آگهی
تکنولوژی و تجهیزات دیجیتالی

خرید بهترین رم کامپیوتر از مارک های موجود با قیمت مناسب

یکی از مهم ترین مواردی که روی عملکرد سیستم کامپیوتری تاثیر گذار است ، حافظه رم می‌باشد. اگر می‌خواهید سیستم کامپیوتری خود را آپگرید کنید و اما هزینه زیادی برای اینکار ندارید ، تعویض رم یکی از بهترین اقدامات است. برای اینکار با صرف کمترین هزینه می‌توانید عملکرد کامپیوتر خود را بهبود بخشید و تاثیر شگرف آن را در این حوزه ببینید. برای خرید بهترین رم کامیپوتر باید اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید که در این مطلب به آنها می‌پردازیم.

رم چیست؟

بهترین رم کامپیوتر چهارگیگ

رم نوعی حافظه موقت است که در رایانه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این حافظه به صورت مدام به روز و رونویسی می‌شود و به پردازنده اجازه می دهد تا در کمترین زمان ممکن به داده های مربوط دسترسی داشته باشد. رم نسبت به حافظه های ذخیره سازی دائمی ، به صورت موقتی اطلاعات را در حالت تغذیه نگه می‌دارد. در واقع استفاده از رم برای کامپیوتر اساسی است زیرا به بازنگه داشتن همزمان چند نرم افزار کمک می‌کند. در حوزه گیمینگ نیز اطلاعاتی که به سرعت به آنها نیاز دارید را در خود نگهداری می‌کند.

راهنمای خرید بهترین رم کامپیوتر

بهترین رم کامپیوتر گیمینگ

رم و یا به عبارت دیگر همان حافظه موقت یک حافظه پرسرعت است که امکان آدرس دهی سریع به پردازنده را میسر می‌کند. در واقع می‌توان گفت وظیفه رم است که تمامی داده هایی که کامپیوتر مشغول پردازش آنهاست را در خود نگهداری کند. درادامه نکاتی که برای خرید بهترین رم کامپیوتر نیاز دارید را بررسی می‌کنیم.

فرم ساختاری رم

از اولین مواردی که باید برای خرید بهترین رم کامپیوتر در نظر بگیرید، فرم ساختاری رم است. به صورت کلی می‌توان گفت رم از نظر فرم ساختاری به دو دسته رم کامیپوتر و رم لپتاپ تقسیم می‌شود.فرم ظاهری رم لپ تاپ به صورتی است عرض بیشتری دارد و اما رم کامپیوتر کشیده تر طراحی شده است.درباره مقایسه رم کامپیوتر و لپ تاپ باید بگوییم سرعت رم کامپیوتر نسبت به لپ تاپ بیشتر است و اما رم لپ تاپ مصرف انرژی بهینه تری دارد.

ظرفیت رم

بیشتر ما اولین موردی که برای خرید بهترین رم کامپیوتر درنظرمی‌گیریم، همین ظرفیت رم می‌باشد. درست است که ظرفیت رم در هنگام خرید آن اهمیت دارد و اما این آیتم تمامی آنچه باید برای خرید بهترین رم در نظر بگیرید، نخواهد بود. ظرفیت رم انتخابی شما معین می‌کند که چطور می‌توانید چند برنامه را به صورت همزمان در کامپیوتر و لپ تاپ خود به اجرا درآورید.

البته اگر می‌خواهید رمی را انتخاب کرده و کامپیوتر خود را ارتقا دهید، قبل از هر چیز باید به ظرفیت مادربرد و پردازنده توجه کنید. پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال انتخاب ظرفیت بیشتری برای رم خود هستید ، ویندوزهای ۶۴بیت را انتخاب کنید.

فرکانس رم

از دیگر نکاتی که باید برای خرید بهترین رم کامپیوتر در نظر بگیرید ، فرکانس رم می‌باشد. در واقع فرکانس رم به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که بیشترین اطلاعات قابل انتقال توسط یک قطعه در یک ثانیه چقدر است. در واقع می‌توان گفت این آیتم تاثیر بسیار زیادی را روی سرعت سیستم خواهد داشت. پیشنهاد ما این است که بر اساس نیازی که دارید ، فرکانس رم را انتخاب کنید. برای مثال برای انجام کارهای روزمره می‌توانید یک رم ۲۴۰۰ مگاهرتزی را خریداری کنید، این درحالی است که برای انجام کارهای حرفه ای رمی با حداقل فرکانس۳۰۰۰ مگا هرتز نیاز دارید.

تاخیر و زمان بندی

برای خرید بهترین رم کامپیوتر باید میزان تاخیر و زمانبندی را نیز در نظر بگیرید. منظور از زمان تاخیر همان زمانی که یک رم پس از اجرای یک دستور تا دستور بعدی صرف می‌کند. این میزان تاخیر را با CL نمایش می‌دهند.دقت داشته باشید هرچه میزان این تاخیر کمتر باشد، مسلما با رم های بهتری رو به رو خواهید بود. البته باید بدانید تاثیر تاخیر و زمانبندی روی کارایی سیستم به نسبت فرکانس و ظرفیت کمتر است. از این رو نیز بهتر است ابتدا روی میزان فرکانس تمرکز کنید و بعدها میزان تاخیر رم را نیز در نظر بگیرید.

رم دوکاناله

بهترین رم کامپیوتر 4 کاناله

هنگام خرید بهترین رم کامپیوتر با مدل هایی با عنوان رم دو کاناله مواجه می‌شوید که به صورت دوتایی به فروش می‌رسند. در این حالت دو رم با مشخصات یکسان برای سیستم شما فعال می‌شود که می‌تواند کارایی رم شما را نیز بیشتر کند. مسیر انتقال اطلاعاتی که بین پردازنده و اسلات های رم وجود دارد، دارای بلوک های ۳۲ بیتی است این درحالی است که در هنگام استفاده از حالت دو کاناله این مسیرها نیز به ۶۴ بیت ارتقا پیدا می‌کند.

این موضوع تاثیر بسزایی را روی کارایی رم خواهد داشت. دقت داشته باشید برای استفاده از این تکنولوژی لازم نیست حتما رم های دوکاناله را خریداری کنید، شما می‌توانید از هر دو رم که ویژگی های یکسانی دارند نیز استفاده کنید.

سازگاری رم با سیستم

برای خرید بهترین رم کامپیوتر باید میزان سازگاری آن را با سیستم کامپیوتری نیز در نظر بگیرید. برای اینکه بتوانید میزان سازگاری رم با سیستم را تشخیص دهید، در ابتدا باید میزان سازگاری مادربرد را از رم ، ظرفیت و فرکانس را نیز در نظر بگیرید. برای دریافت این اطلاعات می‌توانید به سایت سازنده رم سری بزنید و تمامی مشخصات آنها را بررسی کنید.

سیستم خنک کننده

چیپ های کوچکی که روی هر اسلات رم قرار دارند ، حافظه را تشکیل می‌دهند. برای اینکه بتوانید کارایی رم را بالاتر ببرید، کافیست دمای این چیپ ها را پایین آورید. از این رو نیز بسیاری از برندهای سازنده رم نوعی سینی گرما را در دو طرف بدنه قرارمی‌دهند،که به خنک شدن هوا کمک بیشتری می‌کند. البته که برخی دیگر از سازندگان برای خنک کردن رم از فن هایی استفاده می‌کنند که حتما متوجه وجود آنها در کامپیوتر خود شده‌اید.

سرعت کلاک

دسکتاپ رندوم اکسس مموری

برای اینکه متوجه شوید هر حافظه با چه سرعتی اطلاعات را پردازش می‌کند، باید سرعت کلاک رم را در نظر بگیرید. البته اگر شما به دنبال خرید رم در حوزه گیمینگ هستید، ظرفیت اهمیت بیشتری نسبت به سرعت کلاک برای شما خواهد داشت. در سایر موارد بهتر است به دنبال انتخاب رم هایی با سرعت کلاک بیشتر باشید.

قیمت رم

قیمت رم بسته به تمامی مواردی که در بالا بیان شد، متفاوت خواهد بود. شما برای اینکه بتوانید یک برآورد کلی نسبت به هزینه خرید رم داشته باشید ، بهتر است ویژگی های رم مورد نظر خود را لیست کنید. بدین ترتیب می‌توانید براساس نیازتان بهترین رم را انتخاب کنید. باتوجه به توضیحاتی که در بالا بیان کردیم، باید تمامی موارد بیان شده را برای خرید بهترین رم کامپیوتر در نظر بگیرید. بدین ترتیب می‌توانید از بین مدل های متنوع موجود بهترین گزینه را انتخاب کنید.

اگر در حال اسمبل کردن یک کامپیوتر هستید (متصل کردن قطعات یک کامپیوتر) ، پیشنهاد می شود مقاله بهترین سی پی یو را مطالعه فرمایید.

هشدار خرید کفش تقلبی  در لیست زیر می توانید انواع رم کامپیوتر و لپ تاپ را مشاهده فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا