آگهی
کفش ورزشی زنانه

خرید بهترین کفش راحتی زنانه شیک و ارزان همراه با بررسی

شاید اگر عبارت “کفش راحتی زنانه” به انگلیسی جستجو کنید گوگل منظور شما درست متوجه نشود و معادل کفش راحتی همان کلمه صندل (sandal) به شما نشان دهد. حالا منظور ما از کفش راحتی زنانه شیک و راحت چیست؟ در اصل یک سری کفش های ورزشی که مناسب فعالیت های بدنی روزانه مثل دویدن و پیاده روی هستند که بسیار راحت می باشند.

پس هنگام خرید این سری کفش ها باید از همان اصولی برای خرید پیروی کنیم که در خرید کفش های ورزشی استفاده می کنیم. پس کفش راحتی یا همان کفش ورزشی به ۳ شکل در بازار ایران موجود است.

۱ – کفش برند خارجی : مثل آدیداس ، اسکچرز ، ریباک و دیگر برندها

۲ – کفش برند ایرانی : چرم نوین ، نهرین ، اسپرت من و غیره (لازم به ذکر است این موارد برای مثال گفته شده و ما قصد تبلیغ برند خاصی را نداریم)

۳ – کفش های غیر برند یا های کپی ( که کپی از نمونه اصلی برند می باشد)

ویژگی کفش راحتی زنانه شیک و عالی

یک کتانی راحتی همانند کتانی های های اسپرت هستند و تفاوت عمده آنها در راحتی زیاد این سری می باشد یعنی هر کفش پیاده روی و یا دو که راحتی زیادی دارد می تواند در این دسته جای گیرد.

جنس رویه کتانی راحتی

اول از همه قصد خرید کتانی برای فصل گرما را دارید یا سرما ؟

جواب این سوال خیلی مهم است و برخرید شما تاثیر می گذارد حالا تفاوت در چیست ؟

در خرید کفش راحتی برای فصل گرما باید از رویه های مشبکی و منفذ دار استفاده شود تا کفش سریع گرم نشود و عرق نکند. مثلا باید از کفشی استفاده کنید که رویه آن از جنس پارچه مش باشد این رویه با منافذی که دارد باعث گردش هوا می شود. در شکل زیر نمونه یک پارپه مش را مشاهده می کنید.

پارچه مش برای کفش راحتی زنانه شیک

برای فصل های سرد باید رویه عایق گرما و ضد آب باشد. اگر جنس رویه خشک باشد در شرایط برفی ممکن است ترک بخورد و پاره شود. جنس رویه می تواند از چرم و مواد مصنوعی غیر رسانا و عایق باشد.

کفش راحتی زنانه شیک با رویه-ضد-آب

جنس زیره کتانی راحتی

در کفش های برند زیره با استفاده از فناوری های مرتبط با برند ساخته می شود. مثلا برند ریباک در زیره کفش های خود از فوم ۳ بعدی استفاده می کند حال آنکه آدیداس ممکن است از یک فناوری دیگر استفاده کند. آنچه که مهم است این است که زیره کفش خشک نباشد و اگر خاصیت ضد شوک داشته باشد شما صاحب کفشی می شوید که کمترین فشار به بدن شما وارد می کند و اجازه می دهد بیشتر ورزش کنید.

[irp posts=”416″ name=”راهنمای خرید ۴۰ مدل کفش پیاده روی زنانه شگفت انگیز با تخفیف”]

البته معمولا ضد شوک بودن مربوط به لایه میانی کفش است اما یک سری برند ها برای افزایش قدرت ضد شک بودن از زیره ضد شوک استفاده می کنند. حال اگر کفشی که انتخاب می کنید برند نیست زیره آن باید منعطف باشد و اگر زیره خشک باشد در دراز مدت سبب آسیب به زانو و ستون فقرات شما می شود.

مقدار ارتفاع پاشنه

کفش های راحتی ارتفاع پاشنه کمی دارند چون این یک کفش رسمی نیست این کتانی است که قرار است چندین ساعت به پا داشته باشید. ارتفاع زیاد پاشنه و کم بودن ارتفاع هر دو مناسب یک کفش راحتی نیست چون دیگر آن کفش راحت نخواهد بود. در تصویر زیر ارتفاع لازم بین نوک پا و پاشنه نشان داده شده است. به جنس خود پاشنه دقت کنید پاشنه سفت یا خیلی نرم مناسب یک کفش راحتی (در اصل هیچ کفشی) نمی باشد.

ارتفاع استاندارد کفش

بند کتانی

بهتر است در کتانی راحتی پیاده روی از بند های کوتاه (نه خیلی کوتاه) استفاده کنید و برای کفش دویدن از بند ها متوسط استفاده کنید (تا یکدفعه بند کفش باز نشود و کفش از پای شما خارج در نتیجه تعادل خود را از دست دهید. استفاده از بندهای بلند هنگام ورزش اگر بند کفش باز شود ممکن است باعث زمین خوردن شما شود.

کفی کتانی

در کتانی های برند این قسمت شامل لایه میانی می شود که همانطور در بالا ذکر شد بطور معمول ضد شوک هستند. در تمام مقاله ما این تذکر را داده ایم اگر کفش شما کفی مناسبی ندارد حتما از یک کفی طبی با کیفیت بالا (اگر شده یک کفی گران) استفاده کنید.

وزن

این مورد لازم به توضیح اضافی ندارد ، وزن کم کتانی باعث می شود دیرتر خسته شوید و بیشتر به فعالیت بدنی بپردازید.

آزادی پا

این نکته بسیار حیاتی است که فاصله شست انگشت پای شما تا جلوی کفش حداقل باید نیم سانت ( در برخی منابع گفته شده ایده آل ۲ سانت است) باشد. همچنین پا از طرفین حدود ۶ تا ۱۰ میلی متر فضا داشته باشد. دلیل این امر آن است که هنگام ورزش حجم پا افزایش می یابد و اگر کفش تنگ باشد خیلی به پا فشار می آورد سبب تاول زدن پا می شود.

در عکس زیر حداقل فاصله تا نوک کفش و طرفین نشان داده شده است. 

فاصله شست پا نا نوک کفش

نکته آنکه هنگام خرید حتما مدل جورابی (نازک یا ضخیم) که قصد دارید با کتانی راحتی به پا کنید بپوشید و با آن کفش را تست کنید.

کتانی راحتی زنانه برند بخرم یا غیر برند ؟

جواب این سوال بستگی به میزان بودجه و سلیقه شما دارد ما پیشنهاد نمی کنیم گرانترین کفشی که می توانید بخرید اما همه حرف ما این است یک کفش با کیفیت و قیمت معقول بخرید و در مورد کفش ، کیفیت را فدای کمیت نکنید. در ادامه لیستی از بهترین مدل های راحتی زنانه که کیفیت بالا و قیمت مناسبی دارند به شما معرفی می کنیم.

اکثر خریداران از خرید کفش راحتی زنانه شیک راضی بوده اند زیرا هم قیمت مناسبی دارد و هم ضمانت اصالت کالا.

هشدار خرید کفش تقلبیدر لیست زیر می توانید انواع کفش زنانه (راحتی ، پیاده روی و دویدن) را مشاهده فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا