آگهی
اسباب بازی و تجهیزات کودکراهنمای خرید

خرید بهترین صندلی خودرو کودک با قیمت مناسب

یکی از کاربردی‌ترین تجهیزاتی که می‌بایست برای سیسمونی نوزاد خود خریداری کنید، صندلی خودرو کودک می‌باشد. کودکان جز گروه‌های بسیار پرخطردر تصادفات رانندگی هستند به همین دلیل باید تمامی اسباب امنیت آنها در این حوزه تامین شود. صندلی کودک می‌تواند از سنین نوزادی تا هشت سالگی مورد استفاده قراربگیرد و احتمال آسیب به کودک را نیز به حداقل برساند. برای خرید این محصول باید با ویژگی‌های بهترین صندلی خودرو کودک آشنا باشید. در ادامه راهنمای خرید جامعی را در این حوزه به شما معرفی می‌کنیم.

راهنمای خرید صندلی خودرو کودک

بهترین صندلی خودرو کودک ایده آل

صندلی خودرو کودک موجود در بازار دارای ویژگی‌های متنوعی هستند که آنها را از هم متمایز می‌کند. به همین دلیل نیز قبل از خرید باید با تمامی این ویژگی‌ها آشنایی لازم را داشته باشید تا یک خرید ایمن را تجربه کنید.

انتخاب نوع صندلی

صندلی خودرو انواع مختلفی دارد که لازم است قبل از خرید آنها را بشناسید. سپس بر اساس ویژگی‌های هر یک و نیاز خود یک انتخاب درست داشته باشید.

صندلی نوزاد

این نوع صندلی مخصوص نوزادان است و از سن شش تا نه ماهگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پایه به کار رفته در این نوع صندلی قابلیت جدا شدن دارد به همین دلیل نیز می‌توانید به راحتی آن را حمل کنید. با این ویژگی می‌توانید در هنگام خواب نوزاد به راحتی وی را از ماشین به خانه منتقل کنید. طراحی این نوع محصول به صورتی است که پشت به صندلی قرار می‌گیرد و تا حد بسیار زیادی ایمنی نوزاد را تامین خواهد کرد.

صندلی خردسال

این نوع صندلی می‌تواند برای کودکان از شش ماه تا چهار سال مورد استفاده قرار گیرد. این نوع صندلی می‌تواند رو به جلو نیز نصب شود با این وجود محققان توصیه می‌کنند تا قبل از یکسالگی این محصول به پشت صندلی قرار گیرد.

صندلی تقویتی

بهترین صندلی خودرو کودک عالی

همانطور که از نام این نوع صندلی پیداست، بیشتر برای کمک به نشستن کودک استفاده می‌شود. اندازه این نوع صندلی بسیار زیاد است به همین دلیل نیز استفاده از آن برای نوزادان توصیه نمی‌شود. این نوع صندلی افزایش ارتفاع را به همراه حفاظت جانبی در کنار خود دارد. به صورت کلی می‌توان گفت این نوع صندلی برای سنین چهار تا هشت سال مورد استفاده قرار می‌گیرند.

صندلی خودرو قابل تنظیم

با خرید این نوع صندلی می‌توانید آن را به دو مدل مختلف به راحتی تنظیم کنید. نوع اول ترکیبی از صندلی نوزاد و خردسال و نوع دوم نیز ترکیب صندلی تقویتی و خردسال می‌باشد. 

استفاده راحت

یکی از دیگر ویژگی‌هایی که باید برای خرید بهترین صندلی خودرو کودک در نظر بگیرید ، استفاده راحت از آن می‌باشد. بدین‌ترتیب هنگام نصب و یا تمیزکردن آن به سختی نخواهید افتاد. بدین منظور لازم است در هنگام خرید دفترچه راهنمای محصول را نیز به دقت مطالعه کنید، مطالعه این دفترچه کمک می‌کند تا بدانید تا چه استفاده از این دستگاه برای شما راحت است.

کمربند ایمنی

برای خرید بهترین صندلی خودرو کودک حتما باید نکات ایمنی را در نظر داشته باشید. کمربند موجود در بهترین صندلی موجود در بازار دارای پنج نقطه اتصال جداگانه است که دوتای آنها روی شانه ، دوتا کنار پاها و دیگری بین پاها قرار می‌گیرد. کمربند با پنج نقطه اتصال از بهترین کمربندهایی است که در ساخت صندلی به کار می‌رود. دقت‌ داشته‌ باشید بهتر است کمربند موجود در صندلی نرم باشد تا فشاری را روی بدن کودک اعمال نکند.

هم چنین قفل این کمربند باید به صورتی باشد که خود کودک نتواند از عهده باز کردن آن برآید.

اندازه صندلی

برای خرید بهترین صندلی خودرو کودک حتما باید اندازه صندلی را در نظر بگیرید. برای انتخاب اندازه مناسب برای صندلی نیز نیاز است ابتدا فضای خودرو خود را بررسی کنید. بسیاری از صندلی‌ها اندازه بزرگی دارند به همین دلیل مجبور می‌شوید برای استفاده از آنها صندلی خودرو را جلو و عقب کنید. این موضوع هم وقت شما را می‌گیرد و هم ممکن است خیلی نتواند ایمنی نوزاد را در حین حرکت تامین کند.

دقت‌ داشته‌ باشید صندلی نوزاد نباید به اندازه‌ای بزرگ باشد که کودک از آن بیرون بپرد. بزرگی صندلی بهتر است به صورتی باشد که کودک تنها هنگام استفاده از آن دست و پای خود را تکان دهد.

نحوه قرارگیری درست

بهترین صندلی خودرو کودک بسیار مناسب

در هنگام استفاده کودک از صندلی ماشین باید دقت کنید حتما کودک در آن صاف و مستقیم بنشیند و کمربند برای وی به راحتی بسته شود. حال دقت‌ داشته‌ باشید اگر کودک نتواند به صورت مستقیم روی صندلی بنشیند و طرز نشستن وی به صورت متمایل باشد ، دیگر این صندلی برای وی مناسب نخواهد بود. کودکان زیر یکسال را باید به صورت خوابیده در صندلی قرار دهید.

قبل از حرکت نیز چک کنید ، طرز قرارگیری آنها خیلی راحت باشد. نکته دیگری که در این جا لازم است به آن توجه شود ، بررسی صندلی کودک بعد از تصادفات است. دقت کنید ممکن است در هنگام تصادف این صندلی اشکالاتی داشته باشد که با چشم دیده نشود. اما بعدها درصورت استفاده دیگر مانند قبل عمل نکند، به همین دلیل باید پس از تصادفات از ایمنی صندلی کودک اطمینان حاصل کنید.

تنظیم آسان

از دیگر مواردی که باید برای خرید بهترین صندلی خودرو کودک در نظر بگیرید، تنظیم آسان آن می‌باشد. شما باید بتوانید براساس سن کودک خود به راحتی صندلی را تنظیم کنید. البته این ویژگی در تمامی صندلی‌های خودرو وجود ندارد ، به همین دلیل بهتر است به دنبال خرید نمونه‌های با کیفیت باشید.
بهترین صندلی خودرو کودک بر اساس نیازهای کاربران ساخته می‌شود.

به همین دلیل شما می‌توانید تنها با یک دست و به راحتی زاویه صندلی را تنظیم کنید. پیشنهاد می شود که از یک برند معتبر (مثل صندلی خودرو کودک دلیجان) این محصول را تهیه فرمایید تا از هر جهت خیالتان آسوده باشد.

استاندارد ایزوفیکس

کید کار سیت

برای اینکه از اتصال ایمن صندلی خودرو به ماشین اطمینان حاصل کنید ، بهتر است محصول خریداری شده دارای استاندارد جهانی ایزوفیکس باشد. بر اساس این استاندارد روی صندلی برخی از خودروها قلاب‌هایی وجود دارد که کمک می‌کند صندلی کودک به راحتی در محل استاندارد نصب شود. بدین‌ ترتیب در هنگام حرکت صندلی ماشین ثابت خواهند ماند و خیلی تکان نخواهد خورد.

قابل شستشو بودن

مسلما کودکان خیلی زود صندلی خودرو را کثیف می‌کنند ، به همین دلیل باید به قابل شستشو بودن آن نیز در هنگام خرید توجه داشته باشید. دقت کنید بیشتر صندلی‌ها روکشی دارند که نمی‌توانید آن را به راحتی از ماشین جدا کنید. پس برای خرید بهترین صندلی خودرو کودک دقت کنید این روکش به راحتی از صندلی جدا شده و تمیز شود.

انعطاف‌پذیری

از دیگر مواردی که باید برای خرید بهترین صندلی خودرو کودک در نظر داشته باشید ، انعطاف‌پذیری بالای آن است. کودک شما مدام در حال رشد است حال اگر صندلی انتخابی شما فاقد این ویژگی باشد ، باید هر چند وقت یکبار آن را تعویض کنید. این موضوع می‌تواند هزینه‌های زیادی را برای کودک شما به همراه داشته باشد. پس بهتر است در هنگام خرید حتما انعطاف‌ پذیری محصول را در نظر بگیرید.

در این مطلب سعی کردیم راهنمای جامعی را برای خرید بهترین صندلی خودرو کودک دراختیار شما قراردهیم. برای خرید مطمئن حتما تمامی نکات بالا را در نظر بگیرید تا بتوانید انتخابی درست داشته باشید. اگر قصد تکمیل سیسمونی را دارید پیشنهاد می شود مقاله بهترین مارک کالسکه را مطالعه فرمایید.

هشدار خرید کفش تقلبیهشدار : مراقب صندلی خودرو کودک بی کیفیت و  تقلبی باشید ، زیرا از نظر ظاهری دقیقا مشابه اصلی هستند اما از نظر ساختاری بی کیفیت هستند. ممکن است حتی بعد از خرید هم متوجه این موضوع نشوید. برای جلوگیری از این مورد و برای اینکه خیالتان از این بابت راحت باشد ، پیشنهاد می شود از لیست زیر خرید کنید که گارانتی اصالت کالا دارد و در صورت عدم رضایت آن را مرجوع کنید.

هشدار خرید کفش تقلبی نکته بسیار مهم : قبل از خرید حتما بخش نظرات (موجود در صفحه محصول) مطالعه فرمایید تا بهترین صندلی خودرو کودک را خریداری فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا