرید اجاق گاز در نظر داشته باشید.

دستور العمل استفاده

آون پرتابل

هر یک از اجاق‌های مسافرتی دستور العمل‌های خاصی برای استفاده دارند. پس بهتر است قبل از خرید به خوبی این دستورات را بدانید تا بتوانید استفاده درستی از آن داشته باشید.

وزن

از این نوع اجاق می‌خواهید برای مسافرت استفاده کنید ، به همین دلیل انتخاب وزن مناسب برای آن اهمیت بسیار زیادی دارد. وزن اجاق گاز شما باید بسیار سبک باشد تا بتوانید به همراه آن مسیرهای طولانی را نیز بگردید. اگر قصد تکمیل کردن تجهیزات سفر خود را دارید پیشنهاد می شود مقاله بهترین استند سفری را مطالعه فرمایید.

مدت زمان استفاده

هنگام خرید بهترین اجاق گاز سفری باید دقت کنید با یک میزان معینی از سوخت تا چه زمانی می‌توانید از آن استفاده کنید. بهتر است به دنبال خرید نمونه‌هایی باشید که بتوانید با یکبار پر کردن آن از سوخت برای مدت زمان زیادی از آن استفاده کنید.

فندک جرقه زن

بهترین اجاق گاز سفری موجود در بازار دارای فندک جرقه زن هستند که می‌توانید با کمک آن به راحتی گاز را روشن کنید. دقت داشته باشید معمولا در مسافرت و یا تفریح‌هایی که می‌روید شاید فراموش کنید با خود کبریت ببرید و یا اینکه ممکن است کبریت‌های شما به کلی خیس شده باشد. خب با خرید اجاق‌هایی با این ویژگی دیگر نیازی به کبریت ندارد و با فندک خود محصول می‌توانید به راحتی آن را روشن کنید.

بررسی نکات مهم برای خرید بهترین اجاق گاز سفری

بهترین اجاق گاز سفری با گاز فندک

۱- قیمت این محصول بسته به ویژگی‌های زیادی نظیر مشخصات ، مدل ، جنس و مواردی از این قبیل متفاوت است. با این وجود شما می‌توانید با یک هزینه معقول این محصول را خریداری کنید.

۲- بهتر است بهترین اجاق گاز سفری توان و قدرت بالایی داشته باشند تا بتوانید در کمترین زمان ممکن مواد غذایی را با کمک آن آماده کنید.

۳- برای صرفه جویی در مصرف سوخت بهتر است به دنبال اجاق‌هایی باشید که مصرف بسیار کمی داشته باشند.

۴- اندازه اجاق گاز اهمیت بسیار زیادی دارد. بهترین اجاق‌های سفری نمونه‌هایی هستند که وزن بسیار کمی دارند و می‌توانید به راحتی آن را در صندوق عقب خود قرار دهید.

اجاق گاز سفری از مهم‌ترین مواردی است که می توانید در تجهیزات مربوط به سفر خود قرارد هید. چنان چه قصد کمپ زدن حرفه ای را دارید پیشنهاد می شود از برند معتبر جت بویل استفاده کنید.

مشاهده انواع اجاق گازهای سفری در دیجیکالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا