آگهی
مواد غذایی

خرید بهترین گردو موجود در بازار با قیمت مناسب

گردو یکی از مهم ترین تنقلاتی است که مورد توجه خانواده ها قرار گرفته و بیشتر در وعده صبحانه مورد استفاده است. طعم بسیارخاص آن نیز سبب شده است تا در رژیم های غذایی مختلف قرارگیرد. همیشه انتخاب بهترین گردو برای خانواده ها کار بسیار سختی بوده است زیرا نمی توان برآوردی نسبت به مغز گردو داشت. البته راه هایی وجود دارد که با توجه به آنها می توانید بهترین گردو را به راحتی تشخیص دهید. در ادامه بیشتر درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد.

معرفی انواع گردو

بهترین گردو فله

برای انتخاب بهترین گردو قبل از هر چیز بهتر است اطلاعاتی را درباره انواع این محصول داشته باشید. گردوها در انواع ایرانی و خارجی در بازار یافت می شود که هر یک شکل ظاهری خاص خود را دارد از جمله :

گردوی ایرانی تویسرکان : از بهترین انواع گردو موجود در بازار می توان به گردو تویسرکان اشاره کرد که پوست بسیار نازک و کاغذی دارد. این گردو بسیار پرمغز است و حتی مغز آن نیز نسبت به سایرین چربتر می باشد. گردوی تویسرکان یکی از معروفترین گردوهایی است که در بازار ایران یافت می شود.

گردوی کرمان: پس از گردوی تویسرکان، گردوی کرمان شهرت بسیار زیادی دارد. شما می توانید از شهرهای کرمان نظیر دماوند،آذرشهر،سامان و …. برای خرید گردو مرغوب اقدام کنید.

گردوی کانادایی : از دیگر انواع گردوهایی که پوست کاغذی دارد، گردوی کانادایی نام دارد. کیفیت گردوی کانادایی بسیار بالاست و ارزش غذایی بالایی دارد از این رو نیز در دسته بهترین گردوها قرارمی گیرد.

گردوی خوشه فرانسه: شکل این مدل از گردو به صورت بیضی شکل است و مغز آن نیز کیفیت مطلوبی دارد.
امروزه می توانید گردو خارجی متنوعی را در بازار ببینید و اما باید بدانید که هیچگاه کیفیت گردوی ایرانی را ندارند. گردوی خارجی به راحتی از داخل پوست جدا می شود اما هیچگاه میزان چرب بودن و خوشمزگی آنها به گردوی ایرانی نمی رسد.

راهنمای خرید بهترین گردو

بهترین گردو بسته بندی

همانطور که در بخش قبلی دیدید تنوع گردو امروزه در بازار بسیار زیاد است از این رو نیز خرید گردو با کیفیت کار بسیار سختی است.

۱- برای خرید بهترین گردو لازم است به بوی آن توجه کنید. شاید برای شما تعجب آور باشد و اما با بررسی بوی گردو می توانید به راحتی بهترین آنها را انتخاب کنید. گردوی سالم بوی خاصی دارد در واقع باید بدانید که مغز گردو به هیچ عنوان نباید بوی ماندگی بدهد. تنها باید بوی تازگی گردو به مشامتان بخورد و هر گونه بوی مواد نگهدارنده نشان از بی کیفیت بودن گردو است.

۲- شکل و اندازه گردو نیز می تواند برای انتخاب گردوی با کیفیت به شما کمک کند. لازم است بدانید گردوی ایرانی به هیچ عنوان یکدست و با یک اندازه نیستند. از این رو نیز اگر گردوهایی با اندازه یکسان دیدید ، به خارجی بودن آن مطمئن شوید. البته که احتمال دارد گردوهای ایرانی دستچین شده نیز باشند که نسبت به سایرین قیمت بالاتری دارد.

۳- از دیگر نشانه های گردوی باکیفیت می توان به میزان چربی موجود در آن اشاره کرد.می توانید برای بررسی کیفیت گردو کمی آن را فشار دهید و از میزان چربی در آن مطمئن شوید.

۴- تازگی گردو نیز در هنگام خرید اهمیت دارد. دقت داشته باشید اگر می خواهید از کیفیت گردو اطمینان داشته باشید به سراغ خرید از سایت ها یا فروشگاه های معتبر باشید.

۵- گردو پوست کاغذی طرفداران بسیار زیادی دارند برای بررسی این موضوع کافیست دوتا را برداشته و با هم فشار دهید. گردوهای پوست کاغذی در چنین شرایطی به سرعت می شکنند.

۶- رنگ مغز گردو باید روشن و یکنواخت باشد، گردوهایی با مغز تیره و کدر به هیچ عنوان کیفیت خوبی ندارد و به هیچ عنوان مزه خوبی نیز نخواهد داشت.

۷- شکل ظاهری گردو نیز تاثیر بسیار زیادی را روی کیفیت آن دارد. دقت داشته باشید بهتر است به دنبال خرید گردوهایی با شکل ظاهری دایره باشید. گردوهای بیضی شکل عموما پوست کلفتی دارند و مغز باکیفیتی نخواهندداشت.

قیمت گردو وابسته به چه نکاتی است؟

بهترین گردو عالی

آیتم های بسیارزیادی روی قیمت گردو تاثیرگذار است ، مثل :
۱- از مهم ترین مواردی که روی قیمت گردو تاثیرگذار است، کیفیت آن می باشد. از جمله با کیفیت ترین گردوهای موجود در بازار می توان به گردوی تویسرکان اشاره کرد.
۲- قیمت گردو بسته به اینکه با پوست و با بدون پوست باشد، متفاوت است. مسلما قیمت مغز گردو نسبت به گردو بیشتر است. دلیل این امر وقت بیشتری است که برای مغزکردن آن صرف شده است.
۳- آفت زدگی باغ ها سبب می شود تا قیمت گردو نیز هرساله بالاتر برود.
۴- لازم است بدانید که قیمت گردو بسته به محل رشد و نوع آنها متفاوت خواهدبود. مسلما اگر گردو خارجی از محل دورتری به دست شما رسیده باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت.

بهترین زمان برای خرید گردو تازه

والنات

در بخش های مختلف کشور فصل برداشت گردو نیز متفاوت می باشد اما به صورت کلی فصل برداشت گردو در اواخر شهریور است. از این رو نیز بهترین فصل برای خرید گردوتازه پاییز می باشد. البته اگر به دنبال خرید گردو تویسرکان هستید، می توانید از اوایل آبان ماه این گردو را تهیه کنید. البته دقت داشته باشید که وزن مغز گردو خشک وزن کمتری نسبت به مدل های تر دارد از این رو نیز قیمت آن بالاتر خواهد بود.

البته که اگر گردو را با پوست سبز دوست دارید، می توانید هر ماه از سال در فصل بهار آن را خریداری کنید. گردوی تازه در مهرماه عرضه می شود که البته نسبت به مدل های خشک وزن بالاتری دارند. دقت داشته باشید اگر می خواهید خرید به صرفه داشته باشید، بهتراست گردو را به صورت خشک خریداری کنید. اگر برای سلامتی خود ارزش قائل هستید ، پیشنهاد می شود مقاله بهترین انجیر را مطالعه فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا