آگهی
تجهیزات خارج از خانه و صنعتی

خرید بهترین سنبه (نشان ، ماتریس ، سوزنی ، قلمی) با قیمت مناسب

از ابزارهای پرکاربردی که در صنایع مختلف به خصوص چرم دوزی کاربرد دارد ، می توان به سنبه اشاره کرد. با استفاده از سنبه می توانید بخش های مورد نیاز برای دوخت و سوراخ کاری را معین کرد. بر اساس استفاده ای که از این محصول می کنید ، می توانید هریک از مدل های متنوع آن را خریداری کنید. در ادامه نکاتی که برای خرید بهترین سنبه نیاز دارید را بررسی می کنیم.

سنبه چیست؟

بهترین سنبه بصورت پک

سنبه یکی از انواع ابزارهایی است که می توانید برای نشانه گذاری روی سطح کار از آن استفاده کنید. در واقع می توان گفت سنبه قطعه ای است مشابه محصول ساخته شده می باشد و اما دارای جنس محکم تری است. از این ابزار برای مهم ترین بخش های برشکاری و ساخت محصول استفاده می شود. در بسیاری از موارد می توانید از این وسیله به صورت جداگانه نیز برای برشکاری استفاده کنید.

کاربرد سنبه

به صورت کلی می توان گفت برای نشانه گذاری از این ابزار استفاده می شود. بسته به استفاده ای که سنبه دارد، می توانید هر یک از انواع و اشکال آن را خریداری کنید. در کنار سنبه از چکش استفاده می شود و از جایی که اینکار با ضربه صورت می گیرد باید جنسی مستحکم داشته باشد تا بتواند در برابر این ضربات مقاومت کند.

درصورت اینکه به صورت مداوم از این سنبه استفاده شود، تیزی اولیه را نخواهد داشت. در این صورت می توانید با استفاده از ماشین های صنعتی آن را به همان تیزی اولیه برگرانید. البته در این فرایند به هیچ عنوان تمامی عملیات های ماشین سازی روی محصول پیاده نخواهد شد.

راهنمای خرید بهترین سنبه

بهترین سنبه فلزی

به صورت کلی سنبه در دو مدل طرحدار و ساده عرضه می شود و اما از نظر کارایی در سه دسته عرضه می شود. برای اینکه بتوانید بهترین سنبه را مناسب کارتان انتخاب کنید ، لازم است از قبل اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید.

انتخاب نوع سنبه

برای خرید بهترین سنبه باید قبل از هر چیز انواع این محصول را بشناسید از جمله :

سنبه انگشتی

سنبه انگشتی دارای یک نوک نیز است که می توانید آن را روی سطح مورد نظر قرار داده و با ضربه زدن آن را از روی میله خارج کنید.

سنبه مرکزیاب

در این مدل از سنبه نوک آن در مرکز کار قرار می گیرد و پس از آن باید شروع به ضربه زدن کنید.

سنبه دوقلو

در صورت اینکه بخواهید اثر سنبه را با یک فاصله معین روی کار خود ایجاد کنید، باید این مدل از سنبه دوقلو را خریداری کنید. برای استفاده از آن نیز لازم است ابتدا یکی را در مرکز قرار داده و اثر آن را ثبت کنیم. در مرحله بعد با یک چرخش ۱۸۰ درجه سنبه در راستای اثر قبلی نوک دیگر آن را نیز به کار می گیرد. در این مرحله باید ضربه زدن خود را روی محیط کار شروع کنید. شما می توانید بسته به نیازی که دارید ، هر یک از انواع این سنبه ها را برای کارتان انتخاب کنید.

انتخاب اندازه مناسب

برای خرید بهترین سنبه باید به اندازه این محصول توجه داشته باشید. منظور از اندازه سنبه ارتفاع و قطر نوک این محصول می باشد. دقت داشته باشید اگر اندازه این سنبه کوتاه و یا بلندتر از میزان مورد نظرتان باشد ، کار کردن با آن سخت خواهد بود.

محل قرارگیری سنبه

محل قرارگیری سنبه بسته به نوع قالب محصول متفاوت خواهد بود و ممکن است روی کفشک بالا و یا پایین و یا اصلا جایی غیراز این دو محل قرار بگیرد.

بررسی وزن محصول

بهترین سنبه قلمی

در خرید بهترین سنبه موجود در بازار لازم است وزن این محصول را نیز در نظر داشته باشید. در بسیاری از موارد باید از این محصول به صورت دستی استفاده کنید، از این رو نیز وزن آن در هنگام خرید اهمیت دارد. وزن سنبه مورد نظر شما باید به گونه ای باشد که هنگام کارکردن با آن احساس خستگی نداشته باشید.

ساختار سنبه ها

دقت داشته باشید برای استفاده از سنبه باید از چکش به همراه آن کمک بگیرید. از این رو باید به دنبال خرید گزینه هایی باشید که استحکام بالایی دارند و به هیچ عنوان هنگام ضربه زدن با چکش دچار خرابی نخواهد شد. در واقع درون سنبه باید دارای ماده ای نسبتا نرم باشد تا هنگام ضربه زدن دچار شکستگی نشود.
نوک سنبه نیز باید سنگ خورده و یا پولیش شده باشد. البته که قسمت چکش خور سنبه نیز باید حرارت خورده باشد تا پس از چندبار استفاده قارچی شکل نشود.

انتخاب جنس مناسب برای سنبه

دقت داشته باشید جنس سنبه نسبت به جنس محصولی که می خواهید روی آن کار کنید، باید استحکام بیشتری داشته باشد. در غیراین صورت سنبه به سرعت کند می شود و قادر به برشکاری نخواهد بود. از رایج ترین متریالی که در سنبه های موجود در بازار کاربرد دارد، می توان به سنبه فولادی SPK اشاره کرد. از دیگر متریالی که در ساخت این محصول کاربرد دارد ، می توان به فولادهای آلیاژی کروم و وانادیوم نیز اشاره کرد.

قیمت سنبه

مندرل

از دیگر مواردی که برای خرید بهترین سنبه تاثیرگذار است، قیمت این محصول می باشد. به صورت کلی قیمت سنبه بسته به نوع و کیفیت آن متفاوت است. شما می توانید هر یک از این سنبه ها را به صورت تکی و یا عمده خریداری کنید. البته پیشنهاد ما این است که هنگام خرید سنبه به کارایی آن توجه کنید و خیلی در قید و بند قیمت ها نباشید.

با بررسی نکاتی که بیان شد ، می توانید انتخابی درست را برای کسب و کارتان داشته باشید.

چطور می توانیم به درستی از سنبه نگهداری کنیم؟

  • از مهم ترین روش های نگهداری از سنبه این است که باید آنها را از هرگونه رطوبت به خوبی دور نگه دارید.
  • بازه های منظمی را برای سنگ زنی روی آن درنظربگیرید.
  • بهتراست به دنبال خرید بهترین سنبه هایی باشید که پوشش مقاوم و پلاستیکی را درون خود دارند.
  • بهتراست سنبه ضدآهنربایی داشته باشید و حتما برای جلادادن آنها از روغن های به خصوص کمک بگیرید.
  • برای استفاده از بهترین سنبه حتما به دنبال انتخاب سطوح سازگار باشید تا بتوانید عمر محصول را چندین برابر کنید.
    با رعایت همین نکات ساده می توانید مدت ها بدون هیچ تلفاتی از این سنبه استفاده کنید.

اگر در حال تکمیل ابزار خود هستید ، پیشنهاد می شود مقاله بهترین کاتر را مطالعه فرمایید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا