آگهی
راهنمای خرید

راهنما و خرید انواع عسل طبیعی (موم دار و بدون موم) با قیمت مناسب

عسل یکی از مفیدترین خوراکی های موجود در طبیعت است که تمامی ما هنگام خرید آن با چالش روبه رو می شویم. در واقع اگر می خواهید از تمامی مواد مغذی به کار رفته در این عسل ها به خوبی مطلع شوید ، باید به دنبال خرید عسل اصل باشید. بهترین عسل مدل هایی است که هیچ افزودنی ندارد و به صورت خام به دست شما می رسد. برای خرید عسل طبیعی باید اطلاعات لازم را در این باره داشته باشید تا بتوانید یک انتخاب درست را تجربه کنید.

راهنمای خرید عسل طبیعی

عسل طبیعی با کیفیت

امروزه حجم بسیار زیادی از عسل های تولید شده در کشور از مدل های عسل تغذیه ای هستند. در این مدل از عسل ها زنبور از آب شکر و یا سایر شربت های غیر طبیعی تغذیه می کند. از این رو نیز خواص عسل طبیعی را ندارد. پس حتی اگر فرد عسل را از داخل خود کندو نیز به شما می دهد ، برای خرید آن مطمئن نباشید. اگر به دنبال خرید بهترین عسل طبیعی هستید ، در ادامه همراه ما باشید.

خرید از آزمایشگاه معتبر

برای خرید عسل بهتر است به سراغ خرید از آزمایشگاه های معتبر بروید. البته این گونه از خریدها برای افراد عادی به صرفه نیست. از این رو نیز بیشتر افرادی که به صورت عمده خرید می کنند، از این روش استفاده خواهند کرد. در روش آزمایشگاهی پس از آزمایش کردن روی عسل برگه ای به شما داده می شود که در آن همه فاکتورهای مهم عسل نظیر رطوبت ، ساکاروز و … معین می شود.از این رو نیز می توانید با اطمینان از اصل بودن عسل آن را خریداری کنید. دقت داشته باشید بسیاری از افراد در این میان روش های خانگی را برای تشخیص عسل طبیعی به کار می برند که از جمله آنها می توان به تست عسل با آب سرد اشاره کرد. این روش ها از نظر علمی به هیچ عنوان تایید نمی شود، از این رو نیز بهتر است از روش های استاندارد کمک بگیرید.

عسل با موم یا بدون موم

عسل طبیعی بدون موم

هنگام خرید عسل با مدل های موم دار و یا بدون موم آن روبه رو می شوید. از این رو نیز شاید از خود بپرسید کدام یک گزینه مناسب تری برای شما خواهد بود. در حالت عادی بسیاری از مردم این تصور را دارند که عسل های موم دار طبیعی هستند به همین دلیل ، این مورد برای خرید انتخاب می کنند. این تصور درباره عسل موم دار کاملا غلط است و حتی ما توصیه می کنیم تا جایی که می توانید عسل موم دار خریداری نکنید.
این موم ها معمولا (تاکید می کنم معمولا نه همیشه) توسط زنبوردار استفاده شده و بعدها دوباره داخل کندو برگردانده می شود. از این رو نیز عسل موم دار به هیچ عنوان از نظر بهداشتی برای شما مقرون به صرفه نخواهد بود. نکته دوم اینکه تمامی آنتی بیوتیک هایی که برای مقابله با آفت در این کندوها استفاده می شود ، جذب موم می شود. از این رو نیز استفاده از آن خیلی برای شما توصیه نخواهد شد. پس تا به حال فهمیدید که بهتراست عسل های بدون موم را خریداری کنید.

شکرک زدن عسل

برای خرید عسل بهتر است شکرک زدن آن را نیز بررسی کنید. این سوال در ذهن تمامی ما وجود دارد که عسل طبیعی شکرک می زند یا خیر؟ در واقع آیا می توان از روی شکرک زدن عسل اصل بودن آن را تشخیص داد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که درست است که عسل طبیعی هم شکرک می زند و اما به هیچ عنوان نمی توانید روی این موضوع عسل اصلی را از نمونه های بی کیفیت تشخیص دهید. زیرا عسل تغذیه ای نیز شکرک می زند، پس توجه به این موضوع روی اصل بودن آن هیچ تاثیری ندارد.

انتخاب نوع عسل

در ایران گونه های گیاهی متفاوتی وجود دارد از این رو نیز می توانید عسل های متفاوتی را نیز در هر منطقه ای ببینید. ازجمله این عسل ها می توان به عسل کنار ،عسل زرشک ،عسل گون ، عسل گشنیز ، عسل آویشن و … اشاره کرد. نمی توان از بین این عسل ها یک مورد را به عنوان بهترین انتخاب کرد بلکه شما تنها باید کیفیت عسل را مد نظر قرار دهید.

بررسی طعم عسل طبیعی

عسل طبیعی بصورت پک

بسیاری از افراد تصور می کنند که تمامی عسل ها طعم یکسانی دارند و به هیچ عنوان نباید شیرینی زیادی داشته باشند. این درحالی است که عسل بسته به نوع آب و هوا و منطقه دارای طعم های متفاوتی است. در واقع می توانیم بگوییم حتی در برخی از موارد ممکن است عسل گون یک منطقه با منطقه دیگر کاملا متفاوت باشد. شیرینی عسل نیز متفاوت است و شما نباید هنگام خرید تصور کنید که شیرینی عسل خیلی زیاد و یا کم است.

بررسی رنگ عسل طبیعی

شایعات بسیار زیادی درباره عسل طبیعی وجود دارد ازجمله اینکه بهترین عسل مدل هایی است که رنگ تیره ای داشته باشد. رنگ عسل طبیعی نیز بسته به عوامل متعددی متفاوت است که ازجمله آنها می توان به آب و هوا ، موقعیت های جغرافیایی و … اشاره کرد. البته نکته مهمی که باید درباره رنگ عسل بدانید این است که عسل های طبیعی که رنگ تیره تری دارند، خواص آنتی اکسیدان نیز به تبع در آنها بیشتر خواهد بود. این عسل ها طعم بهتری نیز دارند از این رو نیز در دسته عسل های خوش طعم قرار می گیرند.

مطالعه برچسب روی ظرف

هانی

برای خرید عسل حتما برچسب روی آن را نیز به دقت بخوانید. البته که نمی توان برای خرید به این برچسب اکتفا کرد ، با این وجود خواندن آن خالی از لطف نخواهد بود. از خرید عسل هایی که در ترکیبات آن مواد افزودنی وجود دارد، اکیدا خودداری کنید. مطالعه نشان داده است که بیشتر عسل های پاستوریزه ارزش غذایی خاصی ندارند. در واقع ، در این عسل گرده مربوط به آن برداشته می شود از این رو نیز فایده خاصی نیز برای بدن نخواهد داشت.
البته که به دنبال خرید از برندهای معتبری باشید که شناخته شده اند. بسیاری از برندها به عسل شربت ذرت اضافه می کنند که ممکن است بیماری های دیگری نظیر تنگی عروق خونی را در پی داشته باشند.

بررسی قیمت عسل

برای خرید عسل حتما قیمت روی محصول را نیز بخوانید. تهیه عسل حاصل زحمت زنبورداران زیادی است از این رو نیز اگر عسلی که خریداری می کنید، قیمت مناسبی دارد از اصل نبودن آن اطمینان حاصل کنید. اگر در حال تکمیل تجهیزات آشپزخانه خود هستید ، پیشنهاد می شود مقاله بهترین مارک اتو را مطالعه فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا