تکنولوژی و تجهیزات دیجیتالی

خرید بهترین ویدیو پروژکتور خانگی و اداری با قیمت مناسب

در زمان قدیم استفاده از ویدئو پروژکتور تنها مختص محیط های اداری و آموزشی بود و اما امروزه دیگر حتی می‌توانید مدل های خانگی این محصول را نیز خریداری کنید. در پاسخ به این سوال که ویدیو پروژکتور چیست؟ باید بگوییم ویدیو پروژکتور و یا در اصطلاح دیتا پروژکتور نوعی وسیله است که با کمک آن می‌توانید به راحتی تصاویری را در ابعاد بزرگتر ایجاد کنید. این محصول انواع مختلفی دارد که ازجمله آنها می‌توان به ویدیو پروژکتور موبایل، ویدیو پروژکتور جیبی، ویدیو پروژکتور خانگی و … اشاره کرد.
اگر اهل تماشای فیلم هستید و می‌خواهید یک سینمای خانگی داشته باشید ، خرید یک ویدیو پروژکتور خانگی به شما کمک خواهد کرد. برای خرید این محصول باید نکات بسیار زیادی را رعایت کنید ، که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. همراه ما باشید تا بتوانید بهترین ویدیو پروژکتور را خریداری کنید.

راهنمای خرید بهترین ویدیو پروژکتور

بهترین ویدیو پروژکتور با کیفیت

امروزه برندهای بسیار زیادی در زمینه ساخت ویدیو پروژکتور فعالیت دارند که انتخاب از میان آنها برای شما سخت خواهد بود. از این رو بهتر است راهنمای خرید این محصول را مطالعه کنید تا بتوانید یک انتخاب عالی داشته باشید.

تکنولوژی ساخت تصاویر

برای ساخت ویدیوپروژکتورهای موجود در بازار از سه نوع تکنولوژی متفاوت استفاده می‌شود که هر یک ویژگی های خاصی دارند.

تکنولوژی ۳LCD : همانطور که از نام این تکنولوژی مشخص است برای تولید تصاویر خود از سه پنل LCD استفاده می‌کند. بدین ترتیب نیز می‌تواند تصاویر باکیفیتی را نمایش دهد.

ازجمله شرکت هایی که برای ساخت ویدیو پروژکتور از این تکنولوژی استفاده می‌کند، می‌توان به برند سونی اشاره کرد. از مزایای این تکنولوژی آن است که کیفیت تصاویر در آن بسیار بالاست که به خوبی می‌تواند نیاز کاربر را برطرف کند. البت این تکنولوژی ضعف هایی نیز دارد که ازجمله آنها می‌توان به تاثیر گرد و غبار روی پنل های به کار رفته در آن اشاره کرد. دقت داشته باشید گرد و غبار به مرورزمان سبب کدر شدن تصاویر ایجادشده توسط این محصول می‌شود.

البته امروزه مدل های جدید موجود در بازار فیلترهایی دارد که از بروز چنین مشکلاتی تا حد زیادی جلوگیری می‌کند. برای افزایش کارایی این فیلترها نیز باید پس از مدت زمان مشخصی آنها را تعویض کنید.

تکنولوژی DLP: در این تکنولوژی برای تولید تصویر از تعداد بسیار زیادی آینه در ابعاد بسیارکوچک استفاده می‌شود. استفاده از این آینه ها در کنار یک چیپ به نام DMD صورت می‌گیرد.

دقت داشته باشید کیفیت تصاویری که با کمک این نوع تکنولوژی خلق می‌شود به مراتب کمتر است اما از مزایای آن این است که نیاز به صرف هزینه زیادی برای خرید آن نخواهد بود.

تکنولوژی LCOS: این تکنولوژی درواقع جدیدترین تکنولوژی به کاررفته در بهترین ویدیو پروژکتور است. درواقع می توان گفت ترکیبی از دو تکنولوژی بالاست که البته هزینه بسیار زیادی برای ساخت آن صرف شده است. شما می‌توانید بهترین ویدیو پروژکتور را با هریک از تکنولوژی های بالا انتخاب کرده و خریداری کنید.

البته نسل جدید ویدیو پروژکتور از نوع لیزری می باشد که مصرف برق کمتر دارد و بجای لامپ دارای ال ای دی می باشد که معمولا قابلیت تعویض ندارد و هزینه آن نسبت به نمونه های لامپی دو تا سه برابر می باشد.

مشاهده جدیدترین ویدیو پروژکتور در دیجیکالا

بررسی کنتراست تصویر

بهترین ویدیو پروژکتور درجه یک

برای خرید ویدیو پروژکتور باید کنتراست آن را نیز به خوبی در نظر بگیرید. منظور از کنتراست مقایسه بین نقاط روشن و تاریک موجود در تصویر است که هرچه بالاتر باشد ، مسلما کیفیت تصویر نیز بالاتر خواهد رفت. ازجمله مهم ترین مواردی که روی کنتراست تصویر موثر است، می‌توان به نور سالن اشاره کرد. از این رو اگر می‌خواهید از ویدیو پروژکتور در محیط های روشن تر استفاده کنید، حتما به دنبال خرید ویدیو پروژکتور با کنتراست بالا باشید که بتواند نیاز شما را پاسخگو باشد.

عمر لامپ ویدیوپروژکتور

قیمت لامپ به کار رفته در ویدیوپروژکتور بسیاربالاست از این رو بهتراست به دنبال خرید محصولاتی باشید که لامپ به کاررفته در آن عمر طولانی تری داشته باشد. از این رو بهتراست در هنگام خرید ویدیو پروژکتور به عمر مفید آن نیز به خوبی توجه کنید. البته شما می‌توانید با استفاده درست از این محصول و قرار دادن آن در حالت اقتصادی عمر آن را چندین برابر کنید.

بررسی ورودی و خروجی

ویدیو پروژکتور موجود در بازار دارای ورودی و خروجی های متعددی هستند. از این رو برای خرید بهترین ویدیو پروژکتور حتما باید این ورودی و خروجی ها را به دقت بررسی کنید. تعداد این ورودی و خروجی بسته به نیاز شما متغیر خواهد بود. بهتر است مدل هایی بخرید که مستقیما از hdmi پشتیبانی کند ، همچنین قابلیت نمایش از طریق موبایل را داشته باشد.

رزولوشن ۴K تصاویر سه بعدی

بهترین ویدیو پروژکتور لامپی

یکی از نکاتی که باید برای خرید بهترین ویدیو پروژکتور در نظر گرفت ، رزولوشن آن می‌باشد. منظور از رزولوشن در واقع همان تعداد پیکسل های موجود در صفحه است که با دو عدد مجزا نمایش داده می‌شود. یکی از این اعداد بیانگر پیکسل ها در طول و دیگری تعداد پیکسل ها را در عرض مشخص می‌کند. بیشتر ویدیو پروژکتور موجود در بازار دارای رزولوشن برابر ۱۰۸۰P هستند که کیفیت خوبی دارند.

البته اگر به دنبال خرید مدل های ارزان تر هستید، می‌توانید ویدیوپروژکتور۷۲۰P را نیز خریداری کنید. شما می‌توانید امروزه ویدیو پروژکتور ۴K نیز در بازار ببینید که نیاز شما را برای استفاده از آن به عنوان سینمای خانگی برطرف می‌کند.

نسبت پرتاب

منظور از نسبت پرتاب در دنیای استفاده از ویدیو پروژکتور در واقع همان اندازه تصویر نسبت به فاصله پرتاب است. پس باید برای خرید ویدیو پروژکتورحتما میزان پهنای تصویر را در نظر داشته باشید. برای اینکه تصویر بهتری داشته باشید، تا جایی که امکان دارد، ویدیو پروژکتور را به صفحه نزدیک کنید. بدین ترتیب می‌توانید تصاویر را با بهترین کیفیت داشته باشید.

روشنایی

پروژکشن کست

روشنایی جز مهم ترین فاکتورهایی است که باید در خرید بهترین ویدیو پروژکتور به آن توجه شود. زمانی که ویدیو پروژکتورشدت نورمناسبی نداشته باشد، به تبع نمی‌تواند تصاویر باکیفیتی را نیز ارائه دهد. روشنایی ویدیو پروژکتور را با واحد لومن اندازه می‌گیرند که باید در هنگام خرید بررسی شود. برای یک اتاق کاملا تاریک شما باید به دنبال خرید پروژکتوری با شدت نور دوهزارلومن باشید، هرچه روشنایی اتاق بیشتر شود این عدد نیز کمتر خواهد شد.

فاکتورهای بسیار زیادی روی شدت نورمورد نیاز ما تاثیر می‌گذارند، که ازجمله آنها می‌توان به اندازه اتاق ، اندازه صفحه، میزان فاصله از پروژکتور، سایر تجهیزات نوری نصب شده در اتاق و… اشاره کرد. البته این موضوع را لازم است بدانید هم چنان هر چه اتاق مورد نظر شما تاریک تر باشد ، تصاویر این ویدیو پروژکتور نیز به تبع وضوح بیشتری خواهد داشت.

قابلیت حمل

شاید بعدها بخواهید ویدیو پروژکتور را با خود به سفر و یا هر مکان دیگری ببرید، از این رو بهتراست قابلیت حمل داشته باشد. بهترین ویدیو پروژکتور موجود در بازار قابل حمل هستند از این رو نیز می‌توانید به راحتی آنها را در هر جا که بخواهید، نصب کنید. اگر فصد خرید یک فلش مموری با کیفیت برای ویدئو پروژکتور خود را دارید ، پیشنهاد می شود مقاله بهترین فلش مموری ویکومن را مطالعه فرمایید.

مشاهده انواع ویدیو پروژکتور در دیجیکالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا