مقالات ویژه

گرانترین کتانی های دنیا همراه با عکس و ویدیو

برخی از کمپانی های کفش سازی با قرار دادن جواهرات و سنگهای قیمتی مثل الماس (بیشتر در مدل های مجلسی) یک کفش معمولی را تبدیل به یک کفش چند میلیون دلاری می کنند. اما در این مقاله ما قصد داریم گرانترین کتانی های دنیا که از نظر کیفیت ، فناوری و شکل ظاهری بسیار خاص هستند را به شما معرفی کنیم. همچنین در انتها گرانترین کتانی های برند که در بازار ایران موجود است به شما معرفی خواهیم کرد.

قیمت هر کفش بر اساس دلار ۱۰۰۰۰ هزار تومان محاسبه شده است.

۱ – ایر جردن ویرایش خاص دی جی خالد و مک لمور (۲۵۰۰۰ هزار دلار)

گرانترین کتانی مدل ایر جردن دی جی خالد

کمپانی جردن یک کفش خود را به نام دیجی خالد (دی جی معروف آمریکایی) در دو مدل (یکی به نام آلبوم ۲۰۰۷ این دیجی یعنی  father of asashd 3 s و دیگری another one 3 s) در رنگ آبی با زبانه نارنجی و قرمز تولید کرده است. کفش دیگر به نام مک لمور (بسکتبالیست آمریکایی) و امضای او ، در دو رنگ سبز (کاکتوس) و قرمز (کلی) تولید شده ، همچنین فقط ۲۳ جفت در دنیا موجود است.

قیمت هر کدام از کتانی های ذکر شده ۲۵۰۰۰ هزار دلار (۲۵۰ میلیون تومان) می باشد.

۲ – ایر جردن ویرایش امینم و کارهارت (۳۲ هزار دلار)

گرانترین کتانی دنیا مدل امینیم و کارهات

به مناسبت پانزدهیم سالگرد آلبوم مارشال مترز ال پی امینیم (معروف ترین رپر جهان) با همکاری برند پوشاک کارهات و امینم کفش کلاسیکی طراحی و تولید شد که به خانواده امینم داده شد و ۱۰ جفت باقی مانده در ای بی از قیمت ۱۲۰۰۰ (۱۲۰ میلیون تومان) هزار دلار تا ۳۲۰۰۰ هزار دلار (۳۲۰ میلیون تومان) به فروش رفته است.

۳ – گرانترین کتانی دنیا مدل نایکی ایر بک تو دی فیوچر ۲۰۱۶ (۳۵ هزار دلار)

گرانترین کتانی دنیا مدل نایکی بک تو فیوچر

نایکی ایر بک تو دی فیوچر (NIKE air back to the future) اولین بار در سال ۲۰۱۱ ساخته شده است ، سپس با تغییراتی که در آن انجام شده دوباره در سال ۲۰۱۶ وارد بازار شد از ویژگی های منحصر به فرد این کفش بسته و سفت شدن اتوماتیک متناسب با ساق پا می باشد. فقط ۱۵۰۰ جفت از مدل ۲۰۱۱ و ۸۹ جفت از سری ۲۰۱۶ این کفش در دنیا موجود می باشد.

همچنین این کتانی سیستم خشک کن اتوماتیک دارد. البته مدل معمولی این کفش با چراغ های ال ای دی بدون سیستم بسته شدن اتوماتیک موجود است.

مشاهده گرانترین کتانی های موجود در دیجی کالا

۴ – گرانترین کتانی دنیا مدل بیگ بوی ناکی ایر فورس وان (۵۰۰۰۰ هزار دلار)

گرانترین کتانی دنیا بیگ بوی ناکی ایر فورس وان

این یک نسخه ویرایش شده از ایرفورس نایکی می باشد که برای رپر آمریکایی طراحی و تولید شده است که در آن از الماس استفاده شده است. قیمت این کفش با الماس های بکار رفته در آن که فقط یک جفت در دنیا موجود است (۵۰۰ میلیون اومان است)

۵ – مایکل جردن ایر جردن سیلور شوز (۶۰۰۰۰ هزار دلار)

گرانترین کتانی دنیا مایکل جردن ایر جردن سیلور شوز

تنها مواردی که باعث بالا رفتن قیمت این که کفش شده است یکی شکل کلاسیک و نوستالژیک آن می باشد و دیگری داستانی است که مربوط به این کفش می باشد. این کفش را همسر مایکل جردن در تولد ۳۲ سالگی به عنوان هدیه به او داد. کمپانی ایر جردن این کتانی را به دو دلیلی که در بالا ذکر شد و رنگ نقره خاص آن به قیمت ۶۰ هزار دلار (۶۰۰ میلیون تومان) به فروش می رساند.

البته باید بدانید که کلا ده جفت از این کفش وجود دارد که مایکل جردن همه آنها را امضا کرده است.

۶ – دریک ایر جردن ۱۲ (۱۰۰۰۰۰ هزار دلار)

گرانترین کفش دنیا دریک ایر جردن 12

این کفش که به سفارش دریک (رپر معروف آمریکایی) طراحی و تولید شده است ، در جریان یکی از مسابقات رپ ، دریک این کفش را به عنوان هدیه به یکی از طرفداران خود هدیه داد قیمت کفش معمولی این سری حدود ۲۰۰ دلار می باشد اما این یک جفت کفش با قیمت ۱۰۰۰۰۰ هزار دلار (۱ میلیارد تومان) در ای بی به حراج گذاشته شد.

۷ – مایکل جردن فلو گیم شوز (۱۰۵۰۰۰ هزار دلار)

مایکل جردن فلو گیم شوز

وقتی در فینال ۱۹۹۷ بسکتبال آمریکا (ان بی ا) ، تیم شیکاگو با یوتا بازی داشت ، مایکل جردن با وجود تب بالا و آنفولانزا ، ۳۸ امتیاز برای تیمش دریافت کرد و ضامن پیروزی آن شد ، بازی فینال مشهور به بازی آنفولانزا شد. بعد از بازی مایکل جردن کتانی خود را به یکی از افراد تیم مقابل با دست خط خودش هدیه داد. آن شخص کفش را در سال ۲۰۱۳ به قیمت ۱۰۵ هزار دلار (حدود ۱ میلیارد و پنجاه میلیون تومان )به حراج گذاشت.

در آن زمان این رقم رکورد گرانترین کفش جهان را به خود اختصاص داد.

۸ – مایکل جردن کانورس فست بریک (۱۹۰۰۰۰ هزار دلار)

مایکل جردن کانورس فست بریک

این کفش کانورس را مایکل جردن در فینال المپیک بسکتبال سال ۱۹۸۴ پوشید که در آن زمان تیم آمریکا برنده شد. در سال ۲۰۱۷ این کفش به قیمت ۱۹۰۰۰۰ هزار دلار به حراج گذاشته شد (۱ میلیارد و نهصد میلیون تومان).

۹ – گرانترین کتانی دنیا مدل نایکی مون شو (۴۰۷۰۰۰ هزار دلار)

نایکی مون شو

این کفش توسط بنیان گذار کمپانی نایکی بیل بورمن در سال ۱۹۷۲ برای مسابقات المپیک طراحی شد. او اولین نمونه زیره و  رویه کفش را با همسرش تست کردند که انعطاف مناسبی داشت. این کفش افسانه ای در سال ۲۰۱۹ در یک حراجی به قیمت ۴۰۷۰۰۰ هزار دلار (۴ میلیارد و هفتاد میلیون تومان) به فروش رفت. فقط ۱۲ جفت از این کفش در دنیا وجود دارد که نمونه فروخته شده به موزه تورنتو کانادا راه یافته است.

۱۰ – گران ترین کتانی دنیا مدل سولید گولد اوو ایکس ایر جوردن (۲ میلیون دلار)

گران ترین کتانی دنیا مدل سولید گولد اوو ایکس ایر جوردن

این کفش توسط برند دریک و کمپانی جردن طراحی و تولید شده که اکثر قسمت ها آن از طلای ۲۴ عیار ساخته شده است. بر طبق تخمین های انجام شده حدود قیمت این کتانی ۲ میلیون دلار (۲۰ میلیارد تومان) می باشد.

گرانترین کتانی های موجود در دیجی کالا ببین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا