آگهی
موبایل

قویترین و پیشرفته ترین موزیک پلیر آندروید چیه ؟ (همراه با ویدیو)

به صورت پیش فرض همه گوشی ها از جمله گوشی های اندرویدی دارای موزیک پلیر هستند. اما افراد به دلایل مختلف به دنبال یک موزیک پلیر حرفه ای با تمام امکانات می باشد. برخی از موزیک پلیر ها قابلیت های ویژه از جمله اکولایزر (امکان تنظیم صدا) دارند ، بعضی دیگر رابط کاربری ساده و چشم نوازی دارند. موزیک پلیر آندروید را می توان در ۳ مدل متفاوت دسته بندی کرد :

  • موزیک پلیر ساده و حرفه ای 
  • موزیک پلیری که از زیرنویس آهنک پشتیبانی می کند (یعنی پس از اجرای آهنگ نرم افزار زیرنویس آن را پیدا میکند و همزمان با موزیک نمایش می دهد
  • موزیک پلیر آهنگ یاب : خیلی از وقت ها ، پیش می آید که قسمتی از یک آهنگ شنیده ای و از آن خوشتان می آید اما اسم آن را نمی دانید ، این سری نرم‌افزارها به شما کمک می کند که اسم آن را پیدا کنید (البته بعضی از نمونه ها فقط آهنگ را پیدا می کنند).

در آموزش و ویدیو زیر بهترین موزیک پلیر آندروید برای هر دسته را به شما معرفی می کنیم.

نحوه کار با موزیک پلیر آندروید ام پی ۳ پلیر (mp3 player)

نکته مهم : از آنجایی که اگر اسم این نرم افزار را در پلی استور جستجو کنید ، صدها برنامه به شما نمایش می دهد.برای اینکه اشتباهی نرم افزار مشابه را دانلود نکنید ، حتما از لینک های دانلودی که در این مطلب قرار داده شده ، استفاده کنید.

دانلود نرم افزار ام پی تری پلیر 

دریافت از گوگل پلی

این نرم افزار از زبان فارسی پشتیبانی می کند ، اگر ترجیح می دهید که از زبان فارسی استفاده کنید مرحله ۴ را مطالعه فرمایید.

۱ – در صفحه اصلی نرم افزار می توانید آهنگ ها را با دسته بندی های متفاوت مشاهده فرمایید

موزیک پلیر آندروید ام پی 3 پلیر عکس 1

۲ -اگر به اکولایزر (تنظیم صدا) علاقه دارید ، می توانید از منو بالا سمت راست گزینه sound effect را انتخاب و گزینه آن را روشن کنید تا وارد منوی اکولایزر شوید

موزیک پلیر آندروید ام پی 3 پلیر عکس 2موزیک پلیر آندروید ام پی 3 پلیر عکس 3

۳ -گزینه اسلیپ تایمر برای زمانی است که می خواهید بعد از یک زمان مشخص آهنگ متوقف شود. این مورد بیشتر برای زمان هایی است که موقع خواب می خواهید به آهنگی گوش دهید و این احتمال وجود دارد که خوابتان ببرد و اگر آهنگ تا صبح اجرا شود ، ممکن است دچار سردرد شوید.

موزیک پلیر آندروید ام پی 3 پلیر عکس 4موزیک پلیر آندروید ام پی 3 پلیر عکس 5

۴ – برای تغییر زبان از قسمت بالا بروی setting بزنید ، گزینه language را انتخاب کنید و زبان را بر روی فارسی قرار دهید

موزیک پلیر آندروید ام پی 3 پلیر عکس 6موزیک پلیر آندروید ام پی 3 پلیر عکس 7

۵ – اگر تمایل دارید ، در بخشی که صفحه نمایش قفل است بتوانید آهنگی را اجرا یا متوقف کنید از همان بخش setting گزینه play on lock screen را فعال کنید. البته برای فعال سازی ، نرم افزار از شما می خواهد که اجازه این کار را بدهید پس در لیستی که باز می شود برنامه mp3 player انتخاب کنید و گزینه آن را فعال کنید.

موزیک پلیر آندروید ام پی 3 پلیر عکس 8موزیک پلیر آندروید ام پی 3 پلیر عکس 9

آموزش کار با اپ آندرویدی موزیک پلیر (music player)

در کنار یک موزیک پلیر حرفه ای ، از ویژگی جذاب این نرم افزار ، محیط کاربری بسیار شاد و پر انرژی آن می باشد.

دانلود نرم افزار موزیک پلیر

دریافت از گوگل پلی

۱ – در قسمت منو (سه خط بالا سمت چپ) سه گزینه مهم داریم شامل :

  • equalizer : برای تنظیم صدا
  • Theme : این ابزار دارای چند پوسته حرفه‌ای است ، که می توانید آنها را از طریق اینترنت دانلود کنید. با اعمال کردن پوسته جدید شکل نرم افزار تغییر می کند.
  • sleep timer : در مورد گزینه اسلیپ تایمر در مرحله ۳ ، نرم افزار بالا توضیح داده شد.

اپ آندرویدی موزیک پلیر عکس 1اپ آندرویدی موزیک پلیر عکس 2

۲ – اگر علاقه مند به پادکست و شنیدن کتاب های صوتی هستی ، می توانید با اعمال چند گزینه کیفیت صدا را افزایش دهید. ابتدا پادکست یا آهنگ خود را اجرا کنید در همان صفحه بر روی آیکون هدفون مانند بزنید و گزینه ها را یکی یکی روشن کنید تا ببینید کدام گزینه ها روشن باشد کیفیت کار افزایش پیدا می کند (گزینه اول “boost” که در بخش صدا قرار دارد خیلی موثر است). البته باید بدانید که این مورد برای زمانی است که از هدست یا هندزفری استفاده می کنید

اپ آندرویدی موزیک پلیر عکس 3اپ آندرویدی موزیک پلیر عکس 4

۳ – از طریق آیکونی که در عکس زیر می بینید می توانید سرعت پخش موزیک را کم یا زیاد کنید

اپ آندرویدی موزیک پلیر عکس 5اپ آندرویدی موزیک پلیر عکس 6

۴ – چنانچه دوست دارید که کاور آهنگ را تغییر دهید ، بر روی آیکون درجه مانند بزنید و یک پوسته را انتخاب کنید.

اپ آندرویدی موزیک پلیر عکس 7اپ آندرویدی موزیک پلیر عکس 8

برای زیبای بیشتر کار می توانید عکس دایره ای را با عکس های موجود در گالری تغییر دهید برای اینکار از سه نقطه سمت راست ، گزینه Artwork را انتخاب کنید و در صفحه باز شده بر روی pic from gallery بزنید و عکسی را از گالری خود انتخاب کنید.

اپ آندرویدی موزیک پلیر عکس 9

بهترین موزیک پلیر پیدا کننده زیرنویس آهنگ آ ال سانگ (ALSong)

پیدا کردن آهنگ بوسیله نرم افزار آ ال سانگ بسیار ساده است ، البته باید این نکته را بدانید ، که در حال حاضر از این نرم افزار فقط برای آهنگ های خارجی با زیرنویس معمولا انگلیسی می توانید استفاده کنید.

دانلود نرم افزار آ ال سانگ

دریافت از گوگل پلی

۱ – پس از نصب نرم افزار به اینترنت متصل شوید و آهنگی که می خواهید زیرنویس آن نمایش داده شود را اجرا کنید ، نرم افزار به صورت اتوماتیک زیرنویس را پیدا می کند.

اپ آندرویدی آل ال سانگ عکس 1اپ آندرویدی آل ال سانگ عکس 2

۲ – برای تنظیم زیرنویس بر روی آیکون ذره بین مانند بزنید و در صفحه ای که باز می شود ، می توانید اندازه نوشته ها را تغییر دهید و یا اگر زیرنویس عقب یا جلو باشد ، آن را مجدد با آهنگ تنظیم کنید. حتی می توانید کلمات غلط را اصلاح کنید

اپ آندرویدی آل ال سانگ عکس 3اپ آندرویدی آل ال سانگ عکس 4

بهترین برنامه موزیک یاب بیت فایند (beat find)

در ابتدای مطلب توضیح داده شد که از این نرم افزار برای پیدا کردن نام آهنگ می توانید استفاده کنید و در اصل این نرم افزار ، موزیک پلیر نمی باشد.

دانلود نرم افزار بیت فایند (music recognition)

دریافت از گوگل پلی

۱ -برای کار با این نرم افزار به اینترنت متصل باشید و همان قسمتی از آهنگ که دارید ، با گوشی دیگر یا هر پخش کننده ای اجرا کنید البته بروی بلندگو باشد و همزمان بروی آیکون ذره بین بزنید و چند لحظه صبر کنید. نرم افزار به صورت اتوماتیک نام آهنگ به شما نمایش می دهد.

موزیک یاب بیت فایند عکس 1موزیک یاب بیت فایند عکس 3

۲ -به وسیله آیکون موزیک مانند در قسمت بالا می توانید تاریخچه آهنگ هایی که پیدا کرده اید را ببینید.

نکته : اگر آن بخش آهنگ که در دست دارید ، بسیار کوتاه  (معمولا ۵ ثانیه ) هست یا خواننده موزیک ناشناخته باشد ، نمی تواند آهنگ مد نظر را پیدا کنید. از ویژگی مثبت این نرم افزار ، پشتیبانی از آهنگ ها به زبان فارسی می باشد (بیشتر ، خوانندگانی را تشخیص می دهد که آهنگ های آنها در یوتیوب موجود می باشد).

موزیک یاب بیت فایند عکس 2موزیک یاب بیت فایند عکس 4

اگر می خواهید اطلاعات خود را در زمینه نرم افزار موبایل ارتقا دهید ، پیشنهاد می شود مقاله تغییر اندازه عکس با چهار روش را مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا