آگهی
پست مهمانتکنولوژی و تجهیزات دیجیتالی

معرفی بهترین دستگاه حضور و غیاب ایرانی و خارجی

دستگاه حضور و غیاب ایرانی بخریم یا خارجی ؟ این سوالیست که ذهن بعضی از خریداران را به خود مشغول کرده است. باید به اطلاع شما برسانم که الان که این مقاله نوشته می‌شود، در بازار کشورمان هم دستگاه حضور غیاب ایرانی موجود است و هم برندهای خارجی. البته درصد زیادی از سهم بازار در اختیار برندهای خارجی است، اما شرکتهای داخلی هم در این زمینه فعال هستند.
این نوشته شامل چند بخش می‌شود :
⦁ معرفی شرکت های ایرانی حضور و غیاب
⦁ معرفی برندهای خارجی دستگاه حضور غیاب
⦁ معرفی تعدادی از بهترین دستگاه های حضور و غیاب تولید داخل

دستگاه حضور و غیاب ایرانی بهتر است یا خارجی ؟

 

قبل از ورود به مبحث اصلی توجه داشته باشید که در کشورمان تکنولوژی ساخت بخشهای اصلی دستگاه ساعت زنی مانند سنسور اثر انگشت، دوربین تشخیص چهره، IC های اصلی، LED و … وجود ندارد. در اصل باید بگویم که شرکتهای تولید کننده داخلی دستگاه حضور غیاب را به صورت ۱۰۰% ایرانی تولید نمی کنند، بلکه مونتاژ می‌کنند، مثل تولید خودروهای پژو در ایران.

دستگاه حضور و غیاب ایرانی

معرفی شرکتهای ایرانی تولید کننده دستگاه حضور غیاب

شرکتهای فعال در بازار حضور غیاب کشور به دو گروه تولید کننده و وارد کننده تقسیم می‌شوند. البته شرکتهای تولید کننده در زمینه واردات و عرضه برندهای خارجی نیز فعالند. تولید کنندگان در زمره قدیمی‌های این صنف هم هستند و از پیش کسوتان این عرصه محسوب می‌شوند. مهمترین شرکتهای تولید کننده دستگاه حضور و غیاب ابرانی عبارتند از : دنیای پردازش، کارا ۲۰۰۰، علم و صنعت، غدیر و پالیز افزار.
در ادامه تعدادی از بهترین دستگاه های حضور و غیاب ایرانی که تولید این شرکتها هستند، را معرفی خواهیم کرد.

معرفی برندهای خارجی دستگاه حضور غیاب

درصد زیادی از بازار حضور غیاب ایران در اختیار برندهای خارجی است و فروش آنها از تولیدات داخلی و ایرانی بیشتر است. از جمله مهمترین برندهای حضور و غیاب خارجی می‌شود به شرکت سوپریما، تایمی، ویردی و زدکی تکو اشاره کرد. که این مدل آخر ، پرفروشترین برند در بازار است، بدلیل اینکه دستگاه های متنوع و با قیمت های بسیار مناسب ارائه می‌دهد.

دقت کنید که برندهای خارجی به صورت مستقیم در کشور ما فعالیت نمی کنند، بلکه تولیدات آنها توسط شرکتهای ایرانی وارد و عرضه می‌شود. بیشتر این برندها از دو کشور چین و کره جنوبی است. همانطور که ذکر شد، برند زدکی (zk) بعلت کیفیت و قیمت خوب و منطقی ، پرفروشترین دستگاه ها را در بازار عرضه کرده است. برای مشاهده بعضی از مدلهای پرکاربرد و پرفروش این شرکت ، از لینک دستگاه حضور و غیاب zkteco استفاده کنید.
بهترین و پرفروشترین دستگاه های حضور و غیاب خارجی که می‌شناسیم عبارتند از :
⦁ دستگاه انگشت زنی LX15 از برند zk
⦁ دستگاه حضور غیاب کارتی انگشتی F22 از برند zk
⦁ دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره و انگشتی UF100 از برند zk
⦁ دستگاه تشخص چهره و انگشتی AI06F و AI07F از برند Timmy
⦁ دستگاه تشخیص چهره و انگشتی Speedface-V5L از برند zk
⦁ دستگاه حضور غیاب چهره و انگشتی FaceStation-F2 از برند Suprema
⦁ دستگاه Ubio-X Face از برند Virdi
دستگاه خوب و با کارایی بالا زیاد است که در اینجا مجال معرفی همه آنها نیست. پیشنهاد می کنم سری به وبسایت مجله حضور و غیاب با آدرس bayofa.ir بزنید، تا لیست کاملی از دستگاههای با کیفیت خارجی دریافت کنید.

معرفی تعدادی از بهترین دستگاه های حضور و غیاب ایرانی

حالا نوبت رسید به معرفی بهترین دستگاه های ایرانی حضور غیاب. بدلیل محدودیت زمانی و محدودیت محتوای این مقاله به ناچار تعدادی از مدلها را به شما معرفی می‌کنیم. اگر خواستید مدلهای بیشتری را ببنید، در کادر جستجوی گوگل تایپ کنید “دستگاه حضور و غیاب ایرانی” و بر روی اولین لینک که مرتبط با سایت مجله حضور و غیاب است کلیک کنید.

دستگاه حضور و غیاب تولید ایران مدل PW1700

شرکت دنیای پردازش همواره یکی از پیشتازان تولید دستگاه حضور و غیاب ایرانی بوده است. مدل PW1700 هم یکی از تولیدات با کیفیت این شرکت است که جزو بهترین دستگاه های حضور غیاب تولید ایران به شمار می‌رود. این دستگاه اثر انگشتی و کارتی است. دارای حافظه ثبت ۹۰۰۰ اثر انگشت است و همچنین باتری داخلی دارد که در زمان قطع برق ، دستگاه خاموش نمی شود. برای ارتباط گیری با دستگاه و تخلیه اطلاعات آن هم دست شما باز است، چرا که این دستگاه دارای پورت شبکه، یو ‌اس ‌پی و سریال میباشد و قابلیت اکسس کنترل هم دارد.

دستگاه حضور و غیاب تولید ایران مدل PW1700

دستگاه حضور و غیاب ایرانی ST-Shine

این دستگاه اثر انگشتی – کارتی تولید شرکت علم و صنعت است و از مدلهای شناخته شده و قدیمی تولید داخلی است. حافظه ثبت ۲ الی۹ هزار انگشت، ۱۰۰ هزار کارت و ۲۵۰ هزار تردد ، دارا بودن باطری داخلی، درگاه ارتباطی شبکه، usb و wifi و صفحه نمایش رنگی و لمسی از مشخصات این دستگاه است. دستگاه حضور غیاب ایرانی مدل st-shine دارای دوربین داخلی برای ثبت عکس هنگام ثبت ورود و خروج پرسنل است. از مدلهای تشخیص چهره تولیدی این شرکت می توان به دستگاه تشخیص چهره ST-Elite اشاره کرد.

دستگاه حضور و غیاب ایرانی ST-Shine

دستگاه حضور و غیاب Tiara

Tiara یک دستگاه حضور و غیاب ایرانی است که با کارت بدون تماس و انگشت کار می کند. مشخصه بارز این دستگاه حافظه بسیار بزرگ آن است که قابلیت تعریف ۲۰۰.۰۰۰ انگشت و ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ رکورد تردد را دارد. این دستگاه محصول شرکت پالیز افزار است و دارای مشخصات سخت افزاری مناسبی است.

دستگاه حضور و غیاب Tiara

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ایرانی مدل W7-Face-plus

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و کارتی w7 محصولی از شرکت کارا دو هزار است که یکی از برترین تولیدات ایرانی حضور غیاب محسوب می شود. این دستگاه دارای حافظه ذخیره سازی ۳ هزار چهره و ۴ میلیون رکورد تردد است و به گفته تولید کننده در محیطهای کم نور یا پر نور نیز به خوبی کار می‌کند.

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی ایرانی مدل Toosun

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی ایرانی مدل Toosun

شرکت طرح و پردازش غدیر این مدل را تولید و روانه بازار کرده است. این دستگاه انگشتی کارتی دارای سنسور اثر انگشت ضد خش سوپریما کره است. برای ارتباط با دستگاه می شود از درگاه سریال ، شبکه یا usb استفاده کرد. دستگاه ساعت زنی توسان، بعنوان کنترل تردد یا اکسس کنترل نیز به کار می‌رود.

دستگاه حضور و غیاب ایرانی بهتر است یا خارجی ؟

حالا که با تعدادی از دستگاه های حضور و غیاب ایرانی و خارجی آشنا شدید و توضیحات ارائه شده را هم خوانید، کدامیک را ترجیح می‌دهید؟
اگر من خودم را جای یک کاربر ایرانی بگذارم که اطلاع چندانی ندارد، شاید بیشتر طرفدار دستگاه حضور و غیاب ایرانی باشم، چراکه میدانم توسط تولید کننده داخلی تولید شده و به زبان فارسی است، بنابراین برای کاربران ایرانی بهتر است.

اما اگر بخواهیم به صورت تخصصی به موضوع بپردازیم، باید بگوئیم که ایرانی یا خارجی بودن دستگاه چندان تفاوتی ایجاد نمی‌کند. زیرا همانطور که در ابتدای این نوشته گفتیم، قطعات اصلی دستگاه های ایرانی هم خارجی است. اما برای مقایسه این دو مورد، به نکات زیر توجه کنید :

⦁ دستگاه حضور و غیاب ایرانی، ۱۰۰% تولید داخل نیست و بعضی از قطعات بصورت وارداتی بوده و در داخل کشور مونتاژ می‌شود.
⦁ مونتاژ کردن دستگاههای ایرانی و احتمال عدم سازگاری سخت‌ افزارهای مختلف و عدم سازگاری و هماهنگی نرم افزار داخلی دستگاه با قطعات مختلف ، نکته‌ای است که باید به آن توجه کنید.
⦁ بعضی از دستگاه های ساعت زنی وارداتی متفرقه دارای زبان فارسی نیست و بنابراین برای کاربران ایرانی مناسب نمی‌باشد. اما بیشتر دستگاههای خارجی که از برندهای معرفی شده‌اند، برای کاربران ایرانی بومی سازی شده‌اند یعنی دارای تقویم هجری شمسی هستند، اعلام صوتی فارسی دارند و زبان و منو های آنها هم فارسی است. به این ترتیب کاربر ایرانی هیچ مشکلی برای کار با آنها نخواهد داشت.
⦁ در کنار کیفیت و قیمت، مهمترین نکته در خرید دستگاه ساعت زنی توجه به گارانتی و خدمات پشتیبانی آن است. در زمان خرید سعی کنید از شرکت معتبر خریداری کنید تا آن شرکت بتواند به شما خدمات مناسبی ارائه کند.

سایت Bayofa دستگاه حضور و غیاب ایرانی ارائه می‎‌دهد یا خارجی ؟

مجله حضور و غیاب از معتبرترین و تخصصی ترین سایت هایی است که علاوه بر ارائه اطلاعات تخصصی و مفید در زمینه سیستم های حضور و غیاب هوشمند، انواع دستگاه حضور و غیاب و ساعت زنی اثر انگشتی و تشخیص چهره از برند Timmy و Zkteco را هم عرضه می‌کند. برای مثال با ورود به قسمت قیمت دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، لیستی از بهترین دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره را با قیمت مناسب و کیفیت عالی مشاهده خواهید کرد.
همه دستگاههای ارائه شده دارای گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر هستند، در کنار دستگاه ها، نرم افزار رایگان ارائه می‌شود. نصب و آموزش به صورت ریموت و رایگان برای شما انجام می‌شود. علاوه بر این در صورت نیاز و تمایل خودتان ، برای شما کارشناس نصب حضوری اعزام می‌ شود.

2 دیدگاه

  1. با توجه به توضیحاتی که دادید من اینطور متوجه شدم که در اصل دستگاه حضور و غیاب ایرانی نداریم و همه دستگاه ها وارداتی هستند.
    و نکته مهمی که اشاره کردید بحث گارانتی و پشتیبانی هست که باید به اون توجه کرد. من خودم فروشنده سیستم حضورغیاب هستم. بعضی مواقع با ما تماس میگیرن برای پشتیبانی و یا نصب دستگاه و اصلن نمی‌دونن دستگاه را از کجا خریدن، یا فروشنده نمیتونه پشتیبانی بده.

  2. برند خارجی فقط suprema شاید قیمتش گرون باشه اما کیفیتش بسیار خوبه و اگه بودجه کافی دارید پیشنهااد میکنم حتما از دستگاه های سوپریما استفاده کنید برند virdi هم بد نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا