تکنولوژی و تجهیزات دیجیتالی

خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب از مارک های موجود در بازار با قیمت مناسب

امروزه بیشتر دستگاه های دولتی و غیر دولتی از دستگاه حضور غیاب برای کنترل عبور و مرور کارکنان استفاده می کنند. این دستگاه ها مدل های متنوعی دارند که انتخاب آن به اندازه هر دستگاه دیجیتالی دیگر برای شما سخت خواهد بود. با استفاده از این دستگاه به خوبی می توانید نظم را در محیط کارتان حاکم کنید. از این رو نیز خرید آن به شدت توصیه می شود. اگر اطلاعات خاصی درباره خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب ندارید در ادامه همراه ما باشید.

دستگاه حضور و غیاب چیست و چه کاربردی دارد؟

بهترین دستگاه حضور و غیاب انگشتی

این دستگاه می تواند کنترل عبور و مرور کارکنان را به خوبی رقم بزند. در واقع آن را در ورودی مراکز اداری نصب می کنند که هر کارمند بتواند در تایم دقیقی ورود و خروج خود را به ثبت برساند. ثبت ورود و خروج کارکنان با کمک اثرانگشت و یا سنسور تشخیص چهره صورت می گیرد.بدین ترتیب کارکرد واقعی کارکنان معین می شود و شما نیز می توانید بر همین اساس به افراد حقوق دهید.

معرفی انواع دستگاه حضور و غیاب

دستگاه مجهز به کارت خوان

این مدل از دستگاه حضور و غیاب را می توانید در مدل های بارکد خوان و مغناطیسی در بازار پیدا کنید. دستگاه بارکدخوان با کمک بارکدی که روی کارت وجود دارد ، اطلاعات فرد را به خوبی می خواند. برای استفاده از کارت های مغناطیسی تنها کافیست کمی آن را به دستگاه نزدیک کنید. البته استفاده از این مدل خیلی پیشنهاد نمی شود زیرا می تواند یکی از کارمندان به جای دیگری حضور بزند.

دستگاه مجهز به اثرانگشت

همانطور که از نام این دستگاه پیداست با کمک اثر انگشت پرسنل حضور آنها را تایید می کند.البته که هریک از پرسنل باید اثر انگشت خود را در این دستگاه به ثبت رسانند. ضریب خطا در این دستگاه صفر است از این رو نیز احتمال تقلب نیز در آن بسیار پایین است. البته باید بدانید که استفاده از این دستگاه از نظر بهداشتی خیلی مناسب نیست زیرا دست افراد به صورت مداوم با آن در تماس است.

دستگاه مجهز به سنسور تشخیص چهره

از بهترین دستگاه حضور و غیاب می توان به مدل های دارای سنسور تشخیص چهره اشاره کرد. این دستگاه با اسکن بخش های غیرقابل تغییر صورت انسان ، می تواند حضور وی را به ثبت برساند. ضریب خطای این دستگاه نیز بسیار کم است و انتخاب مناسبی برای سلامت فرد است زیرا از انتقال بیماری جلوگیری می کند.

دستگاه مجهز به سنسور تشخیص خطوط کف دست

همانطور که همه ما می دانیم خطوط کف دست افراد با هم متفاوت است، این دستگاه نیز از همین موضوع استفاده می کند. برای استفاده از این دستگاه نیاز است تا کف دست را به مدت ۲۰ ثانیه روی دستگاه قراردهید، بدین ترتیب اسکن کف دست شما در دستگاه ذخیره می شود. درصد خطای این دستگاه نیز پایین است با این وجود ازنظر انتقال بیماری های ویروسی گزینه خوبی نخواهدبود (این مدل زیاد پرطرفدار نمی باشد).

راهنمای خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب

بهترین دستگاه حضور و غیاب داخلی و خارجی

بهترین دستگاه حضور و غیاب موجود در بازار ویژگی های متفاوتی دارند که شما می توانید بسته به نیازتان هریک را انتخاب کنید.

نحوه احراز هویت کارکنان

در بخش قبلی درباره انواع دستگاه حضور و غیاب و نحوه احرازهویت توسط هر کدام از آنها صحبت کردیم. شما می توانید بسته به تعداد کارکنانتان هر یک از این دستگاه را انتخاب کنید. برای مثال آن دسته از اداره هایی که کارکنان زیادی دارند، به دلیل بالا رفتن سرعت حضور و غیاب بهتراست از انواع دستگاه حضور و غیاب کارتی استفاده کنید. در مقابل برای مکان هایی که تعداد کارکنان محدود است، مدل های دارای اثر انگشت انتخاب مناسبتری خواهد بود زیرا احتمال تقلب نیز در آنها کاهش می یابد.

چگونگی انتقال اطلاعات و داده ها

به صورت کلی دستگاه حضور و غیاب اطلاعات خود را از طریق شبکه اطلاعات به منبع می فرستد و یا با فلش مموری سازگاری دارد. از این رو نیز باید برای خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب حتما به چگونگی انتقال اطلاعات درآنها توجه شود. شما باید بسته به محیط و دسترسی هایی که در آن دارید، هریک از انواع دستگاه حضور و غیاب را انتخاب کنید.

پرفروشترین دستگاه حضور و غیاب + قیمت

ظرفیت دستگاه

اتندنس دیوایس

برای خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب ظرفیت این دستگاه نیز اهمیت دارد. ظرفیت دستگاه حضور و غیاب خود شامل دو پارامتر تعداد ترددهای عبوری دستگاه و تعداد نفراتی که به هنگام ورود و خروج اطلاعاتشان اسکن می شود، خواهد بود. ظرفیت دستگاه از مهم ترین نکاتی که روی قیمت آن نیز تاثیرگذار است. نکته ای که در این جا لازم است بدانید این است که ظرفیت ترددی و اطلاعاتی دستگاه قابلیت حذف شدن را نیز دارد.

سرعت دستگاه

از دیگر آیتم های مهمی که باید برای خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب در نظرداشته باشید، سرعت این دستگاه می باشد. هدف شما از خرید این دستگاه نظم دادن به محیط و به موقع رسیدن کارکنان به محیط کاری است. از این رو نیز اگر دستگاه سرعت قابل قبولی نداشته باشد، می تواند کارکنان را منتظر بگذارد و کارتان را دچار اختلال کند.

میزان آنلاین بودن سامانه

بهترین دستگاه حضور و غیاب مارک

برای برخی از سازمان ها اهمیت دارد که این سیستم آنها به صورت کاملا آنلاین باشد. بدین ترتیب می توانند به صورت لحظه ای حضور و غیاب را به خوبی کنترل نمایند. در واقع اینگونه از سازمان ها باید به دنبال انتخاب دستگاه هایی باشند که بتوانند اطلاعات را به صورت مستقیم به سرور ارسال کنند.

دستگاه داخلی یا خارجی

دستگاه های حضور و غیاب توسط برندهای ایرانی و خارجی بسیار زیادی عرضه می شوند که شما می توانید بسته به نیازتان هریک از آنها را انتخاب کنید. البته باید بدانید که مدل های داخلی مزایای بسیار زیادی دارند که آنها را به مدل های خارجی برتری می دهد. برای مثال دستگاه های داخلی بر اساس نیازهای داخلی کشور بومی سازی شده است و کلیدهای عملیاتی آن مناسب سازمان های ایرانی است. در واقع می توان گفت در دستگاه های ایرانی تمامی موارد بر اساس نیاز و فرهنگ کشور طراحی شده است که استفاده از آن به مراتب راحتتر است.

قیمت دستگاه

عوامل زیادی روی قیمت دستگاه حضور و غیاب تاثیرگذار است که بیشتر آنها را در بخش های قبلی مورد بررسی قراردادیم. با این وجود برای اینکه بتوانید بهترین دستگاه حضور و غیاب را انتخاب کنید ابتدا باید نیازهایتان بر اساس تعداد کارمندانی که دارید ، بسنجید و در نهایت بر این اساس برای خرید آن هزینه کنید. اگر در حال تکمیل تجهیزات اداری خود هستید ، پیشنهاد می‌شود مقاله بهترین ماشین حساب را مطالعه فرمایید.

جدیدترین دستگاه حضور و غیاب ببین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا