آگهی
مواد غذایی

خرید بهترین ارده موجود در بازار با قیمت مناسب

ارده یکی از محصولات غذایی است که در بیشتر نقاط ایران تولید می شود. این ماده غذایی در فصل زمستان مورد استقبال بینظیری قرار می گیرد. ارده انواع مختلفی دارد که معمولا بیشتر به ما دنبال گزینه های ارزان قیمت آن می رویم. اگر به دنبال خرید بهترین ارده هستید ، بهتر است اطلاعاتی را در این باره داشته باشید. در ادامه بیشتر درباره تشخیص بهترین ارده صحبت می کنیم.

ارده چیست؟

بهترین ارده درجه یک

ارده ماده ای خمیری شکل است که از دانه های پوست کنده کنجد تهیه می شود. این ماده غذایی پروتئین بسیار زیادی دارد از این رو نیز بهترین انتخاب برای وعده صبحانه است.

راهنمای خرید بهترین ارده

بهترین ارده کنجد

امروزه یک مشکل جدی در بین فراورده های کنجدی دیده می شود آن هم اینکه بسیاری از سودجویان ارده های بی کیفیت را با نام ارده های خالص به فروش می رسانند. اگر به دنبال انتخاب بهترین ارده هستید، همراه ما باشید.

خرید از فروشگاه مطمئن

برای خرید بهترین ارده بهتر است از طریق فروشگاه های مطمئن در این حوزه اقدام کنید. دقت داشته باشید ارده از محصولاتی است که می توان به راحتی در خرید آن تقلب کرد از این رو نیز باید به سراغ فروشگاه هایی برای خرید بروید که سال هاست در این زمینه فعالیت دارند و ثابت شده اند. لازم است بدانید که امروزه بسیاری از برندهای معتبر روی بسته بندی محصولات خود درباره نوع کنجد به کار رفته در ارده و نحوه تولید آن صحبت نمی کنند. البته که این موضوع درباره برندهای با کیفیت صدق می کند و شما می توانید تمامی اطلاعات مربوط به ارده با کیفیت را در آن بیابید.

انتخاب نوع ارده

ارده کنجدی دارای مدل های متفاوتی است که باید در هنگام خرید به آن توجه کنید. لازم است بدانید از بهترین مدل ارده های موجود در بازار می توان به کنجد ایرانی برشته شده اشاره کرد. پس اگر به دنبال انتخاب بهترین ارده هستید، بهتراست این ارده های ایرانی را خریداری کنید. ارده های ایرانی به مدل های متفاوتی تقسیم می شود که ازجمله آنها می توان به ارده سنتی (ارده سنتی بوشهر و ارده سنتی یزد)، ارده دو آتیشه(ترکیب ارده سودانی و پاکستانی)،ارده سبوس دار یا ارده سیاه و ارده طعم دار اشاره کرد.

ارده طعم دار از بهترین ارده هایی است که می توانید برای صبحانه فرزندتان آماده کنید. معمولا ارده معمولی خیلی مورد علاقه کودکان نیست اما مدل های طعم دار بیشتر مورد استفبال قرار می گیرند. ازجمله انواع ارده های طعم دار می توان به مدل های شکلاتی ، پرتقالی، توت فرنگی و … اشاره کرد.

بررسی کیفیت ارده

بهترین ارده کنجد بدون شیره

برای خرید بهترین ارده باید کیفیت این محصول را نیز در نظر بگیرید. کارشناسان در این زمینه بیان می کنند که بهترین ارده مدل هایی است که از کنجد ایرانی برشته شده تهیه شده باشند. کنجد ایرانی از بهترین کنجدهایی است که برای تهیه ارده مورد استفاده قرار می گیرد و طعم و بوی بی نظیری دارد. البته برای تهیه ارده کنجد مرغوب روش تهیه آن نیز از مهم ترین این فاکتورهاست.

امروزه بسیاری از تولیدی ها برای تهیه ارده از ترکیب کنجد مرغوب و نامرغوب استفاده می کنند تا قیمت تمام شده این محصول برای آنها به صرفه تر باشد. از این رو نیز باید با احتیاط تمامی موارد را برای خرید بهترین ارده در نظر بگیرید.

نوع کنجد به کار رفته

هنگام خرید بهترین ارده باید از فروشنده درباره نوع کنجد به کار رفته در آن به دقت تحقیق کنید. امروزه ارده های موجود در بازار از دو نوع کنجد ایرانی و خارجی تهیه می شوند که مدل های ایرانی کیفیت و قیمت بالاتری نسبت به مدل های خارجی دارد. از این رو نیز اگر به دنبال خرید بهترین ارده هستید، بهتراست مدل هایی با کنجد ایرانی را انتخاب کنید.

بو و عطر ارده

یکی از دیگر مواردی که روی کیفیت ارده تاثیرگذار است، بو و عطر آن می باشد. البته تنها افراد با تجربه می توانند از روی بوی ارده متوجه مرغوبیت آن شوند. دقت داشته باشید هنگام خرید ارده از فروشگاه های معتبر حتما گزینه های را انتخاب کنید که مدت زمان زیادی از تولید آن نگذشته باشد.

رنگ ارده کنجد

عوامل بسیار زیادی روی رنگ ارده کنجد تاثیرگذار است که یکی از آنها تاریخ تولید آن می باشد. البته که برای تشخیص بهترین ارده تنها نمی توانید به رنگ آن اکتفا کنید بلکه باید آن را در هماهنگی سایر آیتم ها نیز در نظر بگیرید. دقت داشته باشید بسته به کنجد به کار رفته در ارده رنگ آن بین کرم تا قهوه ای روشن متغیر است.

بررسی میزان روغن ارده

روغنی که روی بخش خمیری شکل ارده قرار می گیرد نیز می تواند نشان از کیفیت این محصول باشد. دقت داشته باشید اگر این روغن به اندازه طبیعی باشد یا ارده از دانه های روغنی کنجد تهیه شده است و یا زمان زیادی از تولید آن نگذشته است. در واقع می توان گفت تشخیص ارده خوب در این حوزه برای مردم عادی بسیار سخت است از این رو نیز بهتر است به سراغ خرید از برندهای معتبری بروید که کیفیت ارده آن ثابت شده باشد.

بررسی طعم ارده

سسمی اویل

بهترین مدل ارده طعم گس و بسیارخوشی دارد. از این رو نیز از خرید ارده هایی با طعم تلخ و بدمزه باید خود داری کنید. زیرا به احتمال زیاد یا مدت زمان زیادی از تولید آن گذشته است و یا تقلبی است.

میران غلظت ارده

غلظت ارده نیز می تواند نشان از کیفیت آن باشد، در واقع می توان گفت ارده باید کامل رقیق باشد و ارده هایی با غلظت بالا دارای مواد افزودنی است. با بررسی مواردی که در بخش بالا بیان شد، می توانید بهترین ارده را خریداری کنید.

ارده را چگونه در منزل نگهداری کنیم؟

شاید نوعی از ارده را خریداری کرده اید و اما نمی دانید که باید چطور از آن نگهداری کنید. ارده را می توانید در محیط یخچال نگهداری کنید، البته که در این موضوع نیز هیچ اجباری وجود ندارد. نگهداری ارده در یخچال سبب می شود تا مدت زمان بیشتری ، این ماده غذایی ارزش خود را حفظ کند. البته که هر مکان خنک دیگری را نیز می توانید برای نگهداری از ارده انتخاب کنید.

بهترین ارده از کنجد تازه و برشته شده تهیه می شود و البته که انواع مختلفی دارد. با وجود ویژگی هایی که از بهترین ارده بیان شد، شما می توانید برای خرید آن اقدام کنید. اگر در کنار ارده به دنبال یک دمنوش ایده آل هستید ، پیشنهاد می شود مقاله بهترین دمنوش را مطالعه فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا