آگهی
کفش ورزشی زنانه

خرید بهترین کفش کوهنوردی زنانه (ایرانی و خارجی) با قیمت مناسب

خانم های زیادی هستند که علاقه مند به کوهنوردی هستند و این ورزش را به صورت حرفه ای یا نیمه حرفه ای دنبال می کنند. پس کفش کوهنوردی زنانه ای که قصد خرید آن را دارید باید یک سری ویژگی ها داشته باشد که در ادامه به آن می پردازیم. کفش کوهنوردی مردانه و زنانه از نظر ساختار تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند شاید عمده تفاوت آنها در شکل ظاهری و ظرافت بیشتری در مدل های زنانه دارد.

کفش کوهنوردی زنانه سالامون ، هامتو ، کلمبیا ، اسکارپا و برندهای ایرانی نظیر الوان ، نسیم ، سیمپا از محبوبیت بالایی برخوردار می باشند. چه کفش کوهنوردی ایرانی می‌خرید یا خارجی اگر ویژگی هایی زیر را داشته باشد آن کفش بسیار ایده آل است.

ویژگی یک کفش کوهنوردی زنانه مناسب

اجزای-کفش-کوهنوردی

ضد آب بودن : اگر قصد کوهنوردی در مناطق برفی یا بارانی را دارید حتماً کفش کوهنوردی زنانه شما باید ضد آب باشد.

زیره کفش : زیره کفش باید از موادی ساخته شده باشد که در برابر ضربات تا حدودی مقاوم ، اشیای نوک تیز به راحتی در آن نفوذ نکند. همچنین دارای شیار و ناهمواریهای باشد که از سر خوردن فرد بر روی تخته سنگ های صاف و محیط های لیز جلوگیری کند.

رویه : حتی اگر کفش ضد آب باشد رویه باید قابلیت تنفس داشته باشد و هوا به راحتی در آن گردش کند. این مورد برای افرادی که میخواهند در مناطق خشک و گرم به کوهنوردی بپردازند حائز اهمیت می باشد. چون در کوهنوردی فعالیت بدنی بالا می باشد تعرق و رطوبت پا سبب ایجاد بیماری های قارچی و پوستی میشود.

زبانه کفش : در ساخت این سری کفش ها ، زبانه به شکل پد یا بالشتک مانند هستند که جنس نرمی دارند و به نوعی از پا محافظت می کنند. زبانه خشک و نامناسب سبب می‌شود که بای شما تاول بزند.

پاشنه کفش : ارتفاع پاشنه کفش های برند کوهنوردی خارجی و ایرانی معمولاً استاندارد هستند و نگرانی از این بابت وجود ندارد. به طور کلی ارتفاع پاشنه کفش نباید مانند یک کفش مجلسی باشد. همچنین اگر ارتفاع پاشنه کفش کم باشد باز هم ممکن است به پا آسیب بزند. اختلاف ارتفاع نوک پا و پاشنه باید چیزی حدود ۱۰ میلی متر باشد.

لایه میانی : از آنجا که کوهنوردی انرژی زیادی از بدن می گیرد اگر کفش بتواند مقداری از آن انرژی را دوباره به بدن بازگرداند و یا فشارهای وارده به پا را کم کند شما کمتر خسته می شوید و می توانید مسافت طولانی تری را طی کنید. لایه میانی ضد شوک این خاصیت را دارد.

وزن سبک : کفش کوهنوردی به خاطر تجهیزاتی که به آن متصل می شود وزن زیادی پیدا می‌کند اگر خود کفش از مواد سبک و مقاوم ساخته شود تا حدودی این افزایش وزن را جبران می کند.

محافظت : کفش کوهنوردی در ۳ مدل ساق کوتاه ، ساق متوسط ، ساق بلند موجود می باشد. توصیه می شود برای مناطق مرتفع و صخره ای که سنگهای نوک تیز دارد از کفش ساق بلند استفاده کنید. برای مناطقی که ارتفاع کمتری دارد و خطر سقوط و زمین خوردن در آنها کمتر میباشد پیشنهاد می شود از کفش های ساق متوسط استفاده کنید. در نهایت برای مناطق تپه ای و طبیعت گردی از مدل ساق کوتاه استفاده کنید.

سایز مناسب : هرگز کفش کوهنوردی کیپ پایتان نخرید ، بهتر است این مدل کفش حدود نیم سایز از پای تان بزرگتر باشد. دلیل روشن است هنگامی که کوهنوردی می کنید با افزایش فعالیت بدنی پا متورم میشود.

حتما قبل از خرید کفش کوه نوردی این ویدیو را مشاهده کنید.

درحال بارگذاری...

جمع بندی و سخن پایانی

قبل از خرید کفش کوهنوردی ، به آب و هوا و ارتفاع کوهایی که قصد پیمودن آنها را دارید در نظر داشته باشید و متناسب با آن کفش مورد نظر خود را انتخاب کنید. 

هشدار خرید کفش تقلبی  در لیست زیر می توانید انواع کفش کوهنوردی را مشاهده فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا