تکنولوژی و تجهیزات دیجیتالی

خرید بهترین پاور کامپیوتر مارک های معتبر با قیمت مناسب

پاور و یا به عبارت دیگر همان منبع تغذیه در کامپیوتر جز قطعاتی است که در هنگام خرید خیلی به آن توجه نمی‌شود. در واقع افراد در هنگام خرید بیشتر روی مواردی نظیر پردازنده، کارت گرافیک و یا مادربرد تمرکز می‌کنند و قطعاتی چون پاور را از یاد می‌برند. برای خرید بهترین پاور کامپیوتر باید به نکات زیادی در حین خرید توجه داشته باشید. بدین ترتیب می‌توانید بر اساس این موارد خریدی عالی برای سیستم تان داشته باشید. در ادامه بیشتر درباره این موضوع صحبت می‌کنیم.

پاور کامپیوتر چیست؟

بهترین پاور کامپیوتر گرین

پاور و یا همان منبع تغذیه کامپیوتر از مهم ترین بخش های کامپیوتر محسوب می‌شود که وظیفه تامین انرژی مورد نیاز برای قطعات را بر عهده دارد. پاور در بخش پشتی کیس نصب می‌شود و برق متناوب شهری را در ورودی به جریان مستقیم در خروجی تبدیل می‌کند. در نهایت نیز می‌تواند از طریق مادربرد قطعات را تغذیه کند. این قطعه تاثیر بسیار اساسی را در میزان کارکرد کامپیوتر شما دارد که عده ای در انتخاب آن دقت نمی‌کنند. انتخاب نادرست این قطعه می‌تواند تاثیرات بسیار بدی را روی بازدهی کامپیوتر شما بگذارد.

راهنمای خرید بهترین پاور کامپیوتر

بهترین پاور کامپیوتر کم مصرف

برای خرید بهترین پاور کامپیوتر باید نکات بسیار زیادی را در نظر بگیرید تا این قطعه بتواند به خوبی برق مورد نیاز سیستم شما را تامین کرده و در نهایت نیز بازدهی بسیار خوبی داشته باشد. 

توان پاور

از اولین نکاتی که باید برای خرید بهترین پاور کامپیوتر در نظر بگیرید ، توان مناسب برای پاور می‌باشد. دقت داشته باشید میزان توانی که هر پاور تولید می‌کند ، اهمیت بسیار زیادی دارد از این رو نیز باید مورد توجه قرار گیرد. معمولا توان خروجی پاور به دو صورت توان اسمی و توان حداکثری روی آن درج می‌شود. برای خرید بهترین پاور باید توجه کنید که حداکثر توان واقعی پاور باید ۲۰ درصد بیشتر از توان مصرفی سیستم باشد.

این موضوع می‌تواند تاثیر مثبتی را روی کارایی سیستم شما بگذارد و حتی در شرایط سخت نیز انتخاب خوبی تلقی شود. دقت داشته باشید در حالت هایی که توان مصرفی سیستم نسبت به توان واقعی آن بیشتر باشد، سیستم نیز حین کار کردن تحت فشار قرار می‌گیرد و قطعات سیستم با افت ولتاژ مواجه خواهند شد. این موضوع در طولانی مدت می‌تواند هزینه های سنگینی را برای شما به همراه داشته باشد.

مشاهده انواع پاور کامپیوتر در دیجیکالا

فن پاور

بهترین پاور کامپیوتر عالی

پاورهایی که برای کامپیوتر به بازار عرضه می‌شوند به صورت صد در صد بازدهی ندارند. این موضوع بدان معناست که پاورها در حین جریان کار خود مقداری از برق سیستم را به گرما تبدیل می‌کنند ، از این رو نیز در این پاورها از نوعی فن استفاده می‌شود. وجود این فن در پاور می‌تواند ایجاد سر و صدا و نویز کند زیرا فن به کار رفته در برخی از این پاورها اندازه بزرگی دارند.

امروزه بسیاری از تولیدکنندگان در این حوزه از روش هایی برای پایین آوردن این سر و صدا استفاده می‌کنند. برای مثال از فن هایی استفاده می‌کنند که به صورت اتومات سرعت آنها و درجه حرارت سیستم تنظیم می‌شود. یعنی هر وقت پاور گرم می‌شود این فن با سرعت بالاتری کار می‌کند و البته که عکس این موضوع نیز صادق است. حتی در برخی از موارد که پاور به صورت کامل سرد است این فن نیز خاموش می‌شود. پس هنگام خرید بهترین پاورکامپیوتر حتما به نوع فن به کار رفته در آن توجه کنید تا بعدها از سر و صدای احتمالی آن در امان باشید.

قابلیت حفاظتی پاور

برای اینکه بتوانید بهترین پاور کامپیوتر را خریداری کنید باید به دنبال انتخاب گزینه هایی باشید که قابلیت حفاظتی به خوبی در آنها رعایت شده است. برای مثال می‌تواند در مقابل افزایش ولتاژ ناگهانی به خوبی مقاومت کند. در واقع زمانی که ولتاژ از محدوده خاص خود خارج شده است این پاور باید به صورت خودکار جریان برق را قطع کرده و خاموش شود تا آسیبی به دستگاه شما وارد نشود.

دقت داشته باشید در صورت افزایش ولتاژ و انجام نشدن هیچ اقدامی در این رابطه قطعاتی که به صورت مستقیم به پاور متصل هستند، آسیب خواهند دید. این قابلیت های محافظتی در پاور سبب شده است تا مدارهای موجود از منبع تغذیه و رایانه کاربر محافظت کند. بدین ترتیب با ورود جریان خارج از حد مجاز به صورت کلی منبع تغذیه شما خاموش خواهد شد.

ماژولار یا نیمه ماژولار

منبع تغذیه رایانه

یکی دیگر از اطلاعاتی که بهتر است در حوزه خرید بهترین پاور کامپیوتر داشته باشید ، ماژولار و یا غیرماژولار بودن منبع تغذیه می باشد. در پاورهای ماژولار امکان جدا کردن تمامی سیم ها به خوبی وجود دارد این درحالی است که در منابع غیر ماژولار همه سیم ها به منبع متصل هستند از این رو نیز امکان جداسازی آنها از یکدیگر نیز وجودندارد. درواقع می‌توان در منابع نیمه ماژولار تنها سیم های به منبع وصل هستند که سیستم بدون آنها نمی‌تواند فعالیت داشته باشد.

حال شاید در این میان از خود بپرسید جدا کردن و یا جدا نکردن این سیم ها چه فایده‌ای دارد؟ در منابع غیر ماژولار سیم های اضافی بسیار زیادی در اطراف کیس وجود دارد که ظاهر محیط را نامرتب می‌کند. این موضوع برای گیمرها اهمیت بسیار زیادی دارد. در این میان برخی از کاربران نیز می‌خواهند که این سیم ها را با سیم کاستوم تعویض کرده و بدین ترتیب هماهنگی بیشتری را بین آنها ایجاد کنند.

از دیگر مواردی می توان جز فواید استفاده از پاورهای ماژولار و نیمه ماژولار به آن اشاره کرد، عبور و جا به جایی هوا در کیس های کوچک می‌باشد. دقت داشته باشید اگر تعداد این سیم ها زیاد باشد، مسلما هوا به خوبی در بین آنها جریان پیدا نمی‌کند. این موضوع می‌تواند تاثیرات منفی را روی کارایی دستگاه بگذارد. بد نیست بدانید یکی از محبوب ترین پاورهای موجود در بازار پاور گرین می باشد

تک و یا چند ریل بودن منبع تغذیه

از دیگر مواردی که باید برای خرید بهترین پاور کامپیوتر در نظر بگیرید ، تک و یا چند ریل بودن آنهاست. منظور از ریل در واقع همان مسیر جریان برق درون ریل است. در منابع تک ریل ، تمامی جریان برق از یک ریل عبور می‌کند، این درحالی است که در منابع چند ریل جریان های مختلف که اختلاف پتانسیل نیز دارند از چند مسیر عبور می‌کنند. این موضوع سبب می‌شود تا کاربر بتواند راحتتر پاور را برای خود شخصی سازی کند. البته لازم است بدانید در استفاده های سنگین منابع چند ریل سیستم را به صورت ناگهانی خاموش می‌کند. از این رو نیز امروزه مدل های تک ریل طرفداران بسیار زیادی دارند.

مشاهده پاور کامپیوتر در دیجیکالا

در حال تکمیل تجهیزات یا سمبل کردن کیس خود هستید ، پیشنهاد می شود مقاله بهترین کارت گرافیک کامپیوتر را مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا