موبایل

دانلود و بروزرسانی برنامه ها با گوگلی پلی ، کافه بازار و مایکت (ساده) + ویدیو

گوگل پلی به صورت پیش فرض بر روی همه گوشی ها (بجز گوشی های جدید هوآوی) نصب می باشد و برای کار کردن با آن فقط باید فعال شود. کافه بازار و مایکت را باید بر روی گوشی نصب کنید. کافه بازار اولین مارکت آندروید به زبان فارسی بوده است و مارکت مایکت از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را آغازه کرده است. برای دانلود و نصب یک برنامه موبایلی آندروید یا باید از سایت استفاده کنید یا مارکت های آندرویدی که در بالا گفته شده. اما در مورد به روز رسانی اپلیکیشن های موبایلی حتما باید از یک مارکت اندرویدی استفاده کنید. در ویدیو و آموزش زیر نحوه کار با گوگل پلی ، بازار و مایکت را خواهید آموخت.

آموزش کار با گوگلی پلی (نصب و برزورسانی برنامه ها)

گوگل پلی (پلی استور) مرجع میلیون ها برنامه و بازی از سراسر دنیا می باشد ، نکته منفی برای کاربران ایرانی عدم توانایی خرید برنامه ها و بازی های پولی می باشد (البته می توانید از گیفت کارت استفاده کنید که قیمت بالایی دارد). وجود آنتی ویروس قوی (play protected) کمک می کند برنامه هایی که قصد نصب دارید عاری از ویروس باشد. به طور کل شما می توانید از اپلیکیشن هایی با پرداخت درون  برنامه ، رایگان ، و بومی ایرانی (اگر حذف نشده باشند) استفاده کنید.

۱ – برای فعال سازی گوگل پلی باید یک حساب جیمیل داشته باشید. اگر دارید بر روی گزینه sign in بزنید

کار با گوگلی پلی عکس 1

۲ – نام کاربری (که همان جیمیل یا شماره موبایلی که موقع ثبت جیمیل وارد کردید) و رمز عبور جیمیل خود را وارد کنید و بر روی next بزنید

کار با گوگلی پلی عکس 2کار با گوگلی پلی عکس 3

اگر نام کاربری و رمز عبور خود را به طور صحیح تایپ کنید ، وارد صفحه زیر می شوید بر روی گزینه I agree بزنید تا وارد محیط کاربری پلی استور شوید.

کار با گوگلی پلی عکس 4

۳ – از بخش جستجو (آیکون ذره بین) نام اپلیکیشن خود را تایپ کنید و (بروی عبارت پیشنهادی بزنید یا از کیبورد خودتان بروی ذره بین بزنید) در نهایت به صفحه برنامه مورد نظر هدایت می شوید. برای نصب بر روی گزینه install بزنید و اجازه دهید که نصب کامل شود.

کار با گوگلی پلی عکس 5کار با گوگلی پلی عکس 7

۴ -گاهی اوقات شما به دنبال یک برنامه خاص می گردید مثل نتفیلیکس در بالا ، اما اگر برنامه مد نظر شما یک نوع عمومی از برنامه ها است مثل موزیک پلیر (نه یک موزیک پلیر خاص) گوگل پلی به شما لیستی را نشان می دهد پیشنهاد می شود برنامه را برای نصب انتخاب کنید که بیشترین تعداد دانلود و بالاترین امتیاز ستاره ای (از ۱ تا ۵) را داشته باشد برای مثال در عکس زیر می بینید که موزیک پلیر دوم حدود ۵۰ میلیون بار نصب شده و امتیاز  ۴.۶ را کسب کرده است

کار با گوگلی پلی عکس 6

۵ -در پایین صفحه نصب ، تعداد نصب برنامه ، نظرات و رده سنی را مشاهده می کنید این موارد در انتخاب صحیح برنامه مهم می باشد. همچنین اگر پایین تر بیایید می توانید نظرات افراد مختلف و ستاره هایی که به این برنامه ها داده اند را مشاهده فرمایید.

کار با گوگلی پلی عکس 9کار با گوگلی پلی عکس 10

۶ – همچنین به جای جستجوی مستقیم نرم افزار می توانید از بخش categories ، نرم افزار ها را در بسته بندی متفاوت مشاهده کنید

کار با گوگلی پلی عکس 11

۷ – اگر به بازی های موبایلی علاقه مند هستید می توانید از بخش پایین games را انتخاب کنید و از بازی موجود ، موارد دلخواه را نصب کنید

کار با گوگلی پلی عکس 12

۸ -یکی از گزینه های مهم نرم افزار بخش به روز رسانی می باشد که برای دسترسی به آن ، از سمت راست بخش جستجو بر روی دایره رنگی بزنید و از منوی باز شده گزینه manage apps & device را انتخاب کنید. 

کار با گوگلی پلی عکس 13

C – در این صفحه تعداد برنامه هایی که آماده به روز رسانی هستند را مشاهده می کنید بر روی see details بزنید و در بخش بروز رسانی می توانید به صورت تکی برنامه ها را آپدیت کنید و برای آپدیت همه برنامه ها یکجا ، بروی update all بزنید.

کار با گوگلی پلی عکس 14کار با گوگلی پلی عکس 15

۹ – بعضی از برنامه و بازی های شامل صحنه هایی است که مناسب کودکان نمی باشد. اگر کودک شما از گوگل پلی استفاده می کند شما از بخش تنظیمات می توانید تعیین کنید تا چه رده سنی بازی و برنامه نمایش بدهد برای این منظور دوباره بر روی دایره رنگی بزنید و setting را انتخاب کنید و بروی گزینه family بزنید

کار با گوگلی پلی عکس 16کار با گوگلی پلی عکس 17

D و E – در این صفحه از شما می خواهد که یک رمز عبور را وارد کنید تا کودک شما نتواند تنظیمات را تغییر دهد و در صفحه تنظیمات می توانید رده سنی را انتخاب کنید و بروی دکمه save بزنید. 

کار با گوگلی پلی عکس 18کار با گوگلی پلی عکس 19

آموزش استفاده از کافه بازار

همانطور که در بالا اشاره شد کافه بازار قدیمی ترین مارکت اندرویدی به زبان فارسی می باشد که حدود ۵۰ میلیون کاربر دارد. یکی از ویژگی های جذاب این اپلیکیشن بازار کودک می باشد که تمام اپلیکیشن ها مناسب سن کودک می باشد و والدین از بابت برنامه ها نگران نخواهند بود.

دانلود اپلیکیشن کافه بازار

دانلود این برنامه

۱ – همانند گوگل پلی از بخش جستجو ، برنامه مورد نظر را تایپ کنید و در صفحه نصب برنامه بر روی گزینه نصب بزنید

استفاده از کافه بازار عکس 1استفاده از کافه بازار عکس 2

۲ – تفاوت کافه بازار با گوگل پلی در این است که پس از تکمیل شدن دانلود ، بازار از شما می خواهد که بر روی گزینه install برای نصب بزنید اما گوگل پلی مستقیم برنامه را نصب می کند. برای پاک کردن هم بر روی آیکون سطل اشغال بزنید

استفاده از کافه بازار عکس 3استفاده از کافه بازار عکس 4

۳ – برای به روز رسانی برنامه ها از صفحه اصلی نرم افزار بخش بروزرسانی را انتخاب کنید و از لیست ، برنامه های دلخواه را به روز رسانی کنید. برای راحتی کار می توانید گزینه به روز رسانی همه را انتخاب کنید تا تمام اپلیکیشن ها یکجا آپدیت شوند

استفاده از کافه بازار عکس 5

۴ – برای دسترسی به بازی ها از قسمت پایین گزینه بازی را انتخاب کنید

استفاده از کافه بازار عکس 6

۵ -برای رفتن به بازار کودک بر روی آیکون آدمک در قسمت بالا سمت چپ بزنید و در صفحه باز شده ، ورود به بازار کودک را انتخاب کنید. همچنین برای بازگشت به حالت قبل همین مراحل را طی کنید

استفاده از کافه بازار عکس 7استفاده از کافه بازار عکس 8

نحوه کار با مارکت فارسی مایکت

اپلیکیشن مایکت حدود ۲۸ میلیون کاربر فعال دارد و یکی از ویژگی های ممتازین برنامه امکان نصب بازی با دیتا می باشد در صورتی که در مارکت های دیگر شما ابتدا بازی را نصب می کنید و در خود بازی دیتا دانلود می شود با این روش بازی همراه با دیتا با سرعت بالاتری نصب می شود. همچنین مایکت دارای بخش فیلم و سریال نیز می باشد که بعضی از آنها را می توانید به صورت رایگان و بدون داشتن اشتراک مشاهده فرمایید.

دانلود اپلیکیشن مایکت

دانلود این برنامه

۱ و ۲ – اگر دقت کنید از بخش جستجو تمام مارکت ها می توانید برنامه مورد نظر را پیدا کنید. همانطور که در عکس ۲ می بینید بازی کالاف دیوتی همراه با دیتا بر روی موبایل شما نصب می شود با توجه به اینکه ترافیک مصرفی نیم بها می باشد برای نصب بازی های دیتا در حجم خود صرفه جویی می کنید.

کار با مارکت مایکت عکس 1کار با مارکت مایکت عکس 2

۳ – یکی از ویژگی‌های مثبت دیگر مایکت نصب برنامه بدون ورود به صفحه نصب می باشد که سرعت عمل شما را در نصب بالا می برد.

کار با مارکت مایکت عکس 3

۴ – اپ مایکت یک بخش جداگانه برای تماشای فیلم و سریال دارد (بعضی از فیلم و سریال ها می توانید به صورت رایگان مشاهده کنید)

کار با مارکت مایکت عکس 4

۵ – همچنین برای به روز رسانی نرم افزار ها از بخش مارکت من گزینه بروزرسانی را انتخاب کنید.

کار با مارکت مایکت عکس 5کار با مارکت مایکت عکس 6

اگر به نرم افزارهای موبایل علاقمند هستید ، پیشنهاد می شود مقاله نحوه رزرو بلیط ارزان هواپیما را مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا