تجهیزات خانه

خرید بهترین نردبان موجود در بازار با قیمت مناسب

از مهم ترین وسایل ضروری منزل می‌توان به نردبان اشاره کرد که مسلما در کارهای روزمره به کارتان می‌آید. با کمک یک نردبان خوب می‌توانید کارهایتان را در ارتفاع های مختلف به خوبی انجام دهید. البته که دقت داشته باشید خرید نردبان های غیر استاندارد می‌تواند جان شما را به خطر اندازد. اگر اطلاعات کافی درباره خرید بهترین نردبان ندارید در ادامه همراه ما باشید.

نردبان چیست؟

نردبان دارای دومیله بلند عمودی و چندین میله افقی است که دارای فاصله مشخصی دارد. نردبان از جنس های متفاوتی به بازار عرضه می‌شود که از متداول ترین مدل های آن می‌توان به چوب و آلمینیوم اشاره کرد.

راهنمای خرید بهترین نردبان

بهترین نردبان تاشو

انتخاب نوع نردبان

نردبان ها از نظر کارایی به مدل های متفاوتی تقسیم می‌شوند که با بررسی ویژگی های هر یک می‌توانید نسبت به خرید آنها تصمیم بگیرید.

نردبان ساده : طراحی نردبان ساده ، بسیار ساده است و شما می‌توانید مدل های متنوعی از آن را با جنس های متفاوت به خوبی خریداری کنید. نردبان ساده بسته به جنسی که دارند با قیمت های متنوعی عرضه می‌شوند.

نردبان تلسکوپی : از پرفروش ترین نردبان های موجود در بازار می‌توان به مدل های تلسکوپی اشاره کرد. با کمک این تلسکوپ می‌توانید اندازه نردبان را بر اساس نیاز خود تنظیم کنید. البته که این مدل نردبان خود به دو دسته ساده و تاشو تقسیم می‌شود که مدل های تاشو کم جا تر هستند از این رو نیز پیشنهاد می‌شود این مدل ها را انتخاب کنید.

بهترین نردبان تلسکوپی

نردبان تاشو : همانطور که از نام این نردبان متوجه می‌شوید، قابلیت تا شدن دارند و شما می‌توانید به راحتی آنها را باز و یا بسته کنید. اگر فضای کمی را برای نگهداری نردبان دارید ، انتخاب این مدل ها برای شما به صرفه خواهد بود. شما می‌توانید بسته به ویژگی های هر یک از این نردبان ها نسبت به خرید آنها اقدام کنید.

جنس نردبان

دومین موردی که باید برای خرید بهترین نردبان در نظر بگیرید، جنس آن است. امروزه برای ساخت نردبان از متریال متفاوتی استفاده می‌شود که از جمله آنها می‌توان به چوب ، آلمینیویم، استیل ، پلاستیک و … اشاره کرد. شما می‌توانید بسته به بودجه ای که دارید، هریک از این متریال را انتخاب کرده و خریداری کنید. 

نردبان چوبی : از قدیمی ترین نردبان های موجود در بازار می‌توان به مدل های چوبی اشاره کرد. این نردبان از چوب بدون ترک ساخته می‌شود و وزن بسیار کمی دارد از این رو نیز به راحتی می‌توان آن را حمل کرد.

نردبان فلزی : اگر به دنبال خرید نردبان مقاوم هستید، می‌توانید مدل های فلزی را انتخاب کنید. نردبان های فلزی از جنس آهن و آلمینیوم هستند که البته خرید مدل های آهنی به دلیل استاندارد نبودن به شما توصیه نمی‌شود. مدل های آلمینیومی کیفیت بسیار خوبی دارند و می‌توانید به راحتی نیز آن را با خود حمل کنید.

نردبان فایبر گلاس : فایبرگلاس در واقع همان چوب فشرده شده است از این رو نیز وزن بیشتری نسبت به مدل های چوبی دارد. البته لازم است بدانید که نردبان فایبر گلاس در ارتفاعات بالایی تولید نمی‌شوند.

پایه مستحکم

استحکام پایه های نردبان می‌تواند امنیت شما را در حین بازی کردن به خوبی حفظ کند. از این رو نیزدر هنگام خرید استحکام پایه ها را نیز به خوبی در نظر بگیرید. در واقع پایه های نردبان باید استحکام بسیار بالایی داشته باشند و در فاصله خوبی از هم قرار گرفته باشند تا فرد بتواند تعادل خود رادر حین بالا رفتن به خوبی حفظ کند.
طراحی پایه های این نردبان باید کاملا اندازه و در یک سطح باشد. در واقع پایه ها باید در یک سطح باشند تا لقی نداشته باشد.َ

میزان ارتفاع

برای خرید بهترین نردبان باید میزان ارتفاع آن را نیز به خوبی بررسی کنید. برای انتخاب ارتفاع مناسب برای پلکان بهتر است به محیطی که می‌خواهید از این نردبان در آن استفاده کنید، کمک بگیرید. برای مثال اگر می‌خواهید در محیط خانگی از این نردبان استفاده کنید، نیازی به خرید نردبان صنعتی ندارید.

قابلیت استفاده از دوطرف

بهترین نردبان ضد لغزش

برخی از نردبان ها به صورت دو طرفه طراحی می‌شوند از این رو نیز می‌توانید به راحتی از هر دو طرف آنها استفاده کنید. پس اگر به دنبال خرید نردبان باشید، بهتراست مدل هایی را انتخاب کنید که بتوانید به راحتی از هر دوطرف آنها استفاده کنید.

مشاهده پرفروشترین نردبان در دیجیکالا

قفل ارتفاع

ازجمله موارد ایمنی که باید برای نردبان خود در نظر بگیرید، قفل ارتفاع است. وجود قفل ارتفاع برای حفظ امنیت در نردبان اهمیت دارد از این رو نیز باید وجود آن در حین خرید بررسی شود.

میزان وزن قابل تحمل

برای خرید بهترین نردبان باید میزان وزن قابل تحمل آن را به خوبی درنظربگیرید. بدین ترتیب افراد سنگین وزن نیز می‌توانند به خوبی از این نردبان استفاده کنند بدون اینکه با خطری روبه رو شوند. پس در هنگام خرید درباره تخمین وزن قابل تحمل برای نردبان نیز دقت کنید.

قیمت نردبان

بیشتر آیتم هایی که در بخش بالا باید برای خرید بهترین نردبان در نظر بگیرید، روی قیمت آن تاثیرگذار است. از جمله این آیتم ها می‌توان به جنس ، امکانات جانبی و … است. شما می‌توانید بسته به بودجه خود هر یک از این نردبان ها را به خوبی انتخاب کنید. برای خرید بهترین نردبان باید نکات بالا را به خوبی در نظر بگیرید تا بتوانید از بین گزینه های متعدد بهترین مورد را انتخاب کنید.

روش صحیح استفاده از نردبان

لدر

۱- قبل از استفاده از نردبان باید نکات ایمنی آن را به خوبی در دفترچه راهنما آن را مطالعه کنید.
۲- ارتفاع نردبان مورد نظر شما به هیچ عنوان نباید از ده متر بیشتر باشد.
۳- هنگام حمل و نقل نردبان باید آن را به صورت افقی و یا موازی حمل کنید.
۴- دقت داشته باشید باید فقط یک نفر از نردبان استفاده کند به هیچ عنوان برای استفاده همزمان دونفر مناسب نخواهد بود.
۵- هنگام استفاده از نردبان به خوبی اتصالات آن را بررسی کنید تا از دوام آن مطمئن شوید.

مشاهده محبوبترین نردبان ها در دیجیکالا

موارد مهم ایمنی در استفاده از نردبان

۱- ضد لغزش بودن نردبان
۲- عملکرد صحیح لولای نردبان
۳- عدم وجود روغن روی سطح نردبان
۴- اتصالات صحیح در نردبان
۵- استفاده از لیبل ایمنی درست
۶- ایمن بودن سخت افزار درست در نردبان

اگر در حال تکمیل تجهیزات خانه خود هستید ، پیشنهاد می شود مقاله بهترین ترازوی دیجیتال را مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا