آگهی
پوشاک مردانه و زنانه

خرید بهترین عینک آفتابی زنانه برای انواع صورت با قیمت مناسب

در مقاله بهترین مارک عینک آفتابی در مورد بهترین برند های عینک دودی صحبت کردیم اما در این مطلب قصد داریم به عینک آفتابی زنانه بپردازیم. یکی از چالش های خرید عینک آن هم به صورت اینترنتی ، این است که عینک با صورت شما مچ نشود (به اصلاح به صورت شما نیاید). خوشبختانه برخی از مدل ها به گونه ای ساخته شده اند که به هر صورتی بیاید.

در موارد دیگر خود کمپانی ها مشخص کرده اند که کدام مدل برای کدام شکل صورت مناسب است. در کشور ما خیلی از افراد تصور می کنند که عینک آفتابی یک کالای لوکس و برای تیپ زدن می باشد اما همه چشم پزشکان توصیه می کنند برای جلوگیری از هرگونه بیماری چشمی و چروک شدن دور چشم حتی در روزهای ابری نیز از عینک آفتابی استفاده کنید.

البته به شرطی که عینکی که استفاده می کنید استاندارد باشد.

انواع عینک آفتابی زنانه

عینک آفتابی استاندارد : لزوما هر عینک گرانی استاندارد نمی باشد اما اکثر عینک های آفتابی مارک دارای تاییده از انجمن چشم پزشک جهانی می باشند. استاندارد بودن عینک یعنی بتواند از چشم شما در برابر انواع اشعه خورشید مثل یو وی ا و یو وی بی محافظت کند.

پلاریزه : این سری عینک مناسب مناطق برفی و دریایی می باشد که نور خورشید منعکس می شود. بدون وجود عینک مناسب در برف چشم شما دچار آسیب می شود. همچنین این سری عینک ها تیره تر می باشد و انعکاس نور را می شکنند که مناسب افراد در شزایط عادی نیز می باشد.

فتوکرومیک : افرادی که از عینک های طبی استفاده می کنند با استفاده از شیشه (لنز) فتوکرومیک وقتی که در معرض نور قرار می‌گیرید ، رنگ شیشه دودی می شود و از چشمان شما محافظت می کند اما در محیط هایی مثل خانه به رنگ نرمال و شفاف خود باز می گردند.

انواع عینک آفتابی بر اساس شکل ظاهری (محبوب ترین ها)

۱ – ویفر (Wayfarers) : این مدل بسیار قدیمی از ۱۹۵۰ تا ۲۰۰۰ مد بود شکل لنز ها مستطیل و در قسمت پایین کمی انحنا دارند.

عینک آفتابی ویفر

۲ – عینک خلبانی (Aviators) : این سری چون در گذشته توسط خلبان ها مورد استفاده قرار گرفته است به عینک خلبانی معروف است. لنز این سری عینک بیضی شکل می باشد.

عینک آفتابی زنانه خلبانی

۳ – مربعی : لنز این سری مربعی شکل است و برای خانم ها با هرصورتی (مثلا گرد) مناسب است.

عینک آفتابی زنانه مربعی

۴ – دایره ای : شاید اولین سری عینک های طبی گرد بوده اند الان حدود چند سالی است عینک های دودی دایره ای شکل مد شده و فروش بالایی داشته است.

عینک آفتابی زنانه دایره ای

۵ – گربه ای : این مدل عینک ها مناسب خانم ها می باشد. قسمت بالای لنز حالت بیرون زدگی از فریم دارد و با قسمت پایین قرینه نمی باشد.

عینک آفتابی زنانه گربه ای

۶ – مستطیلی : همانطور که از نامش پیداست این سری دارای لنزی به شکل مستطیل است. این مدل برای خانمها و آقایان بسیار ایده آل می باشد.

عینک آفتابی زنانه مستطیلی

۷ – بیضی : تفاوت این سری عینک با مدل خلبانی در این است که شکل لنز عینک بیضی ، گرد تر می باشد.

عینک دودی بیضی

۸ – عینک پوشاننده : این مدل هم برای خانم ها بسیاری ایده آل می باشد ، شکل لنز یا فریم به گونه ای است که به طور کامل دور چشم را می پوشاند از مزیت‌های این سری جلوگیری از چروک شدن پوست ناشی از تابش نور می باشد.

عینک دودی پوشاننده

۹ – عینک پروانه ای : شکل ظاهری لنز و فریم شبیه یک پروانه می باشد.

عینک آفتابی پروانه ای

البته تنوع عینک های آفتابی بسیار زیاد است ما سعی کردیم مدل هایی را به شما معرفی کنیم که در بازار محبوبیت زیادی دارند.

نکته بسیار مهم این که از یک عینک آفتابی استاندارد استفاده کنید (که لزوما خیلی گران نیستند) و یک عینک آفتابی را فقط به خاطر شکل ظاهری با قیمت بسیار ارزان نخرید که صدمات زیادی به چشم خود می زنید.

مارک های معتبر عینک دودی موجود در بازار

نکته : تعداد مارک های معتبر عینک آفتابی زنانه و مردانه بیش از ۱۰۰ برند می باشد که ما در اینجا ۱۰ مارک ا انتخاب کردیم.

هشدار خرید کفش تقلبی  در لیست زیر می توانید انواع عینک آفتابی زنانه  را مشاهده فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا