آگهی
مواد غذایی

خرید بهترین زیتون موجود در بازار با قیمت مناسب

زیتون یکی از بهترین مواد غذایی است که در کشور ما به مقدار زیادی مصرف می شود و ارزش غذایی و دارویی بالایی دارد. این ماده غذایی به حدی طرفدار دارد که رستوران دارها نیز مقدار قابل توجهی از آن را در کنار غذا سرو می کنند. امروزه تنوع زیتون سیاه و سفید در بازار بسیار زیاد است از این رو نیز خرید زیتون با کیفیت نیز کار سختی خواهد بود. اگر به دنبال خرید بهترین زیتون هستید، در ادامه همراه ما باشید.

راهنمای خرید بهترین زیتون

بهترین زیتون بدون هسته

زیتون به مقدار بسیار زیادی در کشور ما کشت می شود از این رو نیز شما می توانید آن را در بیشتر نقاط ایران ببینید. از بهترین زیتونی که در ایران کشت می شود ، می توان به زیتون طارم اشاره کرد. این زیتون در شهر رودبار یافت می شود. هنگامی که برای خرید بهترین زیتون اقدام می کنید، باید نکات زیادی را در نظر داشته باشید از جمله :

نوع زیتون را انتخاب کنید

در ایران باغ زیتون بسیار زیادی دیده می شود که البته بیشترین آنها در رودبار قرار دارند. از جمله انواع زیتونی که در کشور ما به وفور یافت می شود می توان به دزفول ، زرد، روغنی ،ماری ،شنگه ،فیشمی ،زرد گلوله و … اشاره کرد. البته نام گذاری که برای این زیتون ها صورت گرفته خیلی علمی نیست و در واقع بیشتر تولیدکنندگان داخلی این نام ها را برای تولیدات خود گذاشته اند.
زیتون های یاد شده به صورت پراکنده در ایران کشت می شود که یکی از پرطرفدارترین آنها زیتون زرد و محلی است.

بو زیتون را بررسی کنید

از اولین نکاتی که باید برای خرید بهترین زیتون در نظر داشته باشید ، بوی آن می باشد. زیتون با کیفیت و مرغوب بوی بسیار خوبی دارد این درحالی است که بسیاری از زیتون های بی کیفیت موجود در بازار بوی نامطلوبی دارند. بسیاری از افراد تصور می کنند که با خرید این زیتون های بدبو می توانند آن ها را بشویند و این بو را از بین ببرند. این تصور کاملا اشتباه است بوی بد به هیچ عنوان در این زیتون ها از بین نمی رود و باید از خرید چنین مواد غذایی اجتناب کنید.
دقت داشته باشید منظور از بوی بد زیتون بویی شبیه به ماهی و یا نظایر اینها می باشد.

مزه زیتون را بررسی کنید

دومین نکته ای که باید برای خرید بهترین زیتون در نظر بگیرید، مزه آن می باشد. زیتون با کیفیت را به راحتی می توانید از روی مزه آن تشخیص دهید. در واقع می توان گفت زیتون با کیفیت نه خیلی نرم و نه خیلی سفت است. البته که پوست رویی آن نیز به هیچ عنوان نباید سخت باشد.
دقت داشته باشید به هیچ عنوان زیتون هایی که به صورت فله ای به فروش می رسند را خریداری نکنید. این زیتون ها برای مدت زمان بسیار زیادی در آب نمک قرار می گیرند از این رو نیز مزه آنها به کلی تغییر می کند.

ظاهر زیتون را بررسی کنید

بهترین زیتون وکیوم

برای خرید بهترین زیتون ظاهر آن نیز اهمیت دارد و می توان نشان از کیفیت آن باشد. در واقع باید بگوییم بهترین زیتون مدل هایی است که هیچگونه لکه ای روی ظاهر آن وجود ندارد و پوست آن کاملا شفاف و صاف است.

مراقب کپک باشید

برای خرید بهترین زیتون به نبود کپک در آن توجه کنید. عوامل بسیار زیادی در کپک زدن زیتون تاثیر گذار است که ازجمله آنها می توان به آلوده بودن قاشقی که از آن برای کشیدن زیتون استفاده می کنید، اشاره کرد. دقت داشته باشید در هنگام خرید بهترین زیتون به هیچ عنوان به سراغ خرید گزینه هایی که کپک زده اند ، نروید.

به زیتون سیاه دقت کنید

امروزه واردات زیتون سیاه به کشور کار بسیار سختی است از این رو نیز بسیاری از سود جویان با اضافه کردن ترکیبات آهن دار سعی می کنند تا رنگ زیتون را سیاه کنند. از این رو نیز زیتون معمولی را با نام زیتون سیاه به فروش می رسانند که قیمت بالاتری نیز دارد. حال شاید بپرسید که چطور می توانیم زیتون سیاه را از معمولی تشخیص کنیم؟ تشخیص این موضوع کار بسیارسختی است و نیاز به آزمایشگاه مخصوص دارد. اما راهی که برای خرید این زیتون ها پیشنهاد می کنیم این است که از خرید مدل هایی که فاقد مجوز وزارت بهداشت هستند، خودداری کنید. این زیتون های تقلبی نه تنها فوایدی ندارند ، بلکه برای سلامت شما خطر آفرین خواهند بود.

زیتون با هسته را انتخاب کنید

زیتون ها در بازار با هسته و بدون هسته به فروش می رسند. بسیاری از افراد برای راحتی بیشتر خود در حین استفاده از این ماده غذایی مدل های بدون هسته آن را خریداری می کنند. اما باید بدانید با اینکه زیتون بدون هسته قیمت بالاتری دارد اما به دلیل خالی بودن بخش مرکزی آن مدت زمان بیشتری در تماس با آب نمک است. از این رو نیز طعم و مزه خود را از دست می دهد و بافت بسیار نرمی پیدا می کند. از این رو نیز پیشنهاد می شود حتما زیتون با هسته را خریداری کنید.

زیتون پرورده خانگی درست کنید

بهترین زیتون قوطی

اگر به زیتون پرورده علاقه دارید، بهتر است برای جلوگیری از ریسک آلودگی به هیچ عنوان آن به صورت فله خریداری نکنید. با یک دستور بسیار ساده می توانید این زیتون پرورده را در منزل نیز تهیه کنید. اگر وقت اینکار را ندارید به سراغ گزینه هایی بروید که وزارت بهداشت آن را تایید کرده است.

از خرید زیتون فله ای اجتناب کنید

اولیو

اگر به دنبال خرید بهترین زیتون هستید، به هیچ عنوان به سراغ خرید مدل های فله ای نروید. زیتون های فله دارای فلزهای خطرناکی نظیر سرب، کادمیوم و .. هستند که سلامت شما را به خطر می اندازد. هم چنین در زیتون های فله ای میزان نمک موجود در آن نیز معین نیست و استفاده از آن می تواند برای گروه آسیب پذیر خطر آفرین باشد.

با بررسی نکاتی که بیان شد، می توانید بهترین زیتون را در بازار خریداری کنید. لازم است بدانید بهترین نوع زیتون ، زیتون سبز رسیده و پرورده است. بسیاری از مردم تصور می کنند که زیتون سیاه همان زیتون سبز است که بیش از اندازه رسیده است. این تصور کاملا غلط است زیتون سیاه و سبز دو ماده غذایی جدا هستند که ارزش غذایی متفاوتی نیز دارند. به صورت کلی می توان گفت ارزش غذایی زیتون سیاه نسبت به مدل های سبز بیشتر است.اگر بدنبال یک قهوه با کییفیت هستید ، پیشتهاد می شود مقاله بهترین قهوه را مطالعه فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا