محصولات ورزشی و سفر

خرید بهترین دوربین شکاری قوی با قیمت مناسب

اگر اهل طبیعت گردی هستید ، خرید یک دوربین شکاری که می‌تواند دیدن مناظر دور را نیز برای شما میسر کند ، لازم و ضروری است. دوربین شکاری موجود در بازار ظاهر و ساختار یکسانی دارد اما تنوع قیمتی آن ها بسیار زیاد است. از این رو شاید برای انتخاب بهترین دوربین شکاری با تردید مواجه شوید. در این مطلب می‌خواهیم راهنمای خرید بهترین دوربین شکاری را با هم مرور کنیم تا بتوانید بر اساس بودجه خود انتخابی درست داشته باشید ، همراه ما باشید.

راهنمای خرید بهترین دوربین شکاری

بهترین دوربین شکاری اصلی

دوربین شکاری که با عنوان دوربین دوچشمی نیز شناخته می‌شود ، کار بزرگنمایی اجسام مختلف را انجام می‌دهد. هنگامی که برای خرید دوربین به بازار می‌روید با انواع دوربین دوچشمی روبه رو خواهید شد که انتخاب از میان آنها کار سختی است. با راهنمایی که برای خرید این محصول در اختیار شما قرار می‌دهیم، می‌توانید خرید را برای خود آسان کنید.

انتخاب نوع دوربین دوچشمی

همانطور که قبلا هم گفتیم دوربین شکاری در سه مدل متفاوت عرضه می‌شود که می‌توانید بسته به نیاز خود هر یک را انتخاب کنید. درادامه انواع دوربین دوچشمی را به شما معرفی می‌کنیم:

شکاری بزرگ: اگر به دنبال خرید دوربینی برای استفاده در محیط های کم نور هستید ، دوربین شکاری بزرگ به دلیل جذب نور بیشتری که دارد انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. با این نوع دوربین می‌توانید محیط های بزرگتری را به خوبی ببینید اما لازم است بدانید که وزن دوربین شکاری بزرگ کمی بالاست و همین موضوع نیز حمل آن را سخت می‌کند.

شکاری متوسط : اگر به دنبال خرید دوربینی برای دیدن حیات وحش و یا سایر مسابقات ورزشی هستید ، می‌توانید دوربین شکاری متوسط را خریداری کنید.

شکاری فشرده: از جمله بهترین دوربین شکاری که مناسب سفرهای تفریحی کوتاه شماست ، دوربین شکاری فشرده نام دارد. این نوع از دوربین وزن بسیار سبکی دارد از این رو نیز می‌توانید به راحتی آن را در همه مکان ها با خود حمل کنید.

مشخصات دوربین شکاری

بهترین دوربین شکاری قوی

از دیگر مواردی که باید برای خرید بهترین دوربین شکاری در نظر بگیرید ، مشخصات این محصول می‌باشد. به صورت کلی روی تمامی دوربین های شکاری دو عدد برای بیان بزرگنمایی و یا قطر عدسی نوشته شده است. شما باید در هنگام خرید دوربین شکاری این دو مورد را حتما بررسی کنید.

عدد اول حک شده روی دوربین نشان می‌دهد که این محصول می‌تواند تا چه میزان اجسام را بزرگتر از حالت عادی نشان دهد. برای مثال اگر روی دوربینی عدد ۸x نوشته شده باشد ، مسلما دوربین می‌تواند اجسام را تا هشت برابر بزرگتر از حالت عادی نشان دهد.

عدد دوم نیز میزان بزرگی قطرعدسی را نشان می‌دهد که عدد تعیین کننده ای برای خرید بهترین دوربین شکاری است.

مشاهده پرفروشترین دوربین های شکاری در دیجیکالا

وزن دوربین

برای خرید دوربین شکاری حتما وزن آن را در نظر بگیرید. اگر خرید شما اینترنتی است که می‌توانید وزن را از روی مشخصات محصول بررسی کنید و اما اگر به صورت حضوری خرید می‌کنید حتما دوربین را در دست بگیرید. به صورت کلی انواع دوربین دوچشمی موجود در بازار وزن کمی دارند اما اگر برای هدف خاصی نظیر مشاهده اجرام آسمانی خریداری شوند ، به تبع وزن آنها نیز افزایش می‌یابد. برای مثال دوریبن دوچشمی نجوم نسبت به دوربین های معمولی قیمت بالاتری دارد.

از این رو توصیه می‌شود برای استفاده معمولی خود دوربین های بیشتر از یک کیلو و نیم را خریداری نکنید. اگر هم به دوربین هایی با وزن بالا نیاز دارید، می ‌توانید یک سه پایه خوب را نیز به همراه آن خریداری کنید.

ضد آب بودن محصول

برای خرید بهترین دوربین شکاری حتما درباره ضد آب بودن آن نیز سوال کنید. در بسیاری از موارد شما این دوربین را همراه خود به مکان های مرطوب و پر باران نیز می‌برید از این رو بهتر است دوربین انتخابی شما از نوع ضد آب باشد تا کیفیت خود را از دست ندهد.

خطای رنگی

به صورت کلی بهترین دوربین شکاری دارای دو نوع اپتیک مختلف هستند که از جمله آنها می‌توان به آپوکروماتیک وآکروماتیک اشاره کرد. در مورد اول خطای رنگی بسیار پایین است و شما می‌توانید تصاویر با کیفیتی را به کمک آن ببینید. در مدل دوم اما درصد خطای رنگی کمی بالاست از این رو تصاویر با کیفیتی را به کمک آن نخواهید داشت. از این رو نیز دوربین های آپوکروماتیک نسبت به مدل های دوم قیمت بالاتری دارند.

میدان دید

برای خرید بهترین دوربین شکاری حتما میدان دید محصول را نیز در نظر داشته باشید. این میدان دید برحسب درجه بیان می‌شود که باید در هنگام خرید مورد بررسی قرار گیرد. دقت داشته باشید برخی از دوربین های موجود در بازار میدان دید ثابتی دارند و اما در برخی دیگر به راحتی می‌توانید تغییری را در دوری و نزدیکی میدان دید ایجاد کنید.

فاصله راحتی چشم

منظور از فاصله راحتی چشم همان بیشترین فاصله ای است که اگر از آنجا چشم پشت دوربین قرار بگیرد، می‌تواند به تمام میدان دید اشراف داشته باشد. با بالا بودن این فاصله دیگر نیازی نخواهد بود تا بیش از اندازه برای مشاهده میدان دید به دوربین نزدیک شوید.

اگر به دنبال خرید بهترین دوربین شکاری هستید، حتما موارد بالا را در هنگام خرید در نظر بگیرید. بدین ترتیب می‌توانید از بین مدل های متنوع موجود در بازار یک انتخاب خوب داشته باشید.

معرفی بهترین برند دوربین شکاری

بهترین دوربین شکاری دو چشمی

امروزه برندهای بسیار زیادی در زمینه تولید این محصول فعالیت دارند که هر یک از آنها محصولات خود را با ویژگی های خاصی ارائه می‌کنند.

بوشنل

بوشنل از برترین برندهای آلمانی در زمینه تولید انواع دوربین های شکاری است که انتخاب خوبی برای طبیعت گردی است. از ویژگی های جذاب محصولات این برند می‌توان به ضد زنگ بودن آنها اشاره کرد.

نیکون

نیکون از دیگر برترین برند دوربین شکاری است که اعتبار زیادی را در ارائه محصولات خود کسب کرده است. استقرار این برند در کشور ژاپن است با این وجود برند نیکون محصولات خود را به کشورهای زیادی ارسال می‌کند.

بایگیش

بینوکیولار

بایگیش یکی از برندهای روسی است که در زمینه تولید بهترین دوربین شکاری فعالیت دارد. این برند در تولید محصولات خود از لنزهای بسیار قوی استفاده کرده که کیفیت دوربین را چندین برابر کرده است. از دیگر ویژگی های دوربین های این برند می‌توان به قابلیت حمل آسان و استحکام محصول اشاره کرد.

مشاهده دوربین های شکاری در دیجیکالا

سوپرزینت

سوپرزینت از برندهای قدیمی است که در زمینه تولید دوربین های شکاری فعالیت دارد. سوپرزینت همواره دوربین هایی را با کیفیت بالا و درجه یک ارائه کرده است از این رو نیز جز دسته بندی بهترین برندهای تولیدکننده دوربین شکاری دید در شب قرار می‌گیرد. اگر قصد شکار دارید حتما نیاز به یک کیسه خواب خواهید داشت ، پس مقاله بهترین مارک کیسه خواب را مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا