آگهی
مواد غذایی

خرید بهترین کشمش (پلویی ، آفتابی) موجود در بازار با قیمت مناسب

کشمش از پرفروش ترین و قدیمی ترین خشکباری است که از زمان های گذشته مورد استفاده بوده است.کشمش میوه خشک انگور است که بهترین نوع خشکبار برای استفاده در فصل زمستان است. این خشکبار مغذی در ایران طرفداران بسیار زیادی دارد و به عنوان جایگزین قند مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه تنوع کشمش در بازار بسیار زیاد است از این رو نیز انتخاب بهترین کشمش از میان آنها کار سختی است. دراین مطلب سعی می کنیم اطلاعات بیشتری درباره انتخاب بهترین کشمش به شما ارائه می کنیم.

معرفی انواع کشمش

بهترین کشمش پلویی

قبل از اینکه برای خرید بهترین کشمش اقدام کنید، بهتراست درباره انواع این محصول اطلاعاتی داشته باشید. به صورت کلی کشمش به چندین روش خشک می شوند و بر همین اساس نیز به مدل های متفاوتی تقسیم می شونداز جمله :

کشمش طبیعی و سنتی

این مدل از کشمش به صورت سنتی خشک می شود و البته زمان زیادی برای خشک شدن آن نیاز است. در این روش کشمش به صورت آفتاب خشک و سایه خشک تولید می شود از این رو نیز خیلی ظاهر آن حفظ نخواهد شد و بیشتر شکلی شبیه به کشمش پلویی پیدا می کند.

کشمش صنعتی

کشمش صنعتی با بخار گوگرد و گاهی هم روش های دیگر نظیر روش تیزابی تهیه می شود. گوگرد در این روش سبب می شود تا به هیچ عنوان کشمش سیاه نشود و در همان حالت اولیه خشک شده و رنگ طلایی داشته باشد.

تیزابی

در این روش برای خشک کردن بهترین کشمش از ریختن کربنات پتاسیم روی کشمش استفاده می شود. ریختن این ماده روی کشمش می تواند مدت زمان خشک شدن را کاهش دهد. از این رو نیز انگور به سرعت خشک می شود ظاهر اولیه خود را نیز حفظ می کند. شما می توانید هر یک از انواع کشمش های یاد شده را انتخاب کرده و خریداری کنید. دقت داشته باشید روش تولید کشمش تاثیر بسیار زیادی را روی قیمت آن دارد، از این رو نیز می توانید این محصول را در تنوع قیمتی بالا تهیه کنید.

راهنمای خرید بهترین کشمش

بهترین کشمش سالم

تازگی کشمش

درست است که کشمش در دسته میوه خشک قرار می گیرد اما نباید کاملا خشک شده باشد. در واقع باید در حین خشک شدن نرمی و لطافت به خصوصی نیز داشته باشد. از این رو نیز در هنگام خرید بهترین کشمش دقت کنید که به دنبال خرید کشمش تازه باشید که هیچگونه بوی کهنگی را نداشته باشد.

توجه به رنگ کشمش

از متداول ترین مدل کشمش های موجود در بازار می توان به مدل های طلایی و سیاه اشاره کرد. انتخاب رنگ کشمش و نوع آن کاملا سلیقه ای است، برای مثال شاید شما به دنبال کشمش های بدون هسته باشید که می توانید مدل هایی از این دست را انتخاب کنید.

سلامت کشمش

سلامت کشمش نیز درهنگام خرید اهمیت بسیار زیادی دارد. دقت داشته باشید اگر کشمش کهنه شده باشد و یا به درستی نگهداری نشده باشد ، مسلما سالم نخواهد بود. برای بررسی سلامت کشمش می توانید به ظاهر آن به خوبی توجه داشته باشید. از جمله این تغییرات ظاهری کشمش می توان به تغییر رنگ ،کرم زدگی ، مشاهده حشرات ،کریستالی شدن و … اشاره کرد.

به هیچ عنوان نباید کشمش های کریستالی را انتخاب کنید ، این مدل از کشمش ها یا شکر بسیار زیادی دارند و یا مدت زمان بسیار زیادی از تولیدشان گذشته است.

کشمش بدون ساقه

بهترین کشمش فله

اگر حوصله جدا کردن ساقه کشمش را ندارید، می توانید مدل های بدون ساقه را انتخاب و خریداری کنید.

محل تولید

کشمش در شهرهای مختلفی از ایران تولید می شود و اما مهم ترین این شهرها کاشمر می باشد. کشمش کاشمر شهرت بسیار زیادی دارد و دلیل این شهرت نیز کیفیت بالای کشمش می باشد. طعم هر کشمش بر اساس محل تولید آن متفاوت است از این رو نیز می توانید بر همین اساس برای خرید بهترین کشمش تصمیم بگیرید.

بررسی بو کشمش

دقت داشته باشید برای خرید بهترین کشمش بوی آن نیز می تواند به شما کمک کند. این موضوع به خصوص برای آن دست از افرادی که به صورت فله کشمش می خرند ، اهمیت بسیار زیادی دارند.اگر کشمش بوی ترشی می دهد به هیچ عنوان نباید خریداری شود زیرا احتمالا بیشتر از شش ماه در خانه مانده است. با بررسی نکاتی که بیان شد می توانید بهترین کشمش را انتخاب کرده و خریداری کنید.

روش نگهداری درست از کشمش در منزل چیست؟

برای اینکه بتوانید مدت زمان طولانی تری از کشمش به شکل درست استفاده کنید ، لازم است آنها را در یک ظرف و یا کیسه در بسته نگهداری کنید. سپس آنها را در یک جای تاریک و خنک نگهداری کنید. دقت داشته باشید که بیشتر افراد کشمش را در کابینت نگهداری می کنند ، کابینت ها بسیار گرم هستند و به هیچ عنوان مکان مناسبی برای نگهداری کشمش نیستند.

دقت داشته باشید در محیط آشپزخانه این کشمش ها تنها در مدت زمان یک ماه حفظ می شوند و پس از آن دیگر ویتامین هایشان را از دست خواهند داد. البته که اگر به روش یاد شده آنها را نگهداری کنید ، می توانید تا یکسال نیز از آن استفاده کنید.

کدام مدل کشمش بهتر است؟

ریزنس

کشمش و مویز هر دو انگور خشک شده هستند که البته برخی از آنها از انگور بدون هسته تولید شده اند. بیشتر این کشمش ها در نور خورشید و بدون هیچ ماده افزودنی خشک شده اند. البته امروزه مدل هایی از آن نیز با دستگاه و به صورت صنعتی خشک می شوند. کشمش های طلایی رنگی که در بازار می بینید، در دیگ های کنترل شده دما خشک می شوند. در این روش خشک شدن از دی اکسید گوگرد به عنوان نگهدارنده استفاده می شود.

کشمش طلایی فلانوئیدهای بسیار زیادی را نسبت به کشمش های معمولی دارد و البته که مواد مغذی هردو یکسان است از این رو نیز می تواند یک میان وعده جذاب برای شما به حساب آید. البته امروزه کشمش هایی با عنوان کشمش سبز نیز در بازار یافت می شود که طبع گرم و خشکی دارد از این رو نیز برای افراد گرم مزاج توصیه نمی شود. این مدل از کشمش مواد مغذی بسیار زیادی دارد از این رو نیز به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

اگر به فکر سلامتی برای رژیم غذایی خود هستید ، پیشنهاد می شود مقاله بهترین گردو را مطالعه فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا