آگهی
تکنولوژی و تجهیزات دیجیتالی

خرید انواع لوازم جانبی دوربین عکاسی با قیمت مناسب

دوربین عکاسی تجهیزات بسیار زیادی را دارد که برای ارتقا سطح کیفی عکس هایتان لازم است. تنوع قیمتی این تجهیزات بسیار زیاد است و شما می‌توانید بسته به نیازتان هر یک از آنها را انتخاب کنید. در ادامه انواع لوازم جانبی دوربین عکاسی را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید برای خرید آنها تصمیم بگیرید.

معرفی انواع لوازم جانبی دوربین عکاسی

برای مراقبت از دوربین عکاسی و بالا بردن کیفیت عکس ها نیازمند لوازم جانبی بسیار زیادی برای دوربین عکاسی هستید. تنوع این تجهیزات بسیار بالاست و شما نیز مسلما به تمامی آنها نیاز پیدا نخواهید کرد. 

کیف دوربین

لوازم جانبی دوربین عکاسی کیف دوربین

کیف دوربین یکی از انواع لوازم جانبی عکاسی است که خرید آن برای مراقبت از دوربین اهمیت بسیار زیادی دارد. البته دقت داشته باشید استفاده از کیف در عین محافظت از دوربین می‌تواند در حمل تجهیزات نیز به شما کمک کند. زیرا در بسیاری از موارد شما نیاز به بیش از یک لنز دارید که می‌توانید به راحتی آن را در کیفتان قرار داده و حمل کنید.

کیف دوربین مدل های متنوعی دارد که شما می‌توانید بسته به شرایطتان هر یک را انتخاب کنید.برای مثال اگر می‌خواهید مسیرهای طولانی را به راحتی طی کنید ، می توانید مدل های کوله پشتی را انتخاب کنید. البته که استفاده از کوله پشتی برای عکاسی از محیط باز چندان مناسب نخواهد بود زیرا سرعت العمل شما را پایین خواهد آورد. کیف آویز در این شرایط انتخاب مناسبتری خواهد بود(برای اطلاعات بیشتر مقاله بهترین کیف دوربین را مطالعه فرمایید).

سه پایه

لوازم جانبی دوربین عکاسی سه پایه

سه پایه از دیگر لوازم جانبی دوربین عکاسی است که با کمک آن می‌توانید عکس های خارق العاده ای را ثبت کنید. با کمک سه پایه می‌توانید دوربین را در یک نقطه به صورت ثابت نگه داشته و عکاسی کنید. سه پایه در ثبت تصاویر با جزئیات بالا به شما کمک خواهد کرد. امروزه تنوع قیمتی سه پایه در بازار بسیار زیاد است که پیشنهاد می‌کنیم به هیچ عنوان مدل های ارزان قیمت آن را خریداری نکنید. سه پایه ارزان قیمت کیفیت خوبی ندارند و نمی‌توانند به صورت ثابت روی زمین قرار گیرند. از این رو نیز بهتر است به سراغ سه پایه های با کیفیت بروید که بتواند تصاویر با کیفیتی را به ثبت برسانید. (برای اطلاعات بیشتر مقاله بهترین سه پایه دوربین را مطالعه فرمایید).

از مهم ترین نکاتی که باید برای خرید سه پایه در نظر بگیرید ، انعطاف پذیری بالای آن است. بدین ترتیب می‌توانید در زوایای مختلف عکاسی داشته باشید. سه پایه ها با دو نوع قفل پیچشی و گیره ای عرضه می‌شوند که هر یک ویژگی های خاص خود را دارند. اگر می‌خواهید به سرعت سه پایه را باز و یا جمع کنید ، باید مدل های گیره ای را انتخاب کنید. در مقابل برای زمانی که می‌خواهید سه پایه را همه جا همراه خود داشته باشید ، سه پایه های پیچشی انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

ریموت شاتر

لوازم جانبی دوربین عکاسی شاتر

لرزش ناشی از لمس دوربین می‌تواند هنگام نصب دوربین روی سه پایه عکس هایتان را تار کند. اینجاست که استفاده از ریموت شاتر به کمک شما می‌آید و می‌تواند کیفیت تصاویر را بالاتر ببرد. به صورت کلی دو نوع ریموت شاتر در بازار وجود دارد که یکی از مدل های آن با سیم و دیگری بی سیم است. ریموت بی سیم این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید به راحتی در فواصل دورتری عکاسی کنید. البته که استفاده از ریموت بی سیم می‌تواند لرزش دوربین را نیز به حداقل برساند.

فلاش اکسترنال

لوازم جانبی دوربین عکاسی فلاش اکسترنال

یکی از مهم ترین لوازم جانبی دوربین عکاسی که کمک می‌کند عکس های زیباتری را خلق کنید ، فلش اکسترنال می‌باشد. از این مدل فلاش می‌توانید به صورت بی سیم و یا با سیم استفاده کنید. از مزایای فلاش بی سیم این است که می‌توانید از راه دور نیز از آن استفاده کنید. برای اینکه این فلاش استفاده راحتتری داشته باشد ، می‌توانید مدل هایی را انتخاب کنید که از سیستم نور سنجی دوربین شما پشتیبانی کنند.

البته اگر نمی‌‌خواهید هزینه زیادی را برای خرید این فلاش بگذارید ، پیشنهاد ما به شما مدل های دستی است که به صورت غیر اتوماتیک کار می‌کنند.

دیفیوز فلاش

دفیوزر دوربین

فلاش اکسترنالی که در بخش قبل معرفی شد یکی از انواع لوازم جانبی دوربین عکاسی است که نور بسیار زیادی را  در اختیار شما قرار می‌دهد. حال در برخی از موارد نیاز به نورهای ملایم تری دارید، در این صورت می‌توانید از دیفیوز فلاش استفاده کنید. دیفیوز فلاش مدل های متفاوتی در بازار دارد که می‌توانید بسته به نیازتان هریک از آنها را انتخاب کنید.

هود لنز

هود لنز

از دیگر مهم ترین لوازم جانبی دوربین عکاسی می‌توان به هود لنز اشاره کرد که روی عنصر جلوی لنز سایه ایجاد می‌کند. بدین ترتیب از آنها در مقابل باران و برف محافظت می‌کند.

فیلتر لنز

اگر می‌خواهید بتوانید به راحتی در هر موقعیت با هر نوری به راحتی عکاسی کنید ، فیلتر از مهم ترین لوازم جانبی است که می‌توانید خریداری کنید. برای مثال می‌توانید از فیلترهای پلاریزه برای بالابردن کنتراست تصویر استفاده کنید. فیلترها تنوع بسیار زیادی دارند که شما می‌توانید بسته به موقعیت هایی که در آن عکاسی می‌کنید ، هر یک را انتخاب کنید(برای اطلاعات بیشتر مقاله بهترین فیلتر لنز را مطالعه فرمایید).

تمیزکننده لنز

لوازم جانبی دوربین عکاسی تمیز کننده لنز

برای پاک کردن لنزها و دوربین نیاز به تمیز کننده خاص در این زمینه دارید ، از این رو نیز خرید آنها را در بین لوازم جانبی دوربین عکاسی نادیده نگیرید. البته پیشنهاد می‌کنیم یک کیت تمیزکننده حسگر داشته باشید. زیرا امروزه بسیاری از دوربین ها دارای تمیزکننده داخلی هستند که از ورود آلودگی به داخل دوربین جلوگیری می‌کند. این موضوع می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را برایتان به وجود آورد.

محافظ باران

لوازم جانبی دوربین عکاسی کاور دوربین

محافظ باران از مهم ترین لوازم جانبی است که می توانید برای محافظت از دوربین خود خریداری کنید. دقت داشته باشید حمل کردن دوربین در شرایط بارانی ریسک بسیار زیادی دارد و می‌تواند هزینه های جبران ناپذیری را برای شما به بار آورد. امروزه مدل های متنوعی از محافظ باران در بازار وجود دارد که مدل های پلاستیکی زیپ دار انتخاب بسیار خوبی خواهد بود.

نگهدارنده باتری

بسیاری از عکاسان چند باتری را به همراه دوربین خود دارند ، از این رو نیز بهتر است برای آنها به دنبال خرید نگهدارنده باتری باشند. استفاده از این کیف ها هم می‌تواند به باتری شما نظم دهد و هم می‌تواند به صورت همزمان تا چهار باتری را نیز به همراه خود حمل کنید.

سافت باکس

سافت باکس

سافت باکس می‌تواند نور را تقویت کرده و آن را با قدرت بیشتری در محیط پخش کند. سافت باکس مدل های متفاوتی دارد که از جمله انها می‌توان به سافت باکس مربعی و هشت ضلعی اشاره کرد.

رفلکتور

رفلکتور

اگر در محیط استودیو عکاسی می کنید ، از مهم ترین لوازم جانبی دوربین که خرید آن پیشنهاد می شود ، رفلکتور است. از این محصول برای تقویت نور در یک مسیر مشخص استفاده می‌شود.تنوع لوازم جانبی دوربین عکاسی بسیار زیاد است که شما می‌توانید بسته به نیاز و میزان راحتی خود در حین کار با دوربین  برای خرید آن اقدام کنید. 

لیست لوازم جانبی دوربین + قیمت

هشدار خرید کفش تقلبی هشدار : مراقب لوازم جانبی دوربین بی کیفیت و  تقلبی باشید ، زیرا از نظر ظاهری دقیقا مشابه اصلی هستند اما از نظر ساختاری بی کیفیت هستند. ممکن است حتی بعد از خرید هم متوجه این موضوع نشوید. برای جلوگیری از این مورد و برای اینکه خیالتان از این بابت راحت باشد ، بهتر است که از لیست زیر خرید کنید که گارانتی اصالت کالا دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا