آگهی
پست مهمانتجهیزات خارج از خانه و صنعتی

انواع جاروبرقی صنعتی را بشناسید (بررسی + معرفی مدل)

دستگاهی که برای نظافت هر محیطی به آن نیاز پیدا خواهید کرد ، جاروبرقی است. تنوع مدل های این دستگاه به قدری بالا است که تقریبا می توانید به ازای هر نوع آلاینده، یک مدل جاروبرقی پیدا کنید. نظافت در محیط های خانگی و صنعتی با هم تفاوت هایی زیادی دارند. عمده ترین تفاوت آنها با هم ، این است که اگر شما چند روزی برای نظافت منزل اقدام نکنید، ممکن است اتفاقی بوجود نیاید. اما در بحث نظافت های صنعتی، ممکن است هر روز تاخیر در نظافت ، مشکلات متعددی را بوجود بیاورد. پس استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی (مثل جاروبرقی صنعتی) برای ایجاد تداوم در نظافت صنعتی اهمیت بالایی دارد.

تصور عموم از انواع جاروبرقی ها این است که این دستگاه ها فقط قدرت مکش آلاینده های جامد را دارند. اما در این مطلب با دستگاه هایی آشنا می شویم که قدرت جمع آوری هر گونه آلاینده مایع و جامدی را دارند. از این دستگاه ها در مکان های مختلفی مانند : کارخانه ها ، خطوط تولید ، انبارها ، بیمارستان ها، مدارس و مساجد و…. استفاده می شود.

انواع جاروبرقی صنعتی

همانطور که گفته شد جاروبرقی ها انواع متفاوتی دارند به خصوص در حوزه های صنعتی از جمله :

جاروبرقی آب و خاک

جاروبرقی صنعتی مناسب مایعات

جاروبرقی صنعتی آب و خاک همانطور که از نامش نیز انتظار می رود ، توانایی جمع آوری مایعات و جامدات را به شکل همزمان دارد. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که این ویژگی را می توانید در اغلب جاروبرقی های صنعتی مشاهده کنید. جاروبرقی آب و خاک ، بسته به تعداد موتور قرار گرفته در داخل خود ، به دسته های متفاوتی تقسیم می شود. تک موتوره ، دو موتوره ، سه موتوره از انواع این جاروبرقی محسوب می شوند.

از این دستگاه می توان به عنوان جاروبرقی مسجدی نیز استفاده کرد. علاوه بر این در هتل ها ، بیمارستان و سایر مکان ها نیز این دستگاه جزو مهم ترین دستگاه های نظافت صنعتی محسوب می شود. اجزا این دستگاه شامل فیلتر ، الکتروموتور ، شیلنگ و اتصالات ، پمپ ، مخزن است. در برخی از صنایع مانند صنایع غذایی که بهداشت به مراتب از اهمیت بیشتری برخوردار است ، استفاده از جاروبرقی آب و خاک یک امر حیاتی برای جمع آوری آلاینده های مایع و جامد محسوب می شود.

جاروبرقی نیمه صنعتی (هتلی)

جاروبرقی هتلی

این دسته از انواع جاروبرقی های صنعتی به مراتب قدرت کمتری از جاروبرقی های صنعتی دارند و برای محیط هایی با ابعاد کوچک تر از انبارها و کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. در هتل ها به دلیل استفاده زیاد از این نوع جاروبرقی های نیمه صنعتی ، اصطلاحا به این نوع مکنده ها، جاروبرقی هتلی نیز گفته می شود. از جاروبرقی های هتلی، می توان در مساجد، مدارس و سایر محیط ها نیز استفاده کرد.

از بهترین نوع جاروبرقی های هتلی موجود در ایران می توان به مدل ۵۳WD، جاروبرقی صنعتی FL VAC1 ، ۲۱WD، LP 1/16 اشاره کرد. برای خرید این جاروبرقی های صنعتی می توانید با شرکت آوین صنعت ماندگار از طریق شماره ای که در آخر پست قرار دارد در ارتباط باشید.

جاروبرقی مسجدی

همانظور که مشخص است، از این دسته جاروبرقی ها بیشتر در مساجد استفاده می شود. عمده ترین نوع جاروبرقی های قابل استفاده در این مکان ها ، جزو جاروبرقی های نیمه صنعتی نیز محسوب می شوند. اگر قصد دارید تا ماه های خاص (مثل رمضان یا عاشورا) نظافت مساجد با سرعت و کیفیت بالاتری پیگیری شود ، توصیه می شود حتما از انواع جاروبرقی مسجدی استفاده کنید.

ضمن اینکه توجه داشته باشید، مکان هایی مانند مساجد ، از تردد بالایی در طول روز برخوردار هستند و بی توجهی به نظافت در این محیط ها می تواند ناخوشایند باشد. اگر از جاروبرقی های آب و خاک به عنوان جاروبرقی مسجدی استفاده کنید ، می توانید در از بین بردن آلاینده های مایع که بر روی فرش نمازخانه وجود دارد ، موثر عمل کنید.

برای انتخاب جاروبرقی مسجدی هم می توانید فاکتورهایی مانند : میزان تردد افراد در مسجد ، اندازه مسجد ، میزان بودجه در دسترس را برای تصمیم گیری بررسی کنید.

جاروبرقی صنعتی سه موتوره

industerial vacum carpenter

کارخانه های بزرگی را در نظر بگیرید که با آلاینده های سمی و غیر سمی سر و کار دارند. برای مثال براده های فلزی یکی از رایج ترین انواع آلاینده ها هستند که در کارگاه های مختلف می توانید آنها را مشاهده کنید. روغن ها و روان کننده ها بخش عمده ای از آلودگی ها را در این کارخانه ها تشکیل می دهند. جمع آوری این آلاینده ها به غیر از جاروبرقی صنعتی با دستگاه دیگری امکان پذیر نخواهد بود.

اما برای جمع آوری این آلاینده ها از مکنده های قدرتمندتری نسبت به آنچه که در مسجد یا هتل استفاده می شود باید مورد استفاده قرار گیرد. جاروبرقی صنعتی سه موتوره با بهره گیری از سه موتور همزمان برای جمع آوری این آلودگی ها، یکی از گزینه های مناسب در این صنایع است. در کارخانه هایی که زباله ها کاغذ ، پلاستیک یا خرده چوب ها هستند ، استفاده از جاروبرقی صنعتی سه موتوره برای نظافت ضروری است.

جاروبرقی جهت نظافت محیط های اداری (جاروبرقی اداری)

یکی از کاربردهای اصلی جاروبرقی های صنعتی و نیمه صنعتی استفاده در محیط های اداری است. اداره ها در طول روز در معرض تردد زیادی از افراد هستند این موضوع باعث می شود تا نیاز به نظافت منظم و دقیق در این محیط ها گسترش پیدا کند. ضمن اینکه حفظ بهداشت محیط برای سلامتی کارمندان نیز یک امر ضروری است. جاروبرقی اداری مانند p 83 wd pro ، جاروبرقی نیمه صنعتی ۴۱WD ، جاروبرقی صنعتی ۵۳ WD و… می توانند گزینه های مناسبی برای حفظ نظافت در این محیط ها باشند.

جاروبرقی دائم کار

یکی از معایب جاروبرقی های معمولی و جاروبرقی های صنعتی این است که مدت زمان استفاده متوالی از آنها محدود است. یعنی شما نمی توانید به شکل مداوم از این دستگاه ها استفاده کنید. خبر خوب این است که برای رفع این مشکل نیز نوعی از جاروبرقی های صنعتی به نام جاروبرقی دائم کار طراحی و ساخته شده است.

بهره گیری از موتور توربینی و پمپ ساید چنل در این مدل از جاروبرقی های صنعتی باعث شده تا این دستگاه ها بتوانند در بازه های طولانی مدت بدون هیچ مشکلی کار کنند و قدرت مکش هر گونه آلاینده ای را داشته باشند. از این مدل جاروبرقی های دائم کار در محیط هایی مانند، صنایع ذوب فولاد، کارخانجات سیمان، صنایع دارویی و … استفاده می شود.

با توجه به موارد ذکر شده حالا می توانید جاروبرقی صنعتی مد نظر خود را خریداری کنید اما باید توجه داشته باشید که خرید از یک برند مطمئن یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که باید در خرید انواع جاروبرقی صنعتی در نظر بگیرید. متاسفانه در سال های اخیر بدلیل ورود شرکت های متفرقه به حوزه تجهیزات نظافتی ، هنگام خرید این دستگاه ها باید تحقیقات کاملی را انجام دهید تا دچار مشکل نشوید. شرکت آوین صنعت با سابقه طولانی مدت در حوزه ارائه تجهیزات نظافت صنعتی می تواند خیال شما را بابت کیفیت و قیمت راحت کند.

شماره تماس با دپارتمان آوین صنعت : ۰۲۱۴۴۱۴۰۰۰۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا